Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit jár el a férjetek...

Mennyit jár el a férjetek mióta babátok van? Zavar benneteket? Mennyit segít be a háztartásba, illetve a baba körül? én érzem, hogy keveset segít, vagy tényleg keveset segít

Figyelt kérdés

Nemrég volt egy nagyobb veszekedésünk a barátokkal való eljárás kapcsán,és engem még mindig zavar 1-2 dolog,bár kibékültünk.

Az egyik,hogy én nem érzem,hogy olyan sokat segítene...haza jön 5 felé és kb uazt csinálja,mint korábban,persze megöleli a babát,meg fogja,de leül gépezni és azt várja a gyerektől,hogy ő addig legyen el,de ha sír persze hozzám kerül,fürdetés együtt megy,de én úgy vettem észre,hogy az esti 3 órából míg itthon van és fürdetés nincs kb fél órát fogja vagy játszik vele

7végén ő főz értsd főétel,meg a bevásárlást elintézi,néha behozza a vacsimat,ennyi...ha mondjuk együtt ehetnénk,de a baba nem alszik,és nem lehet letenni mindig én eszem úgy,hogy a karomban van,vagy azt mondja,hogy ő fogja míg megeszem,de ugyebár akkor nem eszünk együtt

a szennyest én teszem el,mosok,vasalok,takarítok,a mosogatóba esetek 90%ában én pakolok be ki,a sörösüveget én viszem ki a konyhába,pelenkázás 99%-át én csinálom,7végén én kelek a babával reggel,az éjjelről nem is beszélve

a múlt 7en házassági évfordulónk volt,megbeszéltük elmegyünk vacsizni,de még egy szál virágot se vett,veszekedés,vacsi elhalasztva.megbeszéltük,hogy pénteken bepótoljuk,el is mentünk,de a gyerek felébredt az étterembe,és csak ittunk egyet.mondta,hogy jöjjünk haza,és rendelünk kaját,összebújunk.megkajáltunk,de közbe a haverjai összeültek kocsmázni,aztán hívogatták.mondtam,hogy menjen,ha megígérte,láttátok vna,hogy felcsillant a szeme.már majdnem elindult,mikor kicsurrant egy könnycseppem.veszekedtünk...

igazából az a bajom,hogy úgy érzem neki semmit nem változott az élete,ugyanúgy elmegy,én is szívesen mennék,de távol a család nem tudjuk kire bízni a picit.miatta költöztünk el,én adtam fel mindent az ő karrierje miatt,nekem itt nincs sok barátom,nem is lakunk olyan régóta itt,2 lánnyal vagyok jóba..

heti egy foci mindig van,néha egy-egy 7végére eljön egy barátja,meg ezek a kocsmázások.a másik a haverjai tök bepiáltak,én úgy vagyok,hogy ha van gyereked azért már módjával... a baba születésekor is úgy beittak,hogy másnap végig hányt,jó egyébként nem szokott,de akkor igen

én fújom fel vagy igazam van?



2013. márc. 5. 08:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
76%

Az én férjem rengeteget dolgozik, hazaér és itthon folytatja a maszekot. A gyerekekkel foglalkozik, de ha be van sűrűsödve, akkor nem is hallja ha szólunk hozzá. Mindent bevállal. De mindig ő fürdeti este a gyerekeket.

A mosógépet és gáztűzhelyet nem is tudja kezelni.

Sokszor morgolódok vele, hogy segítsen, aztán utána rájövök , hogy folyamatosan dolgozik, éjszakáig.

Szóval mindent értünk tesz, az a legkevesebb hogy enyém a házimunka.

De azt elvárom hogy a rendet megtartsák és ne egyenek össze-vissza, és a cipőt a bejáratnál le kell vetni

2013. márc. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Az én férjem baromi sokat melózik (értsd: reggeltől estig fizikai meló), ha meg nem így jön ki a lépés és korábban itthon van, akkor esze ágába, se jutna elmenni haverozni.. max hozzánk jönnek.

Ő mindig azt mondja: Nekem családom van öcsi, én nem megyek, gyere te ha akarsz.. és ilyenkor van egy baráti összeröffenés nálunk, ami nem túl gyakori.

Pelenkázást én csinálom, mert amikor ő pelenkázza valahogy kicsöppen a pisi, szóval én biztosabbnak érzem, rutinosabb vagyok...:) Mosogatást néha átvállalja, bevásárlást a nehezebb dolgokat csak ő hozza, v munkából este még felhív, h kell e valami.

Alkalmakkor ha mással nem, de egy szál virággal azért meglep. Amúgy meg napi szinten hoz egy kis csokit, mert tudja, h imádom.

Lányunkkal játszik amíg az ereje bírja, előfordul, h ő eteti v ő csinálja meg az ételét.

A fürdetés abszolút az ő rezortja, kipucolja a fülét is, nekem cs pelenkáznom kell.

Szerintem nem fújod fel, neki is valamennyit módosítani kéne a hozzáállásán, nem azért mert te is feladtál dolkgokat, hanem mert APA lett.

2013. márc. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
50%

első vagyok

Heti egyszer focizik és utána iszik 2 sört, akkor este 9re ér haza.

Szóval szerintem sokat vársz el. A házimunka a tied . Tedd össze a két kezed, hogy hétvégenként bevásárol és főz .

Én férjem hétvégén is maszekol.

