Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nézik le a nőket, mert...

Miért nézik le a nőket, mert anyák? Miért értéktelen dolog gyereket nevelni?

Figyelt kérdés

Az agyam eldobom itt GYIK-en.

Ma már nem tudom hanyadszor olvasom, hogy a gyerekükkel otthon maradó anyák lusta, feneküket terpesztő, nem munkát végző, kuss a neved tehenek. Hiszen nem dolgoznak, nem termelnek. Bezzeg váláskor mindent akarnak, holott semmit nem vettek.


NA álljon már meg a menet!!!


1: a gyereknevelés miért nem munka?

2: ha anya visszamegy dolgozni fél év után, jajj ne legyek már naiv, rögtön a szülőszobából, hiszen termelni kell, akkor mi van a gyerekkel? Anyagilag rosszabbul jön ki a család, ha szakszerű felügyeletre bízzák a gyereket, akkor is ha anya dolgozik, akkor mi értelme? Ahelyett h termelne még ront is.

Ergo: anya azzal h otthon marad termel, és dolgozik is.

3: miért értékesebb egy menedzser egy multinál (anya), mint egy kiegyensúlyozott gyerek, aki 16 évesen nem lövöldözi le az osztálytársát(gyerek, akivel nem foglalkoztak, nehogy anya értéktelen legyen már)?

4: Miért ne járna anyának a vagyon fele, csak mert nem volt x évig munkahelye egy házasságban? Felnevelt x gyereket(keményebb meló, mint az irodában ülni), vezetett egy háztartást, fenntartott egy otthont, és elviselte a bunózást, hogy ő csak értéktelen.


Miért, miért ilyen primitívek az emberek? Miért nem lehet manapság már semmit értékként elismerni, csak ami konkrétan pénzt hoz? Az nem jelent semmit, hogy az a gyerek rendesen nőjön fel? Ne úgy h anya is, apa is 12 órát dolgozik h-p, nem is látják? Anyának lenni már szégyen? Szégyen, ha valaki 3 évig gyereket nevel? Annak már nem jár semmi egy válásnál (mert az ugye 2 fél hibája)?


Ha ilyen elkeserítő a helyzet én inkább soha nem is szülök. Pontosan azért nem szeretnék gyereket, mert iszonyat munka van benne, és nem viselném el ha a férjem ezt még csak el sem ismeri, hisz én csak otthon meresztem a seggem. Komolyan elképesztő, korcs világban élünk. Minden ffi ilyen, vagy van remény? Van olyan aki elismeri, hogy a gyereknevelés igenis kemény munka? Létezik ilyen?



2013. márc. 8. 23:00
1 2 3 4
 21/32 anonim válasza:
85%
Ja az mondjuk nem hiszem h okozna olyan nagy problémát a gyerek személyiségfejlődésében, ha az anyuka három éves kora előtt elmegy az anyuka dolgozni, mint az ha később nélkülözniük (akár éhezniük) kell.
2013. márc. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

"Jó ezek szerint ez egyéni, szerintem sokkal nehezebb, monotonabb és unalmasabb egy gyerek, mint a munkám, aminek minden percét imádom, ennyi. Szerintem gyereket nevelni nehéz. "

Én is imádom a munkám, de laborban dolgozom, fáj a fejem a mikroszkóptól, a párolgó vegyszerektől és rettenetesen leszív agyilag, hogy minden mozdulatomra figyelnem kell és gondosan meg kell terveznem, számolnom mindent. Ezzel szemben felüdülés volt otthon lenni a gyerekemmel. Imádtam nézni, ahogy napról-napra fejlődik, egyre többet tud, felfedezni benne az apja és az én vonásaimat, tulajdonságainkat. Jó volt tanítgatni, nevelni, játszani vele. Még most is az. Majd ha gyermeked lesz megérted, hogy ez nem áldozat. Ezzel szemben én sem vagyok ősanya típus, szükségem volt felnőtt társaságra, ezért mentem vissza dolgozni. A 20-as válaszoló pedig egyszerűen kritikán aluli. Akármilyen nehéz elhinni tiszta ruhákban jár a gyerekem, mesélünk, játszunk, egészségesen étkezünk. De semmivel sem nehezebb, mint a munkám. Annak, aki ezt nem lemondásnak és áldozatnak éli meg, és aki nem akar minden másodpercben görcsösen tökéletes lenni, annak az anyaság nem megterhelő.

