Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit jár el a férjetek...

Mennyit jár el a férjetek mióta babátok van? Zavar benneteket? Mennyit segít be a háztartásba, illetve a baba körül? én érzem, hogy keveset segít, vagy tényleg keveset segít

Figyelt kérdés

Nemrég volt egy nagyobb veszekedésünk a barátokkal való eljárás kapcsán,és engem még mindig zavar 1-2 dolog,bár kibékültünk.

Az egyik,hogy én nem érzem,hogy olyan sokat segítene...haza jön 5 felé és kb uazt csinálja,mint korábban,persze megöleli a babát,meg fogja,de leül gépezni és azt várja a gyerektől,hogy ő addig legyen el,de ha sír persze hozzám kerül,fürdetés együtt megy,de én úgy vettem észre,hogy az esti 3 órából míg itthon van és fürdetés nincs kb fél órát fogja vagy játszik vele

7végén ő főz értsd főétel,meg a bevásárlást elintézi,néha behozza a vacsimat,ennyi...ha mondjuk együtt ehetnénk,de a baba nem alszik,és nem lehet letenni mindig én eszem úgy,hogy a karomban van,vagy azt mondja,hogy ő fogja míg megeszem,de ugyebár akkor nem eszünk együtt

a szennyest én teszem el,mosok,vasalok,takarítok,a mosogatóba esetek 90%ában én pakolok be ki,a sörösüveget én viszem ki a konyhába,pelenkázás 99%-át én csinálom,7végén én kelek a babával reggel,az éjjelről nem is beszélve

a múlt 7en házassági évfordulónk volt,megbeszéltük elmegyünk vacsizni,de még egy szál virágot se vett,veszekedés,vacsi elhalasztva.megbeszéltük,hogy pénteken bepótoljuk,el is mentünk,de a gyerek felébredt az étterembe,és csak ittunk egyet.mondta,hogy jöjjünk haza,és rendelünk kaját,összebújunk.megkajáltunk,de közbe a haverjai összeültek kocsmázni,aztán hívogatták.mondtam,hogy menjen,ha megígérte,láttátok vna,hogy felcsillant a szeme.már majdnem elindult,mikor kicsurrant egy könnycseppem.veszekedtünk...

igazából az a bajom,hogy úgy érzem neki semmit nem változott az élete,ugyanúgy elmegy,én is szívesen mennék,de távol a család nem tudjuk kire bízni a picit.miatta költöztünk el,én adtam fel mindent az ő karrierje miatt,nekem itt nincs sok barátom,nem is lakunk olyan régóta itt,2 lánnyal vagyok jóba..

heti egy foci mindig van,néha egy-egy 7végére eljön egy barátja,meg ezek a kocsmázások.a másik a haverjai tök bepiáltak,én úgy vagyok,hogy ha van gyereked azért már módjával... a baba születésekor is úgy beittak,hogy másnap végig hányt,jó egyébként nem szokott,de akkor igen

én fújom fel vagy igazam van?



2013. márc. 5. 08:43
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Van, amiben igazad van, de van amit túlreagálsz. Nálunk mindig is az volt a szokás, hogy a házimunkát közösen csináltuk, maga után mindenki elpakol. Annyi, hogy főzni inkább a párom főz, mert ő szeret. De ezt ugye a te párod is megcsinálja.

De mivel amúgy is otthon vagyok a gyerekkel, ő meg dolgozik egész nap, azért napközben már csak tudjam elintézni a háztartási dolgokat. Meg persze foglalkozzon a gyerekkel, segítsen fürdetni, mesét olvasni neki, de azért nem várom el, hogy miután hazajön a melóból onnantól ő lássa el a gyereket is.

Azt én sem tűrném, hogy a szemetet én vigyem ki utána. Az is rosszul esett volna, ha az évfordulót inkább a haverokkal tölti. Azzal viszont nem értek egyet, hogy azért mert valakinek gyereke van, már ne járkáljon el a barátaival... Én ebben semmi kivetnivalót nem látok, jó persze nem minden nap. Ugyanakkor te is nyugodtan elmehetnél néha, olyankor meg vigyázhatna ő a gyerekre, bár nem tudom mennyi idős, de nálunk így van.

