Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány évesen szültétek az 1....

Hány évesen szültétek az 1. babátok? Tervezett vagy véletlen baba volt? Ha újrakezdhetnétek, várnátok még a babával?

Figyelt kérdés
23 vagyok,szóval nem olyan fiatal már. Nagyon szeretnék babát,de néha mégis eszembe jut,hogy akkor mennyi álmomról,tervemről le kellene mondanom.
2013. márc. 16. 22:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29 évesen tervezetten. Ez pont jó volt így.
2013. márc. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

28 évesen szültem az elsőt, véletlen baba volt, ennek ellenére nagyon örültünk neki!

Ha újrakezdeném, akkor is mindent így tennék, talán annyit változtatnék, hogy valamivel korábban, mondjuk 25 körül rászánnám magam az anyaságra.

Mindennek van előnye, hátránya, mérlegelj.

2013. márc. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
26 évesen szültem, még egy évet várni szerettünk volna, de nem bántam meg. Még fiatal vagy, ezen ne aggódj. Amúgy egy baba minden tervet, álmot pozitív irányba változtat meg!
2013. márc. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
29 vagyok. Tervezett volt, de nem gondoltam hogy ilyen hamar összejön. Hogy vártam volna még? Pár év múlva meg tudom mondani.most 30 hkm
2013. márc. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

28 évesen csúszott be véletlenül, ráadásul az apjával nem is voltam együtt... mégis megtartottam, tulajdonképpen nagyon örültem neki, mert vágytam már családra, gyerekre főleg (mindig is nagyon szerettem a gyerekeket), csak párkapcsolat terén nem voltam szerencsés.

Én úgy gondolom pont ideális korban szültem, mivel egyedül kell felnevelni a kislányom, ezért az is jó volt, hogy volt már egy biztos hátterem, dolgoztam már, felépítettem egy karriert jó fizetéssel. Gyerektartást ugyan kapok, de az elejétől mondtam az apának, hogy semmi kötelezettsége nincsen, az én döntésem, hogy megtartom, ha kívánja részt vehet az életében, ha szeretné, utalhat gyerektartást, de megélünk anélkül is, ha kell.

Szerintem nincs olyan, hogy valaki túl fiatal vagy túl öreg a gyerekvállaláshoz, így a 20-as, 30-as éveiben (nyilván nem egy 16 éves lányról, és egy 55 éves asszonyról van msot szó :D). Ha lelkileg valaki érett, azt úgy is érzi magában, nem csak azzal, hogy nagyon vágyik már egy csemetére, hanem tudja, hogy fel van rá készülve, tudatosul benne, hogy a gyerek nem egy kisállat, akit ha megununk elviszünk a menhelyre, hanem egy életre szóló kihívás.

Én azt mondom, ha megvan a megfelelő háttér és felkészültség, akkor a 23 éves életkor is jó lehet akár. Ezt már Neked kell tudnod :)

2013. márc. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
25 évesen szültem meg első kislányunkat.Nem volt konkrétan tervezett,de nem volt akadálya,hogy jöjjön.Több,mint 5 éve voltunk együtt,2 éve együtt is éltünk,amikor pozitívat teszteltem.9 hónapos,a mindenünk,és nyilván más az életünk vele,meg nem vagyunk annyira szabadok,de egyáltalán nem bántuk meg,hogy jött.Mi hogy is mondjam kötöttségek nélkül élünk,nem csinálok semmiből olyan nagy problémát,a baba nálunk nem azt jelentette,hogy akkor ezentúl itthon kuksolunk,sokat megyünk,nem volt 3 hónapos,amikor a 300 km-re élő nagyszüleimet meglátogattuk,aztán szilveszterkor Ausztriában voltunk vele:)De azt hozzáteszem,hogy van nagyszülői segítség van,így kicsit "kivételes" helyzetben vagyunk:)
2013. márc. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

25 éves voltam, tervezett baba. szerintem pont jokor jott.

másfél évet dolgoztam az egyetem után, az pont annyi, hogy valami gyakorlatra szert tettem és kiépítettem olyan kapcsolaot a kollégákkal, fonokommel, hogy visszavártak és elég lojálisak voltak velem, mikor másfél év után visszajottem.


ha babát vállalsz, ne azért, mert már elég idos vagy. mérlegelni kell, tényleg szeretnéd-e, mert visszacsinálni nem lehet. ugyes szervezéssel és némi segítséggel azért gyermek mellett sem kell teljesen lemondani az álmainkrol, csak esetleg modosítani oket:)

2013. márc. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
33 éves voltam, tervezett baba volt. Ha újra kezdhetném, előbb szülnék.
2013. márc. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én is 23 éves vagyok, ha olyan párom lenne, akire tudom, hogy mindig számíthatok, nem hagyna el, akkor már vállalnám most is! Ha neked adott egy szerető férfi, dolgoztál annyit, hogy legyen tartalékod, jogosult legyél gyedre, akkor nem várnék tovább a helyedben! Sokkal jobb fiatal anyukának lenni!
2013. márc. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
24 és fél voltam, mikor az első született. Tervezett volt. Nem szülnék később, maximum hamarabb. Most 33 leszek, és a hatodikat várom. Ha később kezdtem volna, nem fért volna bele ennyi baba, vagy legalábbis idősebben szültem volna. Szerintem 23-24 évesen már ideális. Miről kellene lemondanod? (Nekem így is van 2 diplomám + 2 OKJ-m + 2 nyelvvizsgám.)
2013. márc. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!