Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ugye nem vagyok rossz anya e...

Ugye nem vagyok rossz anya e miatt? Miért van folyton lelkiismeret furdalásom?

Figyelt kérdés

Pici fiam 3,5 hónapos, a "nagy" jövő hónapban lesz 2,5 éves.Nem könnyű, főleg mert a pici sokat sír.Férjem 24-48-ban dolgozik.Ugye mikor hazaér a 24 órás műszakból pihen,alszik és sokszor a 2.napon van más melója.A lényeg, hogy mikor 24-ben van én általában átmegyek szüleimhez akik közel laknak.Ilyenkor déltől kb 5-6ig náluk vagyok és anyum átjön segíteni fürdetni.Illetve ha van valami "extra"(jön szerelő,stb)és párom nincs itthon akkor is áthívom anyumat aki szívesen jön.

A lényeg, hogy viszonylag sokat vagyunk náluk(egy héten2x minimum),sokat segítenek,aminek nagyon örülök,mert a pici tényleg visít ha nincs ölben.

De e miatt olyan szar anyának érzem magam, hogy miért nem tudom egyedül megoldani a dolgokat....illetve meg tudnám, hiszen sokszor meg is teszem,csak élek a lehetőséggel,hogy közel laknak, és szívesen látnak minket anyumék....ez nem akkora baj ugye?


2013. márc. 18. 14:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor fogd fel más oldalról: szerencsés vagy, hogy ilyen segítőkészek a nagyszülők. Sokaknak ez nem adatik meg, mert nem akarnak segíteni a nagyszülők, vagy már nem élnek!

A gyerkőcöknek meg szerintem nagyon jó, ha nem csak veled vannak egyfolytában. Nézd ennek is a jó oldalát, azt hogy így többet látnak a nagyszülőkből, több élményt is gyűjtenek általuk, belőlük.

Ettől te hol lennél rossz anya? Ugyan már!

2013. márc. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%

Ha te így érzed jól magad és így tudod megoldani a napjaitokat akkor miért lenne baj?


Nekem van egy 2 évesem és egy 6 hónaposom, nincs segítségem, férjem nagyon sokat dolgozik. Soha senki nem segített semmiben, még egy teát sem főzött még idáig senki nekem vagy a gyerekeknek. Mindent egyedül csinálok, még betegen is, fáradtan is. Én szeretem és bírom egyelőre. Ha nagyon-nagyon akarnám igénybe tudnék venni én is segítséged, de nem akarok. Magamnak szültem őket, nem másnak, a nagyik - véleményem szerint- azért vannak, hogy kényeztessék őket, eljöjjenek babázni 1-2 órácskára, de én azt nem tudnám megtenni, hogy igénybe veszem őket napi több órára is. Én úgy vagyok ezzel, hogy mindenkinek megvan a maga élete, a maga dolgai, problémája, más se jön az én nyakamra, hogy segítsek neki folyton.

2013. márc. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

miért lenne baj? :) örülj neki,h.ilyen szerencsés vagy!

nekem sajna messze laknak a szüleim.

szóval irigyellek! :)

szerintem nincs ezzel semmi gond. ha teheted, nyugodtan élj a lehetőséggel és ilyen miatt aztán végképp ne legyen lekiismeret-furdalásod! gondolom így te is sokkal kiegyensúlyozottabb vagy, hogy nem állandóan egyedül kell mindent megoldanod. és nyilván a gyerkőcöknek is sokkal könnyebb így. :)

2013. márc. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%

2-es vagyok


Ja meg én elég háklis vagyok, nem szeretem ha más csinálja a gyerekek körüli teendőket, én tudom, hogy mit hogy szeretnék neki enni, inni adni, mibe akarom öltöztetni, megvan a napi fix napirendünk.

Anyukámat pl. imádom, de nem tudnám elképzelni, hogy napi szinten átmenjek vagy ő jöjjön, nekem az bezavar a kis napi rutinunkba:)

2013. márc. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Na pont ilyenkor mikor ilyeneket hallok vagy olvasok mint amit 2-es ír, akkor érzem magam "kevésnek", hiszen 2-3 egyedül itthon töltött nap után már úgy várom, hogy átmenjünk!

De megpróbálom máshogy felfogni,ahogy írtátok, mert végül is a gyerekeknek tényleg jó, ha jó a kapcsolatuk a nagyszülőkkel és én is szeretek velük lenni!Főleg, hogy még 3 tesóm otthon lakik.

2013. márc. 18. 15:15
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

a gyerekeknek is kell a társaság! :)

emiatt nem vagy rossz anya! az nem itt kezdődik.

én örülnék, ha ilyen helyzetben lennék és lenne egy kis segítségem. nálunk is ennyi a korkülönbség, mint nálatok, és nagyon nem könnyű egyedül.....

2013. márc. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Örülj neki, hogy segít anyukád!!!

Így fogd fel, nem vagy szaranya.

2013. márc. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

De figyelj, a kettes válaszoló csak egy.

Ő megoldja, így akarja, hát minden jót neki.

De nehogy ár egyformák legyünk! Ha te meg így érzed jól magad, akkor örülj neki, hogy van, aki segít. Nem beszélve arról, hogy ha szükséghelyzet lenne, biztos, hogy meg tudnád oldani egyedül is! Mert egy anya mindenre képes.

Viszont, ha van segítség, akkor annak csak örülni kell.

2013. márc. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem csak 1 gyerekem van, aki 8hós, mégis segítenek nekem. Egy héten 2x visznek el autóval párom szülei a babámmal gyógytornára és minden második pénteken anyuéknál töltjük az egész napot.

De még sosem éreztem magam ettől kevesebbnek.

2013. márc. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Te nem rossz anyuka vagy, hanem nagyon szerencsés! :)


Ha nem is nagyon látsz hasonlót a környezetedben, az azért van, mert sajnos nagyon ritka, hogy a nagyszülők ennyit tudjanak segíteni, és még a kapcsolat is olyan jó legyen velük, hogy ez beleférjen. Az én szüleim kb. 20 perc autóútra laknak tőlünk, ők hetente egyszer jönnek este segíteni, amikor a férjem nincs itthon. Én örülnék, ha többször jönnének, de sajnos ők még mindketten dolgoznak, ennyi fér bele. Hiányzik a normális felnőtt beszélgetés, igaz, jóban vagyok a környékbeli anyukákkal, de az mégsem ugyanolyan.

Ha mindenhol ez lenne a felállás, mint nálatok, kevesebb lenne az idegbajos anyuka, meg az unalomtól egész nap nyűgösködő kisgyerek.

Szerintem arra való a család, hogy segítsünk egymásnak. Főleg, ha még örömből is megy, mint nálatok. :)

2013. márc. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!