2013. márc. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
61%
Sírás közben mondani, h menjen, az érzelmi zsarolás. Az egyik legmocskosabb játszma. Ha szeretnéd, h menjen és jól érezze magát, akkor miért sírsz? Ha nem szeretnéd, h menjen, miért nem lehet sírás, hiszti nélkül megmondani, h "figyelj, ma nem szeretném, h elmenj, mert ma szükségem van rád, de szombat este elmehetsz."
2013. márc. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

nem így volt a sírás! megjött a kaja,ettünk,hívogatták mikor megy,mondtam,hogy menjen,ha akar,de én nem szeretném,már felöltözött és mikor indult volna,akkor csurrant ki egy könnycsepp.

nem hiszti sztem,de ennyi erővel ő meg előtte 1 órával mondta,hogy jöjjünk haza rendeljünk kaját,és bújjunk össze,ne maradjunk az étterembe,akkor az korrekt?

14 hetes a baba,nem azt mondom,hogy most állandó veszekedés van

a másik,hogy oké,hogy 7végén főz,de ahogy írtam a főételt a levest,vagy ha van süti én csinálom,7köznap is én főzök


de mindenesetre,ahogy látom a válaszokat bennem van a hiba.ha az ember feleség és anya lesz akkor neki kell alkalmazkodnia,és több mindent csinálnia..azt hittem 2013-ban ez nem így van,de ezek szerint én várok sokat

2013. márc. 5. 09:30
 14/24 anonim ***** válasza:
Ezt meg kell vele beszélni.Elmondani,hogy ketten vállaltátok.Egy kis szabadság kell neki,nem arról van szó,de azért ne igya már le magát minden héten.Én úgy csinálnám,hogy hazajön pihen egy fél órát értsd ez alatt,számítógép,TV,vagy bármi.És utána a babával meg veled van.Heti egyszer menjen el a haverokkal,de na hajnalig bandázzon a kocsmába,hanem egy 2-3 órát,és nem iszik olyan rengeteget,mondjuk 2 pohár sör.Ha programotok van,akkor magyarázd el neki,hogy ne menjen el,mert arra ott a holnap,holnapután,mára ti beszéltetek meg valamit.A házimunkát osszátok fel,pl mosogatás vagy teregetés legyen az ő feladata.Nekem 8 hónapos babám van,a tiétek még csak 3 hónapos,ha beindul,mászik,kúszik akkor már minden más lesz,mert felügyeletet igényel,jobban le lehet kötni,más lesz.Az arany középút a jó.Tehát van szabadsága is,de azért a babával is legyen.Én alig vártam,hogy jó idő legyen,és később sötétedjen,most ha a férjem hazajön megyünk is elsétálni fél hat körül:)
2013. márc. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Nálunk 3 gyerek van (8/6 éves fiúk, 8 hónapos lány).férjem heti váltásban dolgozik, reggel 5-től 14:00 ig, vagy 13:30-tol este 10 ig.

Én igy gondolom sokat segit, nem jár el sehova nélkülünk. Ha mégis akkor vagy átmegy az anyjához, vagy boltba megy. (Nem haverkozos tipus).

Bármit megcsinál ha megkèrem, mondjuk a házimunka az én dolgom, de szombaton mindg nagytakarítás van amiben egy ö s kiveszi a részét.

Ami fixen az ő dolga: tanulni a gyerekekkel, szemetet kvinni, vasárnap külön vagyunk mert ők (mármint a fiuk es apa)mennek fiús napot tartani amig én a kislánnyal vásárolunk. Általában vagy játszótérre mennek vagy moziba.nèha uszodába. Én hétköznap járok velük judo-ra.

Kislánnyal bármit megtud csinálni kivéve a kakis pelus csere.

Igényli a gyerekekkel töltött időt.

Ha látja hgy elvagyok maradva a házimunkával, besegit kèrès nélkül.

Nálunk igy normális, persze néha küldöm havekodni, kicsit kikapcsolodni nélkülünk de eddig csak nem ment egyszer se.nki nagyon ncs rá igénye.

