Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kedves Anyukák! Hogyan csinálj...

Kedves Anyukák! Hogyan csináljátok, hiszen én is nő vagyok és nekem is jól esne az ilyesmi?

Figyelt kérdés
Találtam egy jó játszóházat, nem is drága, gondoltam néha elviszem babámat. Én egyszerű anyuka, csak ámulok a többi anyukán akik frissen belőtt hajjal, kisminkelve, műkörömmel, pedikürrel és a ruhákról ne is beszéljek. Szóval nekem se időm, se pénzem ilyesmire, de adnátok néhány tanácsot, hogy Nektek honnan van rá például időtök (manikürösre, pedikürösre, állandó fodrászra)? Nekem minden pillanatomat leköti babám, és persze mellette csinálom a rengeteg házimunkát. Szívesen fogadom tanácsaitokat!
2009. szept. 22. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Én úgy, hogy apa hazaér 4 körül, el az oviba a legnagyobb gyerekért (3 van) és otthon marad velük, én megyek a kozmetikushoz. Apának se árt néha a gyerekekkel lenni havonta pl. 5 alkalommal egy-egy délután!

Ruhákat a kicsikkel együtt megyek venni. Séta közben belefér ez is simán.

Házimunka napközben, míg a gyerekekkel itthon vagyunk.

De van olyan is, hogy hétvégén együtt takarítunk apával és a nagyobb gyerekkel. És akkor hétközbe nem takarítok, hanem ráérek ügyintézni, meg minden másra. (Nagy ház)


Kertünk van nagy, de egy "segítség" (nem írom, hogy kertész, mert egy nyugdíjas bácsi, aki unja magát otthon...) intézi, 500 Ft-os órabérért. Nekünk többet ér ennél, hogy apával együtt lehessünk, amikor itthon van.

Annyi a tényleg könnyebbségem, hogy én nem főzök, hanem hozatom a kaját, viszont kicsi ikreim vannak, ennyi luxust megengedhetek magamnak. Nálunk (kisváros) 100 m-es körzetben van min. 3 hely, ahol 7-800 Ft-ért házhoz hoznak menüt. Változatosabb is, mint ha én főznék magamra. Férjem mukahelyen, nagyobbik az oviban eszik, vacsorára hideget szoktunk enni.

Így délután együtt sétálunk, kirándulni megyünk, fagyizunk, satöbbi, tehát közös családi programokra is van idő.

2009. szept. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Nekünk kicsi a lakásunk, így kb 1 óra alatt megvan a kitakarítása szöszöléssel együtt. Amíg a babám alszik, nekem mehet a hajmosás, beszárítás, körömápolgatás. Direkt olyan a frizurám, hogyha le is nő, akkor is frizura hatását kelti (ilyen félhosszú tépett). A körmeimmel szívesen bíbelődök, szépen lereszelgetem őket mindig formára.

Ruházkodásban amúgy sem voltam mindig extra csini, én farmeros pólócskás típus vagyok.

Heti 5 alkalommal tornázok (ezer éve, ebben nem változtatott semmit, hogy terhesség, majd baba).

Reggel kb 2 perc alatt kifestem a szememet, ettől legalább lesz szempillám(amúgy kb 3 szál van).

Én a férjemre semmit nem hagyok, őt nem engedem takarítani, se semmi házimunkát nem engedek (ebben a kérdésben hagyományos vagyok eléggé). Szóval mire ő hazajön, addigra már nekem sincs semmi dolgom, és akkor hármasban "családi életet élünk".

Az, hogy egy haj és egy fej rendesen nézzen ki, az nem idő kérdése szerintem, kb 5 perc.

Szerintem egy kicsit "szedd össze magadat", szedjél össze egy kis önbizalmat, és állíts fel valamiféle rendszert. Ha a babád ragaszkodik hozzád, akkor vidd magaddal a fürdőszobába, amíg te belövöd a sérót :) