Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nézik le a nőket, mert...

Miért nézik le a nőket, mert anyák? Miért értéktelen dolog gyereket nevelni?

Figyelt kérdés

Az agyam eldobom itt GYIK-en.

Ma már nem tudom hanyadszor olvasom, hogy a gyerekükkel otthon maradó anyák lusta, feneküket terpesztő, nem munkát végző, kuss a neved tehenek. Hiszen nem dolgoznak, nem termelnek. Bezzeg váláskor mindent akarnak, holott semmit nem vettek.


NA álljon már meg a menet!!!


1: a gyereknevelés miért nem munka?

2: ha anya visszamegy dolgozni fél év után, jajj ne legyek már naiv, rögtön a szülőszobából, hiszen termelni kell, akkor mi van a gyerekkel? Anyagilag rosszabbul jön ki a család, ha szakszerű felügyeletre bízzák a gyereket, akkor is ha anya dolgozik, akkor mi értelme? Ahelyett h termelne még ront is.

Ergo: anya azzal h otthon marad termel, és dolgozik is.

3: miért értékesebb egy menedzser egy multinál (anya), mint egy kiegyensúlyozott gyerek, aki 16 évesen nem lövöldözi le az osztálytársát(gyerek, akivel nem foglalkoztak, nehogy anya értéktelen legyen már)?

4: Miért ne járna anyának a vagyon fele, csak mert nem volt x évig munkahelye egy házasságban? Felnevelt x gyereket(keményebb meló, mint az irodában ülni), vezetett egy háztartást, fenntartott egy otthont, és elviselte a bunózást, hogy ő csak értéktelen.


Miért, miért ilyen primitívek az emberek? Miért nem lehet manapság már semmit értékként elismerni, csak ami konkrétan pénzt hoz? Az nem jelent semmit, hogy az a gyerek rendesen nőjön fel? Ne úgy h anya is, apa is 12 órát dolgozik h-p, nem is látják? Anyának lenni már szégyen? Szégyen, ha valaki 3 évig gyereket nevel? Annak már nem jár semmi egy válásnál (mert az ugye 2 fél hibája)?


Ha ilyen elkeserítő a helyzet én inkább soha nem is szülök. Pontosan azért nem szeretnék gyereket, mert iszonyat munka van benne, és nem viselném el ha a férjem ezt még csak el sem ismeri, hisz én csak otthon meresztem a seggem. Komolyan elképesztő, korcs világban élünk. Minden ffi ilyen, vagy van remény? Van olyan aki elismeri, hogy a gyereknevelés igenis kemény munka? Létezik ilyen?



2013. márc. 8. 23:00
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Jó ezek szerint ez egyéni, szerintem sokkal nehezebb, monotonabb és unalmasabb egy gyerek, mint a munkám, aminek minden percét imádom, ennyi. Szerintem gyereket nevelni nehéz.


Ha szerintetek nem, az tök jó.

2013. márc. 8. 23:18
 12/32 anonim válasza:
100%

Miért ne járna a vagyon fele?

A nincs házassági szerződés akkor felezek. Gyerek számtól függetlenül. Ha meg van házassági szerződés akkor pedig a szerint járnak el. Szintén gyerek számtól függetlenül.

Erre az esetre pedig egy példa. A férfi megérkezik a házasságba 100 milliós vagyonnal. A nő a ruháival. A házasság alatt a férfi a vagyonhoz hozzátol még 200 milliót a nő meg egy gyereket. Azért ne akarjon már 150 millióval távozni azért mert szült egy gyereket.

2013. márc. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
77%
Még nincs gyereket így nem is tudhatód. Azért nem egy nagy dolog, hogy bele kell halni vagy ilyesmi.
2013. márc. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
82%

1. Senki nem állította, hogy nem munka. Az.

2. Ha az anya visszamegy fél év után, mehet bölcsödébe a gyermek. Senki nem halt még bele, pedig milliók jártak már bölcsibe életükben. Ráadásul sokkal előnyösebb a kisgyerek szocializációját tekintve, mint az, ha anyával van otthon egész nap. Teszem hozzá, szerintem a tőlünk nyugatabbra egész népszerű modell az ideális: az anya fél-1 éven belül visszaáll a munkába félmunkaidőben. Ha a gyermek nagyobb már (pl. iskolába megy) akkor teljes munkaidőben.