2013. márc. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
91%

Tényleg nem sokat segít. De mennyi ideje volt felkészülni az apaságra? Mindketten őszintén szerettétek volna a babát vagy csak lett? Vagy csak tényként lett közölve vele, h apa leszel és punktum? A baba előtt milyen természete volt? Ha hasonló, mint most, akkor végülis lehetett tudni előre, h milyen apa lesz. Ha meg a baba születése hozta ki belőle...általában azok lesznek ilyenek, akikre rá lett erőszakolva a gyerek, igazából csak megunták a nyaggatást és rábólintottak.

Ha mindez nem így volt, akkor ezt rendeznetek kell, mert a babát ketten vállaltátok.

ez meg ...:


"közbe a haverjai összeültek kocsmázni,aztán hívogatták.mondtam,hogy menjen,ha megígérte,láttátok vna,hogy felcsillant a szeme.már majdnem elindult,mikor kicsurrant egy könnycseppem.veszekedtünk... "


Most vagy mondd azt neki, h ne menjen, vagy azt h ne menjen. De ez a könnycseppekkel zsarolás nálam is borítaná a bilit. Ha nem akarod, h elmenjen, akkor mondd azt!

2013. márc. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Akarom mondani menjen vagy NE menjen.
2013. márc. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

az első hozzászólónak:tegyem össze a két kezem???nem azért,de ha még a bevásárlást se intézné el,akkor nem csinálna semmit,"csak" dolgozna...persze ő dolgozik,de szellemi munkát végez 7kor megy 5kor jön,szóval azért az idejéből kitelne.

a másik,hogy én úgy vagyok vele,hogy lehet menni ide-oda,de akkor nem kell család

most ha én újra dolgoznék,akkor a gyerekkel uúgy kell foglalkozni,én is melóznék,és még a házimunka?

a cipő nálunk is kényes kérdés,de azt is én teszem el,meg a szennyest,azért az nem olyan hatalmas fáradtság a gatyát bedobni a szennyesbe meg a cipőt a szekrény alá,és nem az előszoba közepére rakni

ja,és 2 hónap után elkezdtem itthon dolgozni,nem sok,de vmennyi meló és pénz az is

2013. márc. 5. 09:02
 7/24 anonim ***** válasza:
Az én helyzetem azért másabb, mert ő is szellemi munkát végez reggel fél 8tól délután 4ig, de ő itthon folytatja minimum éjfélig.
2013. márc. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

4-es válaszolónak

régóta együtt vagyunk,házasság,majd jött a babaprojekt,volt ideje felkészülni,mert 7 hónap után jött össze a baba,nem becsúszott dolog..imádja a babát,mert mindig mondja,hogy milyen szerelmes ebbe a kisemberbe,nem arról van szó,hogy nem szereti

de ebben igazad van,hogy korábban is ilyen volt,csak azt hittem változni fog

én mondtam,hogy ne én nem szeretném,hogy menjen,de ha akar mehet. a sírás közben is mondtam,hogy menjen,amúgy is egyedül akarok lenni

de engem az zavar,hogy ezek a haverok eltűnnek,ha nem itt laknánk,nem barátok,volt már ilyen,meg nekem se az volt az álmom,hogy péntek este egyedül üljek itthon,hanem vele üljek itthon

2013. márc. 5. 09:08
 9/24 anonim ***** válasza:
40%
hiszti
2013. márc. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 frászkarikaborsó ***** válasza:
18%

Az én férjem nem egy kocsmarajongó, nem is volt soha (bezzeg én, de az más tészta). Van 1-2 barátja, főleg lányok, velük néha beül munka után egy kávéra beszélgetni de aztán jön haza. Ilyen van mondjuk átlag havonta egyszer... Akit tud azt inkább hozzánk hív, jobban szereti ha itt van társaság és nekem is változatosabb kicsit az élet.


A babával ő csak játszani szeret, de azt legalább lelkesen. Nálunk is én kelek, én altatok, a fürdetésben segít ha itthon van de sokszor dolgozik estig, ilyenkor egyedül csinálom, már megszoktam. Együtt enni? Háát ez ritka de én nem is ragaszkodom hozzá, ha váltani kell egymást a baba miatt, akkor azt tesszük. Ez van. Nem olyan nagy tragédia hogy ebből veszekedést csináljak. Főzni én főzök, a bevásárlást egy darabig ő csinálta de most már nagyobb a baba és szeretek vele elmenni én, így csak akkor megy ha rossz idő van és mi nem tudunk kimenni. Takarítani a fürdőszobát ő szokta a vegyszerezés miatt, minden mást én. Rendet leginkább én tartok, vagy senki :)


Ő nem focizik, itthon se sörözik, cserébe autót szerel, vagy netezik. Olyan bizony van, hogy én már egy órája altatok, és ő nyugodtan netezik. Olyan is van hogy elmennék fürdeni de a baba felsír, és amíg nem vagyok a kádban, ő a füle botját se mozdítja, olyankor csúszik a fürdés, kivéve ha már ideges vagyok és megkérem, de magától nem segít. Veszekedhetnék, de általában nem szoktam, mert tudom hogy azzal csal elüldözöm.... Ha valami gond van akkor szépen kérem, a veszekedés nem jön be, az a családi békét nagyon tönkre tudja tenni. Amit te csinálsz szerintem az is gáz, persze hogy eljár a haverokkal ha otthon minden szir-szarra veszekedés van. Nyilván jobban érzi magát ha elmegy. És a folytonos veszekedéssel ezen csöppet sem segítesz. Az pedig hogy mindent feladtál érte, ha emlegeted, érzelmi zsarolásnak számít (a sírás is, ha gyakran csinálod). Szerintem legyél lazább, ha otthon jobban érzi magát, vidámság van és kevés veszekedés, akkor nem lesz annyira kevde eljárni.

2013. márc. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!