Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A férjem (és a család) szeretn...

A férjem (és a család) szeretné, hogy a lányunknak kistestvére legyen, én viszont nem. Beadjam a derekam?

Figyelt kérdés

Beszéltünk erről a férjemmel már korábban, akkor is megmondtam neki hogy legalább 3 év korkülönbséget szeretnék, de inkább többet. Már ha egyáltalán szeretnék több gyereket.

Ezt ő látszólag elfogadta, most viszont kiderült hogy mégsem. Úgy gondolja, hogy KELL a testvér, minél előbb. Azt hitte, ha majd megszületik az első gyerek úgyis meggondolom magam.

Ráadásul a családot is bevonta, amin pluszban fel vagyok háborodva. Anyósom már azt is mondta, hogy nincs jogom "drogos prostituáltat" csinálni az unokájából - mert ha egyke marad, akkor tuti az lesz.


Néha úgy érzem, egyszerűbb lenne engedni, viszont egyik porcikám sem vágyik még egy gyerekre.


Nektek mi a véleményetek?


2013. márc. 25. 13:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Még NE szülj! Amíg TE nem állsz rá készen bele ne vágjatok! Értesd ezt meg a férjeddel, a többieket meg építsd le! A te testedről van szó, te lennél otthon két picivel. A lányom most annyi idős, mint a tied lenne szüléskor, ha most teherbe esnél. Mit ne mondjak annyira hiányzik egy újszülött mint púp a hátamra... Rettentő sokat kell vele foglalkozni, szaladgál és hatalmasakat esik tehát fel kell venni és vigasztalni, nyűglődik, hisztizik... Nem lenne egyszerű az tuti. Nálunk is téma a kistesó, majd nyáron vagy ősszel neki állunk próbálkozni. Ne add be a derekad, mert bánni fogod!
2013. márc. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Azt felajánlottam neki, hogy akkor belemegyek ha a kicsi 1 éves korától otthon marad vele/velük, akkor rendben. Ezt nem akarja.


Alapvetően az én kötelességemnek tartja a gyerek ellátását, ő főleg játszik vele és sétálni viszi. Fürdet is, de csak ha épp nem hisztis/fogzik/nyűgös.

2013. márc. 25. 15:18
 13/14 anonim ***** válasza:
Biztos nem vállalnám így! Ne add be a derekadat addig, amíg nem akarod szívből te is, mert nem lesz jó vége. Még nagyon pici a babád, mi értelme lenne, annak, hogy egyik gyerekkel sem tudod kiélvezni a babázást? Anyósodat meg inkább nem minősíteném ezzel a beszólásával... Én is egyke voltam és nem lettem drogos prostituált, ez nem normális, aki ilyet mond!
2013. márc. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én is így terveztem (3-4 év), ahogy te, végül 4,5 hónap van a kettő között. Egy percig sem bánom, hogy nem szültem hamarabb. Minden elismerésem azoknak, akik rövid időn belül vállalják a másodikat, nem semmi, amit csinálnak. Tudtam, hogy ez nekem nem menne, főleg, hogy az elképzelésem is egész más volt.

A gyerekvállalás két ember döntése. Más ne szóljon bele! Ha akkor elfogadta a férjed a te döntésed, akkor ne hagyd magad!

Az anyós, meg bárki más véleményére, megjegyzésére ne hallgass! Esetleg visszavágásként említs nekik egyke lányokat (a rokonságból, az ismerősök közül, de akár a sztárok közül is lehet), hogy micsoda "drogos prosti"! Előny, ha kedveli az illetőt! :-)

2013. márc. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!