3. Ez egy röhejes feltevés, magyarán a dolgozó nők gyermekei gyilkosok lesznek szerinted? Sajnos el kell keserítselek, de az ábra azt mutatja, hogy a gyereknek nem tesz jót, ha az édesanyja 16 éves korában még a popóján csücsül otthon, és élete csúcsélménye az, ha jelmezt varrhat és tortát süthet a pici szeme fényének. Pont ettől szoktak bekattanni és amint lehet, elhúzni otthonról a 18. életévüket betöltött gyermekek: a túlzott anyai "szeretet", függés.

4. Azért álljon már meg a menet. Mi az, hogy keményebb meló gyermeket nevelni, mint dolgozni? Szerinted csak irodában ülő nők léteznek? És szerinted az a szellemi munka, amit ők végeznek, valóban nem kimerítőbb, összetettebb, felelősségteljesebb egy gyermek nevelésénél? Ne röhögtess már. A gyereknevelés kemény munka, de azért ne szálljunk már el. Kezdjük ott, hogy a gyereknevelés MINDKÉT szülő dolga - és ha az anya mártírra veszi a fazont, az csak is az ő problémája (magyarán ha nem vonja be a kedves férjét a gyerekneveléssel kapcsolatos teendőkbe, aztán 15 év múltán fel van háborodva, hogy nem is segített az a szemét). Magyarán normál esetben a gyereknevelés mindkét szülőnek UGYANAKKORA TEHER munka után, és nem csak az anya dolga. Ha a nő ÖNKÉNT ÉS DALOLVA otthon marad "gyereket nevelni", mikor erre szükség sem lenne, szerintem sem illeti meg a vagyon fele. Egy kisiskolás gyereknek már nem kell a popsiját nyalni, én legfeljebb addig a korig tartom érthetőnek az otthonmaradást. Aki a 7 éves gyerekére fogja, hogy az ő nevelése miatt képtelen visszaállni munkába, az szimplán lusta, ugyanis egyszerűen nincs annyi teendő egy ennyi idős gyerekkel, hogy az akár napi 3 órát kitegyen, nemhogy napi 8-at. És akkor megint ott tartunk, hogy azt a napi pár óra teendőt is meg kellene osztani a drágalátos házastársunkkal:)



"vezetett egy háztartást, fenntartott egy otthont, és elviselte a bunózást, hogy ő csak értéktelen." - az ilyet nem tudom sajnálni. Aki így él éveken, évtizedeken át és nem változtat, az magának köszönheti. Senki nem kényszerít arra, hogy egy ilyen férfinak gyereket szülj, vele maradj, de megteszed. Hát legyen. De utána akkor vállald a következményeit kérlek, és ne panaszkodj. Azon meg hadd ne sz*rjam már össze magam, hogy képes voltál háztartást vezetni, mikor NEM DOLGOZOL és otthon vagy egész nap. Ez a minimum (mondom ezt, mint nő).


" Az nem jelent semmit, hogy az a gyerek rendesen nőjön fel? Ne úgy h anya is, apa is 12 órát dolgozik h-p, nem is látják? Anyának lenni már szégyen? Szégyen, ha valaki 3 évig gyereket nevel"


Mint már fentebb említettem, a gyerek nem attól fog rendesen felnőni, hogy 16 évesen még kitörlöd a popóját kakilás után. Egy gyereknek egy bizonyos kor után szüksége van az önállósodásra, és ez az, amit a HTB-k 99%-a megtagad tőlük.

Nem szégyen 3 évig gyermeket nevelni, sőt. Becsülendő dolog.

Ami szégyen, az a 10 éves gyerekre fogni, hogy nem akar az ember lánya visszaállni munkába, mert a babócikának szüksége van az ő anyai nevelő szeretetére és közelségére, különben létezni nem tud.


"Pontosan azért nem szeretnék gyereket, mert iszonyat munka van benne, és nem viselném el ha a férjem ezt még csak el sem ismeri, hisz én csak otthon meresztem a seggem. " - ezt is említettem már: nem kötelező ilyenhez hozzámenni.


