Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt sokan, hogy...

Miért hiszik azt sokan, hogy a tápszeres babát túl lehet etetni, az anyatejest nem és hogy a tápszeres babák kövérek és betegesek? Többi lent.

Figyelt kérdés

Kislányom az elejétől fogva tápszeres volt, minimális tejem volt csak. 3100 grammal született. 6 hónaposan 7160 g, 1 évesen 8160 g volt, most 2,5 évesen is csak 10,2 kg körül van.


Szerintetek miért hiszi mindenki, hogy a tápszertől kövér és beteges lesz a gyerek?


Köszi a válaszokat és BÚÉK!


2013. jan. 1. 09:35
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom miért hiszik

túletetni nem lehet egy babát mert ha nem éhes akkor nem eszik


volt anyatejes és tápis babám is de érdekes módon az anyatejes gyerekem sokkal kövérebb volt mint a tápis

de betegebbnek nem volt egyik sem betegebb

2013. jan. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
77%

egyesek túlértékelik az anyatejet, azt hiszik, folyékony arany. Egy éves korig szoptatott gyerekeim csak addig nem voltak betegek, míg nem találkoztak beteg emberrel. Ugyanúgy elkapják a betegségeket, sajnos, mint bárki más.

Kövérség: mivel mindkettő anyatejes volt, elég fura, hogy egyik gyerekem kövérkés, tömzsi, másik meg nyúlánk vékony. Ez inkább genetika, mint anyatej-tápszer kérdése.

2013. jan. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Én épp az ellenkezőjét tapasztalom a környezetemben, már ami a súlyt illeti.

Az én lányom is 3100 gr-al született. 5 hónapos lesz és 6200 gr. Beteg még eddig nem volt.

2013. jan. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, mentek a zöld kezek:-).


Szerintem is genetika. Én is tápszert kaptam, nemhogy kövér nem vagyok, hanem inkább vékonyabb, mint kéne és soha nem voltam beteges.

2013. jan. 1. 11:30
 5/26 anonim ***** válasza:
53%

Sokan meg fognak sértődni,de a tápszeres babáknak sokszor tényleg puffibb az arca.

De ez nem azt jelenti, hogy kövér és beteg gyerek lesz.

2013. jan. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Köszi neked is, ment a kezecske:-).


Én nem sértődök meg:-). Igaz lehet, de ez ugyanúgy igaz lehet egy anyatejes babára is.

2013. jan. 1. 11:48
 7/26 gabszem ***** válasza:
100%
vannak olyan babák, akik az anyatejtől iszonyat ducik lesznek. Babám 4080 grammal/ 57 cm-el született, kezdetektől tápszeres, mert nagyon minimális tejem volt, de az is csak 1 hónapig, ő meg mivel nagy baba volt, nagyon szerette a hasát :) Most 11 hós és 84 kg, hurkái vannak ,de nem mondanám kövérnek, hosszú is. Nem hiszem hogy a tápszertől van.
2013. jan. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 gabszem ***** válasza:
100%
Ja és elfelejtettem írni, hogy eddig egyetlen egyszer volt megfázva, de lázas nem volt ,csak az orra folyt és kicsit köhögött.
2013. jan. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

11 hós és 84 kg :)


(Oké értem, hogy félre írtad)

2013. jan. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Köszi, ment a kezecske:-).


Hú gabszem, jó nagy babád van:-D.

2013. jan. 1. 12:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!