Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Önkormányzattól milyen támogat...

Önkormányzattól milyen támogatást kaphatnék 2 gyerekkel?

Figyelt kérdés

Sajnos sokkal kevesebb gyedet fogok kapni a második gyermekemre, ezért már szégyen ide szégyen oda, mindenféle támogatásokon gondolkozom.

Albérletben élünk. Ilyenkor levonják a bevételünkből a bérleti díjat és úgy számolják ki, hogy mennyi az egy főre eső jövedelem? Egyáltalán mennyinek kell lennie, hogy kaphassunk?

Ha jól tudom van valami lakhatási támogatás. Ezen kívűl létezik még valami amit igénybe lehet venni?

Azért kérdezem tőletek, mert nem szeretném, ha a tájékozatlanságom miatt le tudnának majd rázni az önkoriban. Szeretnék alaposan felkészülni a témából, szóval minden tájékoztatást szívesen veszek!


2013. márc. 21. 19:29
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

17-es vagyok! Igen, majdnem csak hogy vegetálunk. De! Meg tudom venni a gyereknek amit megeszik, amit felvesz ruhát, cipőt, igaz nem tudok 10 ezres cipőket venni nekik, csak 3-4 ezreseket. Most mind a kettő kap Húsvétra futóbiciklit, de én nem is akartam, párom erősködött nagyon. Így megkapják. Névnap, szülinap mindig meg van tartva. Szóval megkapják ami kell, ugye nekünk szülőknek kell lemondanunk dolgokról!!

DE! Ott vannak azok a gyerekek, akik a Házon Kívülben szoktak lenni, most nem a kisebbségi gyerekekre gondolok! Rengeteg magyar gyerek van, akik csak oviban, iskolában esznek meleg kaját, főételt, otthon csak vajas kenyeret. Ha szünet van, nem is esznek meleg ételt. Na, ehhez képest, ti gazdagok vagytok!

2013. márc. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
Igen, valóban, hiszen meg tudom oldani minden napra a meleg ételt. Hetente többször van hús is az asztalon, és nem csak annyi, hogy épp ne érezzük éhesnek magunkat, hanem jól is lakjunk. Na de ha csökkenteném a kiadásokat, akkor már csak az élelmiszer lenne amin tudnék faragni. Na de egy másfél éves gyerek mellett nem lehet megcsinálni, hogy nem adok neki rendesen enni. Én eléldegélnék krumplin és kenyéren is, na de a gyerekemnek nem adnám soha! Mármint eszik ilyeneket, de csak ezt enni? Így is 30%-al csökkentettem már a húsfogyasztásunkat! Na meg kell neki a zöldség és gyümölcs is. Ezek sem olcsóak, de igyekszem mindig az akciósat venni. Megkap ő is mindent amire a fejlődéséhez szükség van, és bizony a mi lemondásaink árán. Azért elég sok anyuka jár kozmetikushoz, fodrászhoz, műkörmöshöz. Sok apuka eljár ide-oda. Sok pár eljár vacsorázni, moziba, koncertre... Na mi egyiket sem tesszük. Pedig ez lenne a normális színvonal! És mi alatta vagyunk! Szóval szegények vagyunk, de nem eléggé ahhoz, hogy támogatást kapjunk :(
2013. márc. 22. 12:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!