Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Önkormányzattól milyen támogat...

Önkormányzattól milyen támogatást kaphatnék 2 gyerekkel?

Figyelt kérdés

Sajnos sokkal kevesebb gyedet fogok kapni a második gyermekemre, ezért már szégyen ide szégyen oda, mindenféle támogatásokon gondolkozom.

Albérletben élünk. Ilyenkor levonják a bevételünkből a bérleti díjat és úgy számolják ki, hogy mennyi az egy főre eső jövedelem? Egyáltalán mennyinek kell lennie, hogy kaphassunk?

Ha jól tudom van valami lakhatási támogatás. Ezen kívűl létezik még valami amit igénybe lehet venni?

Azért kérdezem tőletek, mert nem szeretném, ha a tájékozatlanságom miatt le tudnának majd rázni az önkoriban. Szeretnék alaposan felkészülni a témából, szóval minden tájékoztatást szívesen veszek!


2013. márc. 21. 19:29
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Sajnos nem igen van olcsóbb albérlet a közelben (Bp). Ha meg messzebbre költözünk, akkor a benzin miatt nem érné meg.

Tudom, a bevételünk sok, ha nem nézzük a kiadást, de nekem ez már így problémát fog jelenteni. Jó lenne egy tehermentes házban élni, akkor nem lennének gondjaink. De sajnos ez nem adatik meg mindenkinek.

2013. márc. 21. 20:13
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Lefognak pontozni de ha annyira nem tudtok megélni ennyi pénzből akkor gyerekek bölcsi ovi és irány vissza dolgozni, nincs más megoldás.
2013. márc. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
51%
Attól is függ, hogy melyik önkormányzat. Eltérések lehetnek az egyes települések közt. Honlapjukon nézelődj esetleg
2013. márc. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Hát az tuti, hogy a kisebbel nem fogok tudni 2 éves koráig itthon maradni.
2013. márc. 21. 20:19
 15/22 anonim ***** válasza:
52%
Van ahol ahhoz kötik a támogatást,(meg még egyéb feltételhez is esetleg) hogy a nettó mindenkori minimálbér alatt van az egy főre jutó jövedelem. Abban pl. benne vagytok.
2013. márc. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
lakásfenntartásira jogosultak vagytok..
2013. márc. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Ha jól számoltam, akkor 222.600 Ft az összbevételetek. Marad kb. 100-110 ezer havonta minden másra. Ez valóban nem sok, de nem is olyan hű de vészes.

Ekkora bevételre semmilyen segélyt nem fogtok megkapni. Én se kaptam semmit (72 ezer gyed adókedvezménnyel, 110 ezer fizetés adókedvezménnyel, 26600 családi pótlék. Albérlet 45 ezer, rezsi most télen 33 ezer, pedig távfűtés, de szerencsére tudom szabályozni, így csak egy szobát fűtöttünk, 5 ezer hitel ). Semmire nem voltam jogosult, Székesfehérváron.

Igazából ismerek olyan családot, akiknek marad havi 20 ezerje mindenre, pedig dolgoznak, csak ugye már sehol se akarnak minimálbérnél többet adni, főleg, hogy már 98 ezer. Na, a segélyek nekik járnak, nem akinek több mint 200 ezer a bevétele. A kiadást nem nézik, hogy mennyi, barátnőm egyedülállóként nem kapott segélyt itt nálunk, ugye a fizetése 130 ezer körül, családi pótlék olyan 29 ezer, +gyerektartás havi 20-30 ezer nem tudom pontosan, na, ugye neki csak 3-al osztották, semmit nem kapott egyedülállóként)

Tudod, jó öreg államunk főleg a kisebbséget részesíti előnyben, segély terén:(

Igazából ennyi pénzből egész jól meg lehet élni, üzemanyagot messziről nem ismerjük, tévém csak 1400 ft, netem 2600 Ft. Más luxus nincs, telefonom feltöltős, páromé céges, neki a cég kifizeti a számlát. Főzni 2 napra, magamnak szinte nem is veszek ruhát, csak a gyerekeknek, cigi nincs, persze párom néha megiszik egy-két sört, de ennyi. Majd az lesz a rossz, hogy jön az ovi a nagyobbik gyerekemnek, ahol csak a kaja havi 8 ezer körül lesz, kislányom 2 éves lesz csak, de megyek vissza dolgozni, remélem most már bekerül a bölcsibe, megint plusz kiadás. Persze többet keresek majd, mint a gyed, de el is megy ovira meg bölcsire:(

2013. márc. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

220E bevételnél egyrészt esélytelen a segély, másrészt meg nekem nem is lenne képem segélyért sorban állni ennyi bevétellel.

nekünk hármunknak van ennyi bevétele, igaz nem albérletben élünk, így havi 30.000.-40.000.- körül félre tudunk tenni.


Nem segélyt kell kérni hanem lemondani a luxuscikkekről, nem a drága élelmiszereket kell megvenni hanem összeállítani egy menüt amiben minden van de átlátod, hogy melyik kaja menniybe kerül így rengeteget meg tudtok spórolni. régen 80.000 elment nálunk kajára.

mióta előre összeállítom, hogy mikor mit főzök és csak azt vásárolok, nincs nasi itthon, se idítő, csak teát iszunk és néha szörpöt, nem marhát veszek hanem csirkét, stb.

azóta 50.000.- alatt van amit élelmiszerre költünk.

első körben spórolni próbálj, több mint 100E azért elég kajára, ovira, kicsinek pelusra, stb ha meghúzzátok a nadrágszíjat

2013. márc. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

előző vagyok. kicsit rosszindulatúnak tűnhet az előző hozzászólásom, pedig nem annak szántam, ne haragudj!

sajnos, ez egy ilyen ország, ehhez kell alkalmazkodnunk... :/

2013. márc. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Igen, lehet, hogy mások kevesebből megélnek, de el tudom képzelni milyen élet lehet az. Sznite vegetálás!

Amikor a férjem elvesztette a másodállását, elég nagyot esett az életszínvonalunk. Megtanultam spórolni nagyoin sok mindenen. Olyan 20-30e ft esett akkor ki. Úgy érzem lehetetlenség ennél is többet spórolni. Tettem is már fel kérdést amiben leírtam, hogy mi min spórolunk. Kb senki nem tudott újat mondani amin lehetne még! Szóval itt tartunk! Ami még fix kiadás, az a benzin, 20.000ft (nem, ennél lejjebb már nem tudjuk vinni mert munkába járáshoz kell), havi szinten valami ruha a nagylányomnak (cipő, kabát ami éppen kell - persze használtan) ez mondjuk 5.000ft, a fejlesztése 3.000ft, telefonszámla 5.000ft, munkahelyi kaja 5.000ft, az autó fenntartása havi szintre bontva 5.000ft, a havi bevásárlás amiben benne van minden, nem csak a kaja 65.000ft, na meg persze mindig elromlik valami, vagy jön valami extra kiadás... és nem, nem veszünk luxuscikkeket sajnos, az élalmiszerből is mindig a legolcsóbbat de emellett még normális minőségűt igyekszem megvenni. Nem dohányzunk, nem járunk szórakozni, nem veszünk magunknak ruhákat stb.

2013. márc. 22. 11:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!