2013. márc. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Mi a baba előtt a párommal elég sokat eljárkáltunk a haverokkal szórakozni. De ennek ellenére ahogy megtudtuk, hogy terhes vagyok teljesen természetesen jött, hogy ezek az eljárkálások megszűntek. Persze nem a napközbeni programok, hanem az estiek, azaz a bulizások. Szerintem az, hogy viszonylag gyakran eljárkál a haverokkal sörözgetni, tényleg elég nagy probléma. Én sem örülnék neki. Nálunk a haverok jönnek ide. Persze nincs nagy ivászat, csak normálisan. Olyan is volt, hogy az egyik haverja telefonált, hogy este 8 óra körül jönne a páromat megköszönteni szülinapja alkalmából, de ő közölte , hogy itt akkor már fürdetés van, jöjjön inkább máskor de előbb. Szóval automatikus volt a dolog. Ebben a r
2013. márc. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Folytatás :) : Ebben a részben látok csak problémát. A házimunka az már más kérdés. Ez a legtöbb férfinak nem az erőssége. :) Az én párom bizonyos dolgokat alkalmanként hajlandó megcsinálni (mosogatás, porszívózás.) Amikor látja, hogy el vagyok csúszva. :) Bizonyos dolgokat egyáltalán nem. (portörlés, vasalás) Ebből azért nagy ügyet nem csinálok. :)
2013. márc. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem egyáltalán nem reagálod túl, és nagyon hasonlókat élek meg mint te, és igazad van, hogy 2013-ban ez már nem így működik. Én nagyon nem értem az ilyen válaszokat, hogy ne veszekedj vele, mert akkor elmegy, hanem inkább nyel. Az ilyenek miatt van a sok besavanyodott belefáradt nő, akivel már végképp nem akar majd együtt lenni a párja (más kérdés, ha valaki szereti a háziasszony és főállású anya szerepét, az viszont nem fogja ezt felhábytorgatni soha). Én nagyon megértelek. Ugyan ez a helyzetünk. Vidéken kapott munkát, én jöttem vele, úgy volt, hogy én is kapok ugyanott egy nagyon jó állást: ott hagytam a barátaimat, kollegáimat, családomat Budapesten (amit imádok pont a pörgése miatt), és eljöttem vele. Ahogy leköltöztünk, rá egy hétre derült ki, hogy jön a baba. én 24 éves vagyok, ő 26. Szóval álommeló ugrott, mert senki nem vesz fel egy terhes kismamát. Így alkalmam sem volt nagyon megismerni itt senkit. Neki persze fellendült az élete, új emberek, új izgalmas munka stb. Egy ideig még ki is jártam vele, aztán az utolsó 2 hónapra veszélyesztett terhes lettem, végképp be lettem zárva a lakásba, aztán ugye megszületett a babó. most 3 hónapos. Egy ideig rengeteget segített, egy rossz szavam nem lehetett rá: éjjel ugyanúgy kelt velem, pelenkázott, nekem csak szoptatni, altatni kellett, bevásárolt, sokszor főzött. Aztán 2-3 hét után megunta, elmúlt az újdonság varázsa a baba körül és elkezdtek jönni az igények, hogy neki igenis szüksége van arra, hogy kijárjon kicsit, kikapcsolódjon, mert besokall, a segítésben is teljesen elmaradt, sőt ő akadt ki, hogy milyen kuplerájban élünk.

Aztán egy veszekedés után, ami ugyanígy volt, közölte péntek este, hogy ő most kimegy találkozni a többiekkel, mert erre most szüksége van. Én meg sírva fakadtam, hogy szerinte nekem erre van szükségem, hogy 5 hónapja bezárva legyek egy lakásba elszakítva mindenkitől, azelőtt szellemi tudománynos munkát csináltam, izgalmas beszélgetések, konferenciák stb, most egész nap egy kisbabához gügyögök (amit imádok, de egy idő után sok, hogy máshogy nem kommunikálok), és max. vele beszélgethetek, de ő is lelép stb. Megbeszéltük a dolgokat, most ő is megint jobban odafigyel, hogy segítsen, jövő héten megyek egy konferenciára, most is éppen sétál a babóval, aztán játszik vele, hogy tudjak készülni (megyek is:)), kéthetente vigyáz este rá, amíg találkozhatok barátokkal kicsit kikapcsolódni, feltöltődni, így nekem sem esik rosszul, ha néha ő is kimegy.


