Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nézik le a nőket, mert...

Miért nézik le a nőket, mert anyák? Miért értéktelen dolog gyereket nevelni?

Figyelt kérdés

Az agyam eldobom itt GYIK-en.

Ma már nem tudom hanyadszor olvasom, hogy a gyerekükkel otthon maradó anyák lusta, feneküket terpesztő, nem munkát végző, kuss a neved tehenek. Hiszen nem dolgoznak, nem termelnek. Bezzeg váláskor mindent akarnak, holott semmit nem vettek.


NA álljon már meg a menet!!!


1: a gyereknevelés miért nem munka?

2: ha anya visszamegy dolgozni fél év után, jajj ne legyek már naiv, rögtön a szülőszobából, hiszen termelni kell, akkor mi van a gyerekkel? Anyagilag rosszabbul jön ki a család, ha szakszerű felügyeletre bízzák a gyereket, akkor is ha anya dolgozik, akkor mi értelme? Ahelyett h termelne még ront is.

Ergo: anya azzal h otthon marad termel, és dolgozik is.

3: miért értékesebb egy menedzser egy multinál (anya), mint egy kiegyensúlyozott gyerek, aki 16 évesen nem lövöldözi le az osztálytársát(gyerek, akivel nem foglalkoztak, nehogy anya értéktelen legyen már)?

4: Miért ne járna anyának a vagyon fele, csak mert nem volt x évig munkahelye egy házasságban? Felnevelt x gyereket(keményebb meló, mint az irodában ülni), vezetett egy háztartást, fenntartott egy otthont, és elviselte a bunózást, hogy ő csak értéktelen.


Miért, miért ilyen primitívek az emberek? Miért nem lehet manapság már semmit értékként elismerni, csak ami konkrétan pénzt hoz? Az nem jelent semmit, hogy az a gyerek rendesen nőjön fel? Ne úgy h anya is, apa is 12 órát dolgozik h-p, nem is látják? Anyának lenni már szégyen? Szégyen, ha valaki 3 évig gyereket nevel? Annak már nem jár semmi egy válásnál (mert az ugye 2 fél hibája)?


Ha ilyen elkeserítő a helyzet én inkább soha nem is szülök. Pontosan azért nem szeretnék gyereket, mert iszonyat munka van benne, és nem viselném el ha a férjem ezt még csak el sem ismeri, hisz én csak otthon meresztem a seggem. Komolyan elképesztő, korcs világban élünk. Minden ffi ilyen, vagy van remény? Van olyan aki elismeri, hogy a gyereknevelés igenis kemény munka? Létezik ilyen?



2013. márc. 8. 23:00
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
80%

Az a baj, hogy te meg átesel a ló túloldalára. Millió nő dolgozik és nevel egyszerre gyerekeket és nem lesz gyilkos a gyereke.

De, hogy jobb kedved legyen most ezt olvasom.

[link]

2013. márc. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
66%

"Anyagilag rosszabbul jön ki a család, ha szakszerű felügyeletre bízzák a gyereket, akkor is ha anya dolgozik, akkor mi értelme? Ahelyett h termelne még ront is."


Egyéni szinten lehet ront, (bár az állami ovi ingyenes csak az étkezésért kell fizetni, és az nem munkahely ahol napi 450Ft-ot nem keresnek) de ország szintjén termel, mert adózik a munkája után.

2013. márc. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
75%

Ja és Apuka is mehet gyed-re ha az Anyák többsége hagyná.

Ettől függetlenül nem nézek le senkit.

2013. márc. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim válasza:
82%
Nem hiszem, hogy azokról beszélnek, akik nem mentek vissza fél év után dolgozni. Én úgy tudom hogy 3 évig otthon maradhat az anyuka a gyerekkel, az állam támogatja. Az első három év a gyerek életében a legfontosabb. Utána meg már oviba megy meg suliba, szóval nincs is otthon a gyerek, akkor meg elég fura kifogás az h a gyerek miatt maradsz otthon. Én is ismerek többgyerekes anyuka menedzsereket, és egyik gyerekéről sem hallottam h lövöldözött volna az iskolában. Attól még tudnak normálisan gyereket nevelni. Az furább hogy egy felnőtt nő a gyerek ürügyén nem hajlandó magát eltartani.
2013. márc. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim válasza:
39%

Ki néz le miatta?:)

Mert szerintem elenyésző százalék.


