Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogyan élitek meg a gyerekn...

Ti hogyan élitek meg a gyereknevelést? Hogyan telnek napjaitok? Vajon csak én csinálok valamit rosszul?

Figyelt kérdés

Nekem nem nagyon van időm semmire, csak a gyerek és a háztartás, nem nagyon mozdulok ki, csak a boltba járunk, de oda is ritkán.

Nekünk így telik a nap: ébredés után reggeli, majd játék, utána kimegyünk a kertbe és intézem a ruhákat, mosok-teregetek, ő levegőzik. 11-kor bejövünk, ő alszik én főzök, mosogatok, felmosok és úgy rendbe rakom a házat, majd 1-kor felébred játszik ebédel, majd megint kéredzkedik az udvarra. Kint játszunk, majd bejövünk és kipakolom a mosogatógépet, összehajtogatom/vasalom a ruhákat, közben enni adok neki. Majd fürdés és játék megint 9-ig.

A szememnek mindig rajta kell, hogy legyen, mert ha pohárból kap inni, kiborítja, mert most azt élvezi, felmászik bárhová, le vesz bármit bárhonnan. Olyan dolgokat megtesz, amit nem is gondolnám, hogy egy 19 hónapos képes megcsinálni.

Egyedül vagyok vele nap mint nap, az apja rengeteget dolgozik és ha haza ér, esik össze annyira fáradt. Nekem nincs időm másra csak a gyerekre és a háztartásra. Pedig úgy szeretnék tornázni, vagy csak pihenni. Vagy bármit.

Nagyon nehéznek érzem. Az is vagy csak én csinálok valamit rosszul?


2013. márc. 7. 09:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem tök jól csinálod! :) Mindent elintézel, és a gyerek igényei is ki vannak szolgálva, ráadásul eleget is levegőzik, amiről sokan megfeledkeznek.

Biztosan fáradt vagy, és szeretnél már magaddal is foglalkozni, de amit most megteszel, annak később lesz óriási haszna.

2013. márc. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne keseredj el, semmit nem csinálsz rosszul, csak Te is, mint ahogy én és sokan mások, néha belefásulunk ebbe a mókuskerékbe.

Bármi is van, vegyél ki heti egy "szabadnapot". Ha ez csak a kicsivel lehetséges, akkor vele együtt. Ahogy leírod, mindig rendben tartasz mindent, szerintem egy lazább nap belefér. Ilyenkor menjetek el nagyobbat sétálni, játszótérre, másik babás barátnőhöz, ahol a kicsi játszik, te tudsz egy kicsit beszélgetni, vagy csak nézelődni egy bevásárlóközpontba. Csak annyi kell, hogy egy kicsit megtörd a napi rutint, feltöltődsz, kikapcsolódsz.

2013. márc. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyugi, nalunk pont ugyanigy telnek a napok. 7-fel 8 korul ebredes, mire mindketten feloltozunk, meg megreggelizunk, addigra majdnem 8. Utana en altalaban mosok, mosogatogepet pakolok, 2-3 naponta takaritok, majd gyorsan-ha hetvegen nem csinaltam meg az egesz heti menut-fozok valami gyorsat. Ezzel el is megy az ido fel 10-10-ig. Akkor mar a gyerek tukon ul hogy mehessen motorzni, ugyhogy gyorsan kimegyunk, szokasos bandazas a szomszed gyerekekkel, pletyi az anyukakkal (elektromos kapuval vedett szorgalmi utcank van), majd fel 1 korul ebed, alvas kb 3-ig. Utana uzsonna, majd fel4-4 korul ismet kimegyunk jatszani, ugyanaz a felllas mint delelott, es minden nap igy jatszodik. Persze csak miota jo ido van, elotte pokol volt, hogy be voltunk zarva. Addig maradunk kint, mig teljesen besotetedik, majd vacsi, 8-kor furdes, 9kor alvas. Mi is olyanok vagyunk a ferjemmel mint a mosott f*s a nap vegere, foleg mert o is 7-re jar dolgozni, hogy hamarabb hazaerjen, de igy is a fel 5 a legkorabbi, de inkabb 5-fel 6 a jellemzo. Igaz, sosem panaszkodunk, mert megterul majd ez a faradtsag, es olyan jo nezni, ahogy abbol a pici "lenybol" az idok folyaman okos ertelmes gyerek lesz. Te alakitod, te instrualod, olyan lesz amilyen peldat maga elott lat. 19 honaposan az en lanyom is olyan volt mint a szelvesz, semmire nem hallgatott, semmitol se felt, o is mindenre felmaszott (bar igaz eleg nagy biztosnsaggal), megnezett, elment, setalni akkor kezenfogva kizart, lehetetlennek tuno dolog volt. Most viszont, bar meg mindig szelvesz kisasszony, de ha raszolok megall, orom vele setalni, nyilt terepen szofogado, soha el se tudtam volna kepzelni, hogy vele motorral elsetaljunk a postaig (kb 1-1,5 km), ugy hogy ne ugorjon ki a kocsi ele, de ma volt a fordulo, vettem egy nagy levegot, es belevagtam. Indulas elott tisztaztuk a szabalyokat, es megertette, egy angyal volt, meg a hangomat se kellett felemelnem, hogy megalljon. Se oda, se vissza. 2 eves 3 honapos, es vegre ezt is megeltuk. Sose hittem volna. Hatalmas ma bennem az orom, ezert irtam le, hogy ne temesd ezeket a napokat se, mert meglesz az eredmenye. Amugy en kozben varom a tesot is 14 hetes vagyok, es azt tudom mondani, orulok, hogy eddig vartunk, es nem hamarabb jott, mert az en lanyom most kezd erni igazan :)
2013. márc. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

miért nem mész el vele valahova csavarogni? akár sétálni, játszótérre, városba, nézelődni, barátnőkhöz, játszóházba, zenebölcsibe, mit tudom én

minden áldott nap mosol-teregetsz-hajtogatsz-vasalsz? minek? én csak hétvégén mosok, és megfogadva a Vekerdy tanácsát soha nem vasalok :)


"Próbálják meg jól érezni magukat, mert az nagyon fontos a gyereknek. Tudjuk, hogy a gyerekek kiszívják a vérünket, rágják a húsunkat. Ez így van, ezért meg kell néha szabadulni tőlük. Időként kell, hogy anya is szabadon lélegezzen, elmenjen a férjével vacsorázni, moziba, hogy aztán a gyerek újra egy pihentebb, rághatóbb anyát kapjon vissza. Nagyon fontos, hogy az anya jól legyen. Hogy tudjon örülni az életnek és a gyereknek, és ne csak szenvedjen tőle és a rengeteg tennivalótól.


Könyörögve kérem az anyákat, hogy ne vasaljanak, mert a vasalás egy pokol. Nem lehet úgy háztartást vezetni, mint régen, amikor nagycsaládok éltek együtt, és amikor háztartási alkalmazottak voltak. Legyen rendetlenség a lakásban, legyen kedély az otthonban, lustálkodjon, pihenjen az anya. Ne adja át magát ezeknek a hajszolásoknak, amit a külvilág és nem egyszer, mi férfiak szeretnénk kipréselni a nőkből.”

2013. márc. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!