Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A mai fiatalok is lesznek...

A mai fiatalok is lesznek egyszer anyák, és lesz gyerekük? Mert nem bírom elképzelni róluk!

Figyelt kérdés

Most érettségizünk, és ahogy végig nézek a lányokon az osztályból, hát egyikről sem tudnám elképzelni, hogy ők gyereket neveljenek. Vagy hogy családjuk legyen, háztartást vezessenek. Buliznak, isznak, cigiznek, pasiznak, Facebook, plázázás, szolizás. sminkelés, mások kinézése, és kigúnyolása a kedvenc hobbijuk.


És pedig azt mondta az egyik tanárunk, hogy "majd ti is megtudjátok hogy nem csak a bulizásból, meg a melózásból áll az élet... majd 30 körül rájönnek a lányok, hogy kéne gyerek, mert ez ösztönös a nőknél..."

Na, ezt nem bírom elképzelni egyikről sem. Nem olyan másokról gondoskodó, segítőkész típus az egyik sem, ha gáz van a barátnőjükért kiállnak, de még néha azért sem.


És azt mondják, hogy nekik is lesz majd gyerekük, meg családjuk.

Ez komoly? Olyan hihetetlen, egyszerűen nem tudom elképzelni őket hogy valakiért feleljenek, és gondoskodjanak valakiről...



2013. márc. 1. 15:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

7. vagyok


Az én egyik barátnőmnek 1,5 éves a kisfia és nagyon jó anyának tartom, mert tényleg mindent megtesz azért a gyerekért. Viszont sokszor elborzadok, amikor elmegyek meglátogatni őket. Olyan mértékű mocsok van náluk, hogy az döbbenet. Pedig egyébként nagyon szép lenne a lakás, minden extrával felszerelve, de a takarítás valahogy nem megy neki. :/ Nem tartom emiatt rossz embernek, de sokszor egy pohár vizet nem merek meginni náluk, közben a gyerek meg nap mint nap a földön mászik, földre ledobálja a kaját és onnan eszi meg. De ő ezt hozta otthonról. Jártam náluk anno és ott is pont ilyen kosz volt. Ebből azt akartam kihozni, hogy valóban nincs összefüggés a tisztaság, rendrakás és a jó anyaság között, de attól még valahol szégyenletes szerintem az ilyen mértékű igénytelenség.:( Én rettenetesen szégyellném magam, ha így jönne hozzám valaki.

2013. márc. 2. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne már, gyerekek... Ti nem voltatok fiatalok?

Gimiben én is buliztam, ittam, cigiztem, plázáztam. Nem pasiztam, mert nem volt kivel, és nem szoliztam, mert a bőröm miatt nem szabad, Facebook meg akkor még nem volt. Még le is néztem, és ki is gúnyoltam másokat, ezeket tényleg nagyon bánom, de attól még tény.

És most? Férjnél vagyok, és van két gyerekem. Kimondottan visszafogott nőnek tartanak. Már többedik éjjel nem alszom, mert eddig a kicsi mellett virrasztottam, aki beteg volt, most a nagy kapta el. Pedig 16 évesen ezt el nem tudtam volna képzelni, de azért, mert annyi idősen még nem is ez a feladat.

Anyukám, nagymamám is bulizott, ivott, cigizett fiatal korában. Értelmiségi nők, gondos anyák, hűséges feleségek lettek.

2013. márc. 2. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
64%

Ismét 7. vagyok


Persze ez nem jelenti azt, hogy minden bulizós kamasz olyan lesz, amilyennek leírtam én is, de attól én még ezt láttam magam körül. De ott van pl. a sógornőm is. Az elmondások alapján nagyon önző tini volt, akit csak a külsőségek érdekeltek, mutogatta magát, bulizott, ivott. Aztán megismerte a férjét. Mellette látszólag lenyugodott. 10 év után összeházasodtak és született egy kislányuk. Nagyon gondoskodó anya volt, mindent megtett a családjáért. Aztán egyszer csak "bekattant" valami nála és 30 éves létére visszavedlett egy elkényeztetett tini szintjére. A férjét megcsalta, hitegette, de leszart mindent és mindenkit, csak a bulizás érdekli, hogy mikor mit vegyen fel, milyen színű legyen a körme. A férjétől válik, a kislányát otthagyta a nagyanyjára (bár hivatalosan még mindig ő neveli) és nagy ritkán felé néz pár órára, de akkor is csak ül mellette és telefonról facebookozik. A kislány nem érhet hozzá, mert összekoszolja a ruháját. Na erre mondom én azt, hogy kutyából nem lesz szalonna.:P Persze kivételek is biztos vannak, de ők is csak erősítik a szabályt.:)

2013. márc. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Én,és akikkel érettségiztem a 25-26. évünkben járunk. Rajtam kívül még 7-nek (legalább is ha jól számolom) van gyerkőce.Az általános iskolába ha vissza tekintek,1 volt osztálytársnőm most kismama. Ebből 2 nagyon fent hordta az orrát,1 a ribik közt volt-ma tisztességgel neveli a kislányát. :-) Hogy hánynak csúszott be a gyermekük,nem tudom,de mindannyian büszkén nevelik a gyereküket!! :-)


