Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit jár el a férjetek...

Mennyit jár el a férjetek mióta babátok van? Zavar benneteket? Mennyit segít be a háztartásba, illetve a baba körül? én érzem, hogy keveset segít, vagy tényleg keveset segít

Figyelt kérdés

Nemrég volt egy nagyobb veszekedésünk a barátokkal való eljárás kapcsán,és engem még mindig zavar 1-2 dolog,bár kibékültünk.

Az egyik,hogy én nem érzem,hogy olyan sokat segítene...haza jön 5 felé és kb uazt csinálja,mint korábban,persze megöleli a babát,meg fogja,de leül gépezni és azt várja a gyerektől,hogy ő addig legyen el,de ha sír persze hozzám kerül,fürdetés együtt megy,de én úgy vettem észre,hogy az esti 3 órából míg itthon van és fürdetés nincs kb fél órát fogja vagy játszik vele

7végén ő főz értsd főétel,meg a bevásárlást elintézi,néha behozza a vacsimat,ennyi...ha mondjuk együtt ehetnénk,de a baba nem alszik,és nem lehet letenni mindig én eszem úgy,hogy a karomban van,vagy azt mondja,hogy ő fogja míg megeszem,de ugyebár akkor nem eszünk együtt

a szennyest én teszem el,mosok,vasalok,takarítok,a mosogatóba esetek 90%ában én pakolok be ki,a sörösüveget én viszem ki a konyhába,pelenkázás 99%-át én csinálom,7végén én kelek a babával reggel,az éjjelről nem is beszélve

a múlt 7en házassági évfordulónk volt,megbeszéltük elmegyünk vacsizni,de még egy szál virágot se vett,veszekedés,vacsi elhalasztva.megbeszéltük,hogy pénteken bepótoljuk,el is mentünk,de a gyerek felébredt az étterembe,és csak ittunk egyet.mondta,hogy jöjjünk haza,és rendelünk kaját,összebújunk.megkajáltunk,de közbe a haverjai összeültek kocsmázni,aztán hívogatták.mondtam,hogy menjen,ha megígérte,láttátok vna,hogy felcsillant a szeme.már majdnem elindult,mikor kicsurrant egy könnycseppem.veszekedtünk...

igazából az a bajom,hogy úgy érzem neki semmit nem változott az élete,ugyanúgy elmegy,én is szívesen mennék,de távol a család nem tudjuk kire bízni a picit.miatta költöztünk el,én adtam fel mindent az ő karrierje miatt,nekem itt nincs sok barátom,nem is lakunk olyan régóta itt,2 lánnyal vagyok jóba..

heti egy foci mindig van,néha egy-egy 7végére eljön egy barátja,meg ezek a kocsmázások.a másik a haverjai tök bepiáltak,én úgy vagyok,hogy ha van gyereked azért már módjával... a baba születésekor is úgy beittak,hogy másnap végig hányt,jó egyébként nem szokott,de akkor igen

én fújom fel vagy igazam van?



2013. márc. 5. 08:43
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen igazad van. Mi még csak próbálkozunk a babával, de nekem is az a félelmem, hogy nem fogja abbahagyni az eljárkálást. Bár mondja, hogy igen, de sajnos nem vagyok benne biztos. Szerintem nem nagy elvárásaid vannak a házimunka terén sem, mi felosztottuk a munkát úgy, hogy a ház körüli dolgok + kocsik az övé, a benti az enyém, de ő porszívózik. Nem egyenrangú (főleg télen nem :-)), de egyszer úgy összemosta a ruhákat, hogy minden szürkés lett, hogy inkább én szeretem csinálni. Szerintem neked azon az estén az esett igazán rosszul, hogy nem volt figyelmes, és arra számítottál, hogy együtt töltitek az estét, ő meg elhúzott. Teljesen megértelek. Én is átéltem már. De abban egy előttem szólónak igaza van (erre én nem régen jöttem rá, így 10 év után kb. :-))), hogy a férfiak nem értik, ha valamit mögöttesen akarsz mondani. Ha azt mondod, menjen, akkor nem fogja érteni, hogy te valójában azt szeretnéd, hogy veled maradjon. Ők ilyen egyszerűen gondolkoznak.

Szerintem beszélj vele, hogy legyen figyelmesebb, nem kell nagy dolgokra gondolnia, de neked igenis fontos! Sok sikert és ne keseredj el, megoldjátok!

2013. márc. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:

Szia!

Én megbeszélném vele, hogy mennyit mehet és leszögezném,hogy én is kérek 1-2 szabad órát.

Nálunk így van. Ha hazajön a munkából,akkor eszik,a picit vagy odatesszük magunkhoz a babakocsiba vagy a szobában van(berakom ezt: http://www.youtube.com/results?search_query=super+simple+son..

Ezekkel a zenékkel reggel is jól elvan(én meg takarítok).

Utána játszunk.


Én elmegyek kondiba heti 2-3-szor és akkor ő van a kicsivel, a fürdetés az ő reszortja,de minden más az enyém!

Nálunk is van,amikor felbosszant,hogy a sz.gép előtt ragad munka után,de olyankor mondom neki,hogy majd netezik,ha már megfürdik a pici,olyan keveset vannak így is együtt. Belátja és egy szó sincs:).


Szerencsés vagyok,mert az én férjem mindig olyan volt,hogy nem járt el itthonról,max. évente 1-szer:).Szeret itthon lenni,igyekszem mindent meg is teremteni,hogy jól érezze magát. Nagyon sokat dolgozik,és mondhatni kiszolgálom,ahol tudom. Nekem ez nem okoz nehézséget. Nagyon figyelek a szexuális életünkre is,szerintem ez is nagyon fontos:).

Mondjuk,amikor hasfájós volt a babánk,akkor nagyon ki voltam merülve(hajnal 6-ig ébren,stbb...),és mondtam neki,hogy a szombat estéket vegye át. Pedig szombaton is dolgozott nappal,de látta,hogy .arul vagyok,megtette párszor. A 3. hónaptól megy így minden simán.


Szerintem nektek csak meg kéne beszélni, hogy mennyi a határ,és hogy a haverok másodlagosak.Ne velük akarjon mindig kikapcsolni,és neked is jár egy kis pihenés.


Na,azért nálunk is szoktak lenni viták:),én elég temperamentumos vagyok,megkapja,ha nem tetszik valami:)). De nem hagyja magát ő sem:)). Így szeretem.

2013. márc. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Katucika0912 ***** válasza:

Hát nézőpont kérdése ...

Nálunk a párom reggel elmegy dolgozni , este haza jön ! Tálcán kapja a vacsorát ! Kb ugyan úgy fél órát foglalkozik a kislányunkkal! Fürdeni a 9 hónap alatt 3x fürdette .. Bevásárolni ugyan ennyiszer volt ... Heti 5x van edzés 6-7 között este elmegy és este 11-12 fele jön meg ! Addigra mi már alszunk :(

Beletörődtem hogy ez van ! Vele nem is lehet erről beszélni :(


Ha a te párod más , próbálj vele beszélni hogy legalább maga után pakoljon el ...


Minden esetre neked ezerszer segítőkészebb párod van mint nekem ... Ja , segítség meg nulla :( 1200 km- re a családtól


Minden jót .. Fel a fejjel

2013. márc. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Sajnálom,hogy ilyen férjet fogtál ki..én biztosan nem bírnám a helyedben,nem próbálsz beszélni vele?minek kondizik annyit?akkor Te nagyon sokat vagy egyedül!!!

nálunk szerencsére rendeződtek a dolgok

2013. márc. 12. 08:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!