Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A férjem (és a család) szeretn...

A férjem (és a család) szeretné, hogy a lányunknak kistestvére legyen, én viszont nem. Beadjam a derekam?

Figyelt kérdés

Beszéltünk erről a férjemmel már korábban, akkor is megmondtam neki hogy legalább 3 év korkülönbséget szeretnék, de inkább többet. Már ha egyáltalán szeretnék több gyereket.

Ezt ő látszólag elfogadta, most viszont kiderült hogy mégsem. Úgy gondolja, hogy KELL a testvér, minél előbb. Azt hitte, ha majd megszületik az első gyerek úgyis meggondolom magam.

Ráadásul a családot is bevonta, amin pluszban fel vagyok háborodva. Anyósom már azt is mondta, hogy nincs jogom "drogos prostituáltat" csinálni az unokájából - mert ha egyke marad, akkor tuti az lesz.


Néha úgy érzem, egyszerűbb lenne engedni, viszont egyik porcikám sem vágyik még egy gyerekre.


Nektek mi a véleményetek?


2013. márc. 25. 13:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Na semmiképp ne szülj addig amíg Te nem akarod, hisz Te neveled majd és nem anyósod meg a család...hát amúgy sajnállak, hogy ilyen anyósod van aki ilyet mond az nem normális...ismerem a fajtáját, tapasztalat! Ne szülj!!!
2013. márc. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha te nem vágysz rá, ne add be a derekad, mert aztán jön a szülés utáni depresszió, meg nem lesz türelmed hozzá, mivel nem akartad őt stb..... Leginkább a gyermekkel tennél rosszat!!!
2013. márc. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

mekkora a meglévő gyermek? Egyébként én anyóst azt ...ejteném nagy ívben mit mond, a férjed az keményebb dió mert ha beszéltetek erről korábban és azt mondtad OKÉ de majd 3 vagy több év különbséggel akkor ő joggal hiheti azt hogy ezt így is gondolod. Szóval lehet sokként éri/érte hogy végülis egyáltalán nem akarsz tesót.

Nálunk fordítva volt/van, megbeszéltük a férjemmel hogy 2 év korkülönbséggel 2 gyerek és így is lett, tehát én nagyon kétségbeestem volna ha kitalálja miután megvan az első hogy ó neki elég ennyi...:((

Persze megértelek ha semmid se kívánja az újabb gyereket és persze nem tisztességes a férjedtől hogy "csatasorba" állította a családot is, csak azt akarom mondani hogy próbáld őt is megérteni.

2013. márc. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Unszolásra biztos nem szülnék, annak csak rossz lenne a vége.

Ha egyszer rászánom magam a második babára, akkor nekem csak az fog számítani, hogy tényleg akarjam, és ezt csak a párommal fogom megbeszélni. A család - bármennyire szeretem őket - nem szólhat bele ebbe a döntésbe.

2013. márc. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Bocsánat, nem volt egyértelmű: megmondtam a férjemnek, hogy csak egy gyereket szeretnék, vagy nagy korkülönbséget.


Eddig jó volt a kapcsolatom anyósommal, nagyon ki vagyok ezen....


Most 10 hónapos a lányunk, 4 hónapos volt amikor férjem mondta hogy ha 6 hónapos lesz, abba kéne hagyni a védekezést.

2013. márc. 25. 13:52
 6/14 anonim ***** válasza:

Anyósom már azt is mondta, hogy nincs jogom "drogos prostituáltat" csinálni az unokájából - mert ha egyke marad, akkor tuti az lesz. -----


ezen eléggé kiakadtam....hogy lehet ilyet mondani ? mintha minden drogos rostituált egyke lenne :)) szerintem nem ezen múlik a dolog hane4m a nevelésen, és ha Te nem szeretnél több gyereket akkor ne vállalj hisz a munka része úgy is a Te reszortod lesz....

2013. márc. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

3 as vagyok újra. Ja hát ez még iszonyú korai...6 hónaposan már a másikat tervezgette? Nem semmi:))) Hát akkor tényleg valahogy meg kell értetned vele (még mindig CSAK a férjedre gondolok mert a családnak még mindig úgy gondolom semmi beleszólása ebbe hogy te mikor vállalsz gyereket) hogy még jóideig nem szeretnél, és ne keserítse meg a napjaitokat ezzel hogy állandóan felhozza.

Mikor az én fiam 10 hónapos volt ( 3 hónap intenzív hasfájás, ordítás nem alvás majd 6 hós korától 3-4 hó intenzív fogzés stb.) nekem se volt az agyam legtávolabbi zugában sem még egy gyerek gondolata...

Csak jóval később.

2013. márc. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

6-os válaszadó vagyok :


amúgy még csak 10 hós a gyerek...nem értem hova sietettetnek ???? azért két kicsi nagy meló, (tudom mert nálunk 17 hónap van a 2 gyerekek között , igaz mi mindketten így akartuk ) de annak nem ajánlanám ezt a korkülönbséget aki nem biztos hogy egyáltalán szeretne-e tesót mert sok meló és könnyen kiéghetsz.....mi a 3.-at is így vállaljuk, még pár hónap és megszületik...


én most a helyedben semmi képpen nem adnám be a derekam, majd ha Te is érzed hogy akarod !!

2013. márc. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire vesz részt a párod a gyerek ellátásában? Talán túl könnyű dolga van most... Ejtsd bele egykicsit a mélyvízbe.
2013. márc. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

ne add be a derekad! azért ne, mert te lennél az anyukája, és te nem akarsz még egy gyereket. minden más körülmény mellékes.


anyósnak érdekes fogalmai vannaka az életről, a helyedben, ha szemtől szembe mondta, meg is támogattam volna néhány ütős ellenérvvel. amúgy meg könnyen beszél anyósod nagyinak lenni álomszerep és semmi kötelezettséggel nem jár. ha bármit elvállal, az ugye nettó jófejség. amit te csinálsz majd, az anyaként kutya kötelesség.


UI:nem vagyok gyerekellenes, sőt, nagyon odavagyok értük. de én akarok gyereket. ha nem akarnék, nem is lenne.

2013. márc. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!