Üdv: 4 gyerkőcös

2013. márc. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
88%
Meg fognak komolyodni ők is!18-19 évesen én is éltem nagyban az életem,eszembe se jutott a gyerek,a bulizás,meg a ruhák érdekeltek,jó mondjuk én tanultam is,mert egyetemre jártam,de érted...Aztán a diploma után (24) nem tudom miért,de megkomolyodtam,a barátommal,akivel 3 éve együtt voltunk összeköltöztünk,és 26 éves vagyok,39 hetes kismama.Amikor egy csoptársamnak mondtam,hogy jön a baba azt mondta,és nem a legkedvesebb értelemben,hogy "úristen,neked gyerek??"-na igen kb ezek voltunk mi az egyetemen,érettségi után.Most meg,ha bulira gondolok elmegy a kedvem,és alig várom,hogy megszülessen a kislányunk:)Változnak az idők,de egyet ne felejts el,az hogy nem jársz buliba nem egyet jelent a nagybetűs betokosodással.Számtalan jó dolog van,én speciel most sem vagyok itthonülős,csak nem vonz az,hogy 26 évesen 18 évesek között illuminált állapotban ugráljak,valami idegtépő zenére.Kinőttem belőle.Vagy te el tudsz képzelni egy 35 éves nőt köztetek?Szerintem nem:) Színházba,moziba járok,szeretek shoppingolni annyi különbséggel,hogy most tényleg azt veszem meg,ami fontos.Szoktunk kirándulni,imádok olvasni...
2013. márc. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
91%

enis ezt csinaltam amit leirtal h csinalnak. aztan becsuszott egy baba19evesen . cigirol leszoktam , inni nemiszok buliba nemjarok, szoli nincs. smink oke,vasarolni is szeretek :) fel kelett nonom ,haztartast vezetek ,kulon elunk a parommal a szuleintol,en fozok stb...20evesen szultem ,most 22 vagyok es terhes a masik babaval-aki tervezett volt.

hadd bulizzanak amig nincs mas dolguk :)

2013. márc. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 porcukormókus ***** válasza:
89%

Megis mit kellene csinalniuk 18evesen??

En mar 30on tul vagyok, de tovabbra is jobban lazba hozna a vasarolgatas, mint mondjuk az ablakpucolas meg a fozocskezes.. Csak most nincs ilyen opcio.. :))

2013. márc. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
A mai tinik többsége ilyen, azért mert még gyerekek és keresik magukat. De idővel ők is komolyodnak majd. Senkit se a kamaszkora alapján kell megítélni, ki tudja mi lesz öt tíz év múlva. Mindenki felnő és változik senki se marad olyan mint 15 évesen.
2013. márc. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 zabmester ***** válasza:
100%

Miért, mit csináljanak, ha egyszer fiatalok? Üljenek otthon és elmélkedjenek arról, hogy mit jelent a felelősség és a kötelesség? A kamaszkornak pont az a lényege, hogy olyankor lehet minden olyat, ami egy felnőttől már nevetséges lenne.

Szerinted akik most gyereket nevelnek, azok nem voltak fiatalok? Nem csak azok az anyukák léteznek ám, akik mindig mintagyerekek voltak. Számtalan olyan, teljesen átlagos anyuka létezik, akik tinikorukban épp így szórakoztak, viháncoltak, esetenként könnyelműsködtek, felelőtlenkedtek, buliztak. Hát aztán? Az anyukák is voltak tinik, ők is szórakoztak, voltak pasi-ügyeik, piáztak, jártak tilosban, pofátlankodtak az idősebbekkel, és a többi. Aztán felnőttek.

Igaz, én nem voltam ilyen plázacica, de megvoltak a magam hülyeségei, mert miért ne lettek volna? Apukám a mai napig emlegeti, amikor pink tarajam volt, meg szegecses rövidgatyát hordtam szaggatott harisnyával. Meg hogy milyen pasikkal szaladgáltam tiniként. Meg hogy amikor tizenhét évesen bemutattak egy távolabbi, idős rokonnak, és kérte, hogy meséljek magamról, azzal kezdtem, hogy "kedvencem a kannás bor", csak hogy jól megbotránkozzon mindenki :D

2013. jún. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
59%

És mégis mi lesz,ha nem szülnek annyian?


Adná az ég,annál kevesebbet kell eltartani a dolgozóknak.


Az általad említett csoport nem homogén.

Két részre oszlik.Egyik részük,majd szül vagy 3 gyereket,és ezek mellett majd megvesz mindent magának egy pasi által.


A másik részük meg pont hogy nem vállal gyereket,mert vannak igényeik,de ezt önerőből akarják elérni.

Szerintem a 2.verzió jobb.

2014. okt. 24. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!