2013. márc. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim válasza:
100%
20-as nevetséges. Már hősanyának hívjuk azt, aki nem hajlandó visszamenni dolgozni a gyerek ürügyén, vagy lemond a bulizásról.
2013. márc. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
20-as nem nevetséges hanem szánalmas.
2013. márc. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

Én 8 hónapos babával vagyok itthon.Lehet gyerekmentesen a gyereknevelést áldozatnak fogod fel,de nem,nem az.Jár némi lemondással,ez tény,csakhogy sokkal több örömmel.Még nem volt gyerekem,nem is gondoltam volna,hogy ennyi csodával jár egy baba.És amikor egy hónaposan felébredt többször éjszaka,valahogy nem az jutott eszembe,hogy "basszus,nem bírok aludni,mert a kislányom felébreszt."Volt egy újszülött bébim,akit akkor még csak csodálni tudtam,most meg egyre-egyre több boldogságot okoz.

Előítéletes vagy.Hogy lehet olyat kérdezni,hogy minden férfi ilyen?Erre te is tudod a választ...Nekem még egyszer sem mondta a férjem,hogy mégis hogy képzelem,hogy otthon lébecolok?Nekem most az a feladatom,hogy a kislányunkat,akit közösen vállaltunk nevelgessem,itthon legyek vele.Abba pedig nem mennék bele,hogy ki hány évig van otthon a gyerekével,ki-mit-hogy csinál,mert csak vita lenne belőle.Idővel úgyis eldől mi a helyes,és változtatni sose késő.Az én szüleim is sokat dolgoztsk mégis jól nevelkedtem,mert amikor velem voltak az tartalmas idő volt.Sokra megyek úgy az anyámmal,ha ugyan otthon van már kettőkor,de telefonál,internetezik,egyszóval nem ér rá velem aktívan foglalkozni.Hozzám csak 5-re jöttek haza,de 5 után lefekvésig tényleg együtt voltunk.Együtt vacsoráztunk,beszélgettünk,társasoztunk stb.

Te ítélkezel egyedül.Ha majd vágysz gyerekre,és minden adott hozzá-lélekben is-szülj egyet,aztán majd elválik minden.Gyerek nélkül nem jó veszekedni a gyereknevelésről:)

Sok boldogságot!

2013. márc. 9. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Szerintem az a különbség a munka és a gyereknevelés közt, hogy munkádnak MUSZÁJ lennie, a megélhetés feltétele. Ha akarsz, ha nem, dolgozni KELL. Ha azt csinálhatod, amit szeretsz, szerencsés vagy, de ha nem, senkit nem érdekel.


A gyerekvállalás viszont egy választás. Általában az embernek nem muszájból lesz gyereke, hanem egy előre megfontolt döntésből. Ha gyereket vállalsz, azért vállalod, mert örömmel teszed és boldoggá tesz.

2013. márc. 9. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim válasza:
48%

Nagyon érdekes amiről írsz. Találtam egy történetet amit szerintem minden olyan embernek kötelező lenne elolvasni, aki úgy gondolja, hogy az anyaság az könnyű dolog. Elgondolkodtató és igaz.


"Volt egyszer egy férfi, aki nagyon belefáradt a mindennapi munkába. Ő mindennap dolgozni járt, a felesége meg csak otthon ült. Szerette volna, ha a felesége is megtudná, mi mindenen megy keresztül nap, mint nap, ezért egy este így imádkozott: Mindenható Atyám! Mindennap dolgozni járok, és naponta 8 órát robotolok, miközben a feleségem csak itthon ül. Szeretnem, ha ő is megtudna, mi mindenen megyek keresztül, ezért kérlek uram, add, hogy egy napra testet cserélhessünk. Ámen. "

2013. márc. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
70%

Kedves utolsó:


Ezen a kamutörténeten nem tudom, sírjak-e vagy nevessek. Le is írom neked, ami élből nem igaz benne.


" kikészítette az aznapi ruhájukat" Egy 7 éves kisiskolás gyereknek azért normál esetben ezt már nem kell.

" becsomagolta a tízóraijukat" - de minek is, ha kap a gyerek tízórait az iskolában?

" összeszedte a vegytisztítóba való holmikat, és elvitte" - koszos lett tán a gyerekek öltönye? Nincs otthon mosógép? Ne hülyéskedjünk már, hogy vegytisztítóba járunk a gyerek ruháival, kész röhej.

"megállt a banknál is, pénzt vett fel, elment bevásárolni, kifizette a számlákat" - igen, kártyával bevásárolni manapság képtelenség, ezért muszáj kitérőt tenni a bankba, ugye?:) A számlákat is online fizeti manapság a legtöbb ember, automatikusan elutalják és kész.