Nem is szaporítom tovább a szót, szerintem ülj le vele, mond el azt, hogy nem elégít ki a háziasszony szerep, másra is vágysz, és ha azt aklarja, hogy kiegyensúlyozott és boldog legyél, és feltöltődve tudj a babátokkal is foglalkozni, akkor segítsen be és találjatok meg egy egészséges egyensúlyt. így ő is kijárhat anélkül, hogy sírnál, és te is megkapnád a lehetőséget. és igen ő dolgozik, de ne felejtsük el, hogy ezzel találkozik is emberekkel, kimozdul, kicsit mással is foglalkozik, amire neked is szükséged van, ha ember/nő akarsz maradni és nem csak anya. Még sok mindent írnék, de mennem kell dolgozni :)

2013. márc. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
73%

A 'haverozós' részt megértem. Én sem bírnám elviselni, ha szinte heti jelleggel lelépne inni. De néha,mondjuk havonta egyszer menjen!

Amikor megszületett a fiam, ő is berúgott, másnap alig élt, csak késő délután tudott bejönni hozzánk. Kicsit morcos voltam, de valamilyen szinten megértem, hogy 'ünnepelt', csak kicsit jobban sikerült, mint kellett volna.

De nálunk alap, hogy enyém a házimunka. Egy gyerek mellett simán megoldható a főzés (talán nem lesz vasárnap délre ebéd, csak du. 1-re). Amikor alszik nappal a fiam, berakom a mosást, mert rohadt sokáig nem tart, max. 5 perc. Heti egyszer kibírom, h kitakarítom a házat, havi egyszer meg nagytakarítás, nem nagy valami. 2013 ide vagy oda, férjem 'eltart' minket, mert hétfőtől péntekig dolgozik, én meg rendben tartom a házat és megcsinálom a házimunkát. Nem is várom el tőle, hogy az egész napos meló után még házimunkát csináljon. Ezért vagyok itthon, hogy megcsináljam, meg a gyerekkel foglalkozzak.

Nem azt mondom, hogy nem segít, mert reggel ő főz kávét, vagy néha felporszívóz hétvégén. Fürdetésnél mindig segít. Utána beül gépezni vagy tévézni vagy bármit, én meg altatom a gyereket.

Sosem ment el bevásárolni, max. szombat reggel egy kenyérért. Minden nap megyünk sétálni a fiammal, ráérek közben beszaladni a boltba és bevásárolni előre.

Evésnél mindig a gyerek az asztalnál hordozójában játszik,vagy lent kúszik, mi meg eszünk.

Szóval a bulizós részét megértem, mert azért tényleg fogja vissza magát, mert mégiscsak édesapa és ott a család, stb... De a házimunka részét ne haragudj, de nem értem meg.

2013. márc. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

a 18-as válaszolónak köszönöm nagyon,már azt hittem,hogy teljesen hülye vok

én is Pesten laktam és imádtam

házimunka:én nem azt várom el tőle,hogy mosson, főzzön, takarítson,port töröljön stb...

most leírom,hogy hogyan gondolom,akit érdekel olvassa,akit nem ne,nekem jól esik leírni,és senki sincs,akinek elmondhatnám,szóval...

milyen feladatok vannak:porszívózás,felmosás,fürdő,wc takarítás,portörlés,szemét,mosogatóba be/kirakodás,rendrakás,mosás,teregetés,vasalás,főzés,bevásárlás,virg locsolás

néha porszívózik,de csak azért,mert szerinte felkarcolom a parkettát,

felmosás,fürdő+wc,portőrlés,rendraks,mosás,teregetés,vasalás én,

szemetet 99%-ban ő viszi,

és ez nem zavar,ami zavar,hogy a mosogatóba néha ő is bepakolhatna,mert miből tart a tálba vagy a gépbe tenni,a különbség,h a másodikkal nekem van melóm,rendrakás,én azt is szívesen megcsinálom,mert eléggé rend és tisztaság mániás vok,de annyi szerintem beleférne,hogy a cipőjét ha hazajön a szőnyegre teszi rá,pláne télen,és nem középre,a szennyest nem ott dobja le,ahol van értsd nappali közepe,háló,hanem a tartóba teszi,a sörösüveget,chipses zacsit kiviszi,használ poháraltétet,a wc papír gurigát,vagy a fogkrémes tubust kidobja stb,engem ezek idegesítenek,nem azt várom,hogy házitündér legyen