Amúgy elég baj, hogy Te áldozatként éled meg azt, hogy 3 évig a gyerekeddel kell lenned.

Meg az is elég gáz, hogy olyan nagy munkának állítod be. Ez inkább öröm mint munka. Úgy beszél mintha egy kubikos lennél akinek 3km árkot kell ásni.


"Ha ilyen elkeserítő a helyzet én inkább soha nem is szülök."

Azthiszem jobban is jár mindenki!!!

2013. márc. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
87%

Érdekes amit írsz.

Én anya vagyok, és végig 3 éves koráig otthon maradtam a fiammal. Később is úgy dolgoztam hogy én tudjam vinni és hozni az oviból- iskolából. Érdekes, de én soha nem kaptam a fejemhez azt hogy otthon ülő senkiházi vagyok. Mindig tisztelt a fiam apja, és ha kellett segített az otthoni munkában is. Mi is elváltunk, és sosem marakodtunk hogy kié a ház vagy az autó. Mindent feleztünk.

Sok ismerősömnél hasonló a helyzet.

Amiről te írsz az a ló másik oldala (de nagyon) Nagyon primitív, és gyenge elméjű az a férj vagy férfi aki szerint egy anya csak nyűg.. Nem a legjobb gondolkodásra vall. Ahogy az sem hogy valaki erre hivatkozva kijelentse, inkább nem szül gyereket, mert mások szerint az láblógatás.

2013. márc. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Félreértettetek, nem az h valaki ovi UTÁN nem dolgozik, hanem ha több gyereket szül egymás után, akkor sok évig kiesik a munkából.


Most a lövöldözés onnan jött, h olyan országokban gyakrabban megesik, ahol mindkét szülő hajt, mint az állat a gyerek meg csak nő.De keresgéljetek csak itt gYIK-en. Válásra kerül a sor, rögtön jön mindenki habzó szájjal h a nő ne akarjon csak semmit hiába szült 3-4 gyereket, az 7-10 év amikor nem dolgozott, na azért neki nem jár semmi...


Én erre értettem.

2013. márc. 8. 23:13
 8/32 anonim ***** válasza:
85%
Ez a nem jár neki semmi, ezt a házasság előtti vagyonra írják és törvényileg úgy is van. Házasság előtt nem volt gyerek, így ez nem érv.
2013. márc. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
54%
Nyilván az én gyerekem egy érzelmi korcs lesz, amiért nem maradtam vele otthon három évig. A gyereket nem egyedül az anya neveli, nem kell itt mártírkodni. Ha nem teszed szívesen, akkor ne vállalj gyereket és kész. De csak azért, hogy verd a melledet, hogy te mekkora király vagy, na azért semmi szükség megnyomorítani egy gyereket. Az én munkám keményebb, mint a gyerekemet nevelni, mégsem verem az asztalt habzó szájjal, hogy mennyivel nehezebb nekem. Egyébként apuka is otthon maradhat a gyerekkel, és anyuka visszamehet dolgozni. Nem kell szimbiózisban élni a gyerekkel, hogy ne legyen belőle lelki sérült. Sőt..
2013. márc. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

7-es nem az érdekel, hogy MAri néni ezt gondolja-e a szomszéd utcából, hanem hogy a férjem ezt gondolná-e.


De neked ezek szerint normális férjed van.


Hát én nem vagyok túl érzelgős.. gondolom örököltem, anyám sem volt képes 3 évig otthon maradni egyikünkkel sem, 2 év után visszament dolgozni. Ettől függetlenül válásnál ő is kapta apámtól a fejéhez, h hány éven át eltartotta...

2013. márc. 8. 23:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!