" Kicserélte a macska almot, és megfürdette a kutyát. " - a kutyát mióta fürdetjük naponta? havonta szokás tudtommal. Plusz teszem hozzá, hogy aki kutyát vállal, ne sírjon utána, hogy gondoskodni kell róla, és az egésznek semmi köze a gyermekekkel való teendőkhöz.


"és igyekeznie kellett, hogy be tudjon agyazni" - azért nem árt a gyereket úgy nevelni, hogy rendszerető legyen és beágyazzon maga után (én és a testvérem is megtettük ezt ennyi idősen...)


"hogy rendet rakjon, porszívózzon, és meg a konyhát is felseperje és felmossa" - ez megint olyan teendő, amit heti 2x végez az ember, nem naponta.


"Ezután felállította a vasalódeszkát, és tévét nézett, miközben vasalta a ruhákat." - tudtommal tisztítóból kivasalva, normálisan kapja a ruhákat...vagy most akkor mégis van mosógép? Mindegy, a hülyeségtől eltekintve: továbbra sem mosunk és vasalunk minden nap, max. heti 2x. Újabb kamu.


"megfürdette a gyerekeket, és ágyba dugta őket." - 7 éves gyerekeket apjuk fürdet? Sírjak vagy nevessek?


"9-re mar nagyon fáradt volt, és bar a napi munkával még nem végzett, úgy döntött ő is bebújik az ágyba, ahol meg elvártak tőle, hogy szeretkezzen, és ő ezt panasz nélkül meg is tette."


Szegény! Főzött 1x, bevásárolt, befizette a számlákat és kitakarított! Szerencsétlen! VÉgezhetett volna az egésszel 3 óra alatt is 11 óra helyett, de hát ha ennyi esze van, nehogy még sajnáljam is :) És még ennyi "munka" után szeretkeznie is kellett! ÚR ISTEN! :D


Honnan ez az iszonyat szutyok ősanya-propaganda? :D Nő létemre megfulladok a röhögéstől mekkora hazugság az egész :)

2013. márc. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Szerintem átesel a ló túloldalára.

1.nem hallottam senkitől,hogy a gyereknevelés nem munka mert az ráadásul engem jobban kimerít ha otthon vagyok vele,mint mikor a munkahelyemen vagyok.

2.van bölcsőde,mindenkinek szíve joga eldönteni mikor megy vissza dolgozni,én speciel ha tehetném sem ülnék otthon 3 évig,mert nekem megterhelő agyilag és lelkileg,fiam 16 hónaposan bölcsibe ment,mert én mentem dolgozni,és nagyon imádja,mindkettőnknek jót tett,nem hiszem hogy ettől bűnöző lesz vagy elhanyagolt,éppen olyanokat hallottam hogy ítélkeznek,hogy ha valaki nem csücsül 3 évig otthon

3.attól,hogy dolgozik a szülő lehet kiegyensúlyozott gyereke,és nyilván nem csak gyári és irodai munka van,nem mindenki 12 órázik

4.ezt nem is értem ha két intelligens ember házasodik össze akkor nyilván ha már muszáj válni képesek megbeszélni,és egyezkedni

Szerintem nem szégyen anyának lenni,ettől függetlenül én szeretek dolgozni,és alig várom,hogy meg legyen a diplomám,és dolgozhassak mást,ezenkívül szeretnénk még legalább 1 gyereket ha nem 2őt fiunk mellé,és azért dolgozunk,tanulunk,hogy legyen rá lehetőségünk,hogy legyen elég pénzünk.Mi közös kasszán vagyunk a férjemmel,és Ő is rendesen kiveszi a rézét a gyereknevelésben,Ő is tudja,hogy nem könnyű.

2013. márc. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
18as te nagyon szánalmas vagy és emellett sajnállak is mert látszik mennyire megkeseredett ember vagy,szeretek dolgozni,kiszoktam kapcsolódni ahogy a férjem is és ketten is,nem evett sose McDonaldsban,mindig tiszta ápolt, ahogy a ruhája is ahogy mi is a ruhánk is a lakás is,szeretünk dolgozni,vele is foglalkozni,és vannak nehéz időszakok főleg a dackorszak miatt.Szerintem az anyaság nem egyenlő azzal,hogy az ember mártír lesz le mond minden igényéről,sajnálom,hogy te így gondolod,mert elég boldogtalan ember lehetsz.(előző válaszoló)
2013. márc. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!