lehet,hogy hisztis vagyok,de majdnem 2 éve élünk ebben a lakásban,és olyan dolgok,amik kb 30 msp-es munkák neki,max 2 perc egy-másfél évig kell könyörögni,nekem viszont a mindennapjaimat teszik tönkre,pl a kaputelefont egy könyvvel támasztjuk ki,mert nem marad a helyén május óta

bevásárolni,mindig veszek neki kenyeret,ha megyek sétálni,én nem eszem,de sok dolgot nem tudok venni egyszerre,mert 7 kiló a gyerek és 74 lépcsőt kell megmászni,mire bejutok a lakásba

minden nap beszélek a szüleimmel,illetve a testvéremmel,meg vele,mással viszont nincs ilyen rendszeres kapcsolatom,mióta elköltöztünk.nekem is volt egy jó kis pörgős munkám,imádtam,pont nekem való volt.

heti 1 foci,meg havonta 1 esti vmi beleférne,de igazából én is szívesen mennék,de a különbség,hogy én nem barátnőkkel mennék,hanem én vele szeretnék,ennyi év után én még mindig legjobban vele érzem magam,persze,ha Pesten lennénk biztos többet találkoznék a barátaimmal,de nem vunk

én úgy gondolom,hogy azért mert babánk lett nekem is jár a pihenés,a kikapcsolódás,jó lenne együtt enni naponta 1x,nem mindig egyedül

főzés közben együtt vunk

jó lenne néha éjjel,ha ő kelne a babhoz,ha kiesik a cumija,nem hétköznap,hanem 7végén,vagy mikor szabin van.

vki írta,hogy ha folyton felhánytorgatom....otthagytam mindent,barátok,csald,saját lakás,önálló élet,jó munka,mert úgy voltam vele,hogy családot szeretnék,és vkinek engednie kell,gyes alatt úgyis én vok itthon,az ő munkája fontosabb,de vmi lemondást ő is hozhatna.tényleg távol a család,barátok.nem szóltam azért se,hogy pl a kórházba míg a szomszéd lányhoz folyton jöttek a látogatók hozzám nem tudott jönni senki,csak ő...akkor is a virágot elfelejtette

ahogy ltom,ez a magyar mentalitás,mindent a nő csinál otthon,mert a férfi dolgozik,de kérdem én,ha lejár a gyes és a nő is dolgozik akkor majd változik minden?ha 4 évig nem dobta be a gatyát,majd akkor befogja,vagy a cipő?vagy a sörös üveg?

én azt láttam otthon,hogy egy háztartás 2 szereplős,és velem apukám sokat foglalkozott,persze a babakorra nem emlékszem,pedig ő is sokat dolgozott,és uez jellemző az anyósékra is,csak a férjem lusta,amit ő is mindig mond

lehet,hogy sok hozzászólónak én hisztis vok,meg rosszul csinálom,változtatni fogok is,de én úgy vok vele,hogy nem kell mindent lenyelni,mert elmegy,meg megunja vagy ilyesmi.

ha ilyenért elhagy,akkor hagyjon,biztos rossz lenne az elején,de hosszú távon...nem azért tanultam,hogy más helyett mindent megcsináljak,sztem egyenrangú felek vagyunk..a gyereknevelés is közös business,nem csak az én dolgom

sajnálom,aki egyedül cipeli ezeket a terheket,most nem emlékszem,hogy itt olvastam,vagy egy hasonló kérdésnél itt a gyk-en,de ott,ahol a férj semmit nem változtatott,ott végülis a nő tök egyedül van...max a keresetben nem,én nem hagyom,h idáig fajuljanak a dolgok

ezeket elmondtam neki is,és egyetért,csak nem sikerül a megvalósítás...ezen kell javítani

a haverok tekintetében pedig én mindig úgy voltam,hogy a barátok mások,de a kolléga,haver múlandó,majd 10 év múlva meglátjuk, h a nagy haverok mit csinálnak,hol lesznek.

tudom szerencsés vok,mert nem vernek meg csalnak stb,de azért mert egyre több a rossz példa attól még,nem kell mindenről lemondani.

2013. márc. 5. 13:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!