Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mosódióval vagy mosószódával...

Mosódióval vagy mosószódával moshatom a baba ruháit? Fehérítőből milyet szabad használni?

Figyelt kérdés
Még nem született meg a kicsi, de kezdeném kimosni a ruhákat. Van néhány, amit úgy kaptunk használtan, és a fehéreken látszik néhány folt. Örülnék, ha ki tudnám mosni őket úgy, hogy lehessen használni (foltosan nem akarom a babára adni). Fehérítőből milyet szabad használni, ami nem fogja bántani a baba érzékeny bőrét? Köszönöm a tanácsokat!

2013. márc. 21. 13:02
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
És még egy kérdés: minden babaruhát kivasaltok?
2013. márc. 21. 13:05
 2/12 anonim ***** válasza:
Én rendes fehérítőt használtam, majd kimostam mosószerrel (folyékonnyal, azt használok). Sosem mostam külön a babaruhákat. Más az, ha valamelyik baba ekcémás vagy egyéb bőrproblémája van. De normál esetben feleslegesnek tartom a túlzott óvatosságot. De azzal mosod, amivel akarod, úgyis fogsz kapni mindenféle választ.
2013. márc. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az első gyerekemnél mindent vasaltam, a másodiknál már csak azt, amit muszáj. Nincs rá kapacitásom.
2013. márc. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Értem, és köszi a választ. A védőnő mondta, hogy szerezzek be külön lavórt a baba ruháinak beáztatásához, illetve hogy az ő ruháit külön mossam.

Első baba, nincs még tapasztalatom... :)

2013. márc. 21. 13:10
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
már megint a védőnők! :) Össze-vissza beszélnek. Nem kell ám mindent elhinni nekik. :) Némelyik olyan ostoba, mint az állat. Nulla tapasztalattal. Miért kell egyáltalán áztatni, basszus? Őskorban élünk? Kakis ruhapelenkát áztatták régen.
2013. márc. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én külön mosom a gyerekek ruháit, Dreft+babaöblítő a kicsinek, a nagynak is folyékony mosószerrel. Áztatni nem nagyon kell, de csak egy lavórunk van. Kajafoltra, kakafoltra rózsaszín Vanish, ill. Gallseife. Igen, mint vasalok, magunknak is.
2013. márc. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én cloroxot használtam fehérítéshez, aztán kimostam a fehérekkel együtt tomival, meg a színeseket is. Kb az első fél évben mostam külön a ruháit, aztán már nem volt annyi szennyese, hogy érdemes legyen külön mosni. A mosódió, mosószóda szinte nem ér semmit, legalábbis nekem nem vált be. A makacs foltokat nem szedte ki, a mosódió meg hagyott néha barna foltokat. Vasaltam mindent, textilpelusokat is, mert puhábbnak éreztem utána :) És én is szeretem a puha, meleg, frissenvasalt ruhát :)
2013. márc. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A saját ruháinkat én is folyékony mosószerrel mosom, csak nem tudtam, hogy abban nincs-e valami olyan anyag, ami nem tesz jót az újszülött bőrének, ezért gondoltam a "természetesebb" mosószerekre. De akkor lehet, hogy neki is marad az Ariel, és a Vanish, plusz vettem külön az ő ruháihoz szenzitív öblítőt. Köszönöm a tapasztalatokat, sokat segít! :)
2013. márc. 21. 13:27
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha nagyon félsz a vegyszerektől, akkor van külön tominak folyókény babamosószere. Én pl allergiás vagyok az öblítőre, szóval azt nem használunk egyáltalán, és a baba ruháihoz sem tettem. A tominak amúgy is jó illata van.
2013. márc. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem borzasztó illatos a Tomi gyerek mosószere. Vettem egyszer a baby Dreft helyett, el is használtam másra, zavart a gyereken.
2013. márc. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!