" Minden ffi ilyen, vagy van remény?" - ez a kérdés most komoly? Természetesen NEM MINDEN FÉRFI ILYEN, rengeteg normális is létezik a világon.


"Van olyan aki elismeri, hogy a gyereknevelés igenis kemény munka?"

Hát attól függ. Azt, ha 10 évig otthon ülsz, valószínűleg a férfik 95%-a nem fogja kemény munkának tartani, jogosan. A 3 éves gyes/gyed más kérdés, erre kevesen szoktak megjegyzéseket tenni, hiszen ennyi idősen még indokolt az, hogy otthon maradjon az anya a kicsivel.

2013. márc. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

Mostanában ez a "Nem akarok gyereket" kérdés új verziója??

Ha nem akarsz gyereket akkor ne szülj. Senkit nem érdekel. Főleg ha olyan képzavarban van mint te.

1. Általánosítasz.

2. iszonyatos munkának tartod

3. áldozatnak tartod a gyerekeddel töltött időt..


Erre a kérdésre meg hogy " Miért, miért ilyen primitívek az emberek?"

Nos ugye tudod hogy te sem vagy kivétel a megrögzött begyepedéseddel?

2013. márc. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

Oké, tisztázzuk, nem azt akartam kihozni, h a dolgozó nők gyerekei gyilkosok. Azt akartam csak kihozni belőle, h probléma, ha elhanyagolják a gyereket.


Szerintem is tök jó, ha az anya hamar vissza tud menni dolgozni. De sajnos félidős munka nem nagyon van MAgyarországon, bár tudom, h szorgalmazzák.


ÉS szerintem nem nehezebb dolgozni. NEkem a munkám a hobbim. NEm okoz gondot. Egy gyerekkel otthon ülni sokkal nagyobb gondot okozna.

2013. márc. 8. 23:24
 17/32 anonim ***** válasza:
75%

Az, hogy az anya egész nap a gyerekkel van modernkori találmány. Régen már pár héttel a szülés után vagy a földeken dolgoztak a nők (le se írom milyen módszerekkel tartották egy helyben a gyerekeket) vagy a gazdagabbak dadára bízták (sokan szoptatni se voltak hajlandók, ezért voltak a szoptatós dadák). Tehát a tömeggyilkos teóriádat hagyjuk.

Egyébként én pont az ellenkezőjét tapasztalom. Aki nem marad otthon 3 évig a gyerekkel azt szokták mindennek elhordani.

2013. márc. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
20%
Kedves kerdezö, elnezest a hianyos ekezetekert , teljesen egyetertek minden mondatoddal, csak azoknak tunik felhaboritonak amiket mondasz, akik nem voltak hajlandoak aldozatot hozni a gyerekukert es lemondani bulizasrol, munkarol miatta, soknak csipi a szemet a hösanya, mert kevesen azok. Es igen, nem nehez gyereket nevelni, hanem roppant nehez, de csak annak, aki nem macdonaldszon, hanem föttetelen neveli a gyereket es tiszta ruhakban jaratja es meseket olvas neki , foglalkozik vele, azoknak könnyu akik tojnak a gyerekre es neteznek, buliznak mindenre ráérnek es ha kell a cukros bacsira bizzak
2013. márc. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

" unalmasabb egy gyerek, mint a munkám, aminek minden percét imádom,"


Ezt te honnan tudod?? Hogy unalmas gyereket nevelni? Van gyereked? NINCS.

Nekem is isteni jó munkám van, és van gyerekem, A gyerek sosem unalmas, és nagyon sokszor hihetetlen jó élmények érik az embert. Mesélhetnék ezer történetet amit a fiam 2 éves kora óta produkál, és amin ma is hatalmasat kacagunk. Mindent lehet mondani a gyereknevelésre de azt hogy unalmas, és monoton.. Na azt nem.

2013. márc. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim válasza:
64%

"ÉS szerintem nem nehezebb dolgozni. NEkem a munkám a hobbim. NEm okoz gondot. Egy gyerekkel otthon ülni sokkal nagyobb gondot okozna."


És Te nevezel bárkit is primitívnek? Meg Te beszélsz korcs világról?

Végülis igazad van, nézőpont kérdése. Szerintem a Te világod az eléggé korcs!

2013. márc. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!