Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nem szeretnék gyereket,...

Ha nem szeretnék gyereket, miért gondolok többször is arra, hogy mit hogyan csinálnék a babával? =D

Figyelt kérdés

Én biztosan állítom, hogy nem szeretnék gyereket. Szeretem a gyerekeket, nincs velük semmi bajom, de én nem vagyok az a típus, aki gyereket szül( a gondolatát sem tudom elviselni), gyereket nevel, illetve nem is olyan életet élek, ami ehhez passzolna. (Nem drogozok és hasonlók, mielőtt valaki félre értené, csak olyan céljaim, vágyaim és mindennapjaim vannak, amibe nem férne bele, illetve nem ilyen irányú vágyaim vannak)

Ennek ellenére sokszor elképzeltem már, mit hogyan csinálnék, gondolkodtam neveken, hogyan öltöztetném, mit hogy tanítanék meg egy babának stb. stb. Mintha így tudat alatt jönnének ezek a gondolatok.

Illetve a párom is nagyon sokat viccelődik, hogy mit-hogy csinálna a gyerekünkkel, pedig róla végképp nem tudnám elképzelni, hogy gyereket akarna, mert semmi hasonló téma nem érdekli. Sem házasság, sem család, stb. Olyan más Ő is. Mégis észrevettem, hogy mindketten sokszor felhozzuk vicc szintjén a baba témát.

Akkor most ezt hogyan értelmezzem?=D


25N


2013. márc. 11. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Úgy, hogy az agyad azt mondja, hogy nem kell gyerek. A tudatalattid viszont az, hogy igen :) Várj még, utána dönts véglegesen ebben a kérdésben.
2013. márc. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Tudod 27 éves koromig pont ugyanígy voltam.

Nem fért bele az életembe, meg amúgy is azt hittem én nem vagyok anyatípus.

Lányom most már 2,5 éves. :)

Valahogy változott a szitu, másképp kezdtem gondolkozni, és ezt előre nem lehet elkönyvelni szerintem (csak azt hiszi az ember). :)


Az egy dolog, hogy most nem akarsz, meg hogy most épp nem fér bele az életedbe. De ha benned van mélyen a dolog, lehet pár év múlva teljesen másképp fogod látni a témát.


Ha meg 10 év múlva sem vágysz a gyerekre, akkor ez van. Ettől még lehet róla beszélgetni, feljöhet mint téma, mert az életünk része. Ha nem is pont a te életedé, de a többségé igen, és napi szinten kerülhet szóba a gyerektéma valamilyen okból kifolyólag (mert szült a szomszéd, mert a z egyik filmben szó volt róla, mert az utcán gyerekek szaladgálnak...).

Szóval ott van a levegőben, ha nem akarod, akkor is.

2013. márc. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Még fiatal vagy akarhatsz 10. év múlva is.
2013. márc. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Más az elhatározás és a vágy is. Szerintem az utóbbi felülírja a logikusnak vélt elhatározásokat. Már ha benned van, és úgy tűnik benned van.

Amúgy tök fiatal vagy, fogalmad sem lehet arról, hogy jó pár év múlva hogy látod majd. Úgyhogy csak viccelődjetek, aztán majd kiderül, hogy komolyra fordul-e vagy sem.

2013. márc. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 frászkarikaborsó ***** válasza:
az ember gyakran gondolkodik olyanokon is amit nem szeretne, pl. mit tennél ha valamilyen baleset miatt elvesztenéd a látásodat, levágnád a fél karodat, stb. Én legalábbis szoktam ilyesmiken is agyalni, és nem azért mert azt akarom hogy megtörténjenek, hanem mert eszembe jut és elgondolkozom hogy mit tennék.
2013. márc. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert nő vagy, és a génjeidben van, biológiailag, csúnyán hangzik, de arra terveztek minket, hogy szüljünk. A tudatalattid pedig tisztában van ezzel. Egyébként 25 évesen korai ezt így kimondani, sosem tudhatod :)
2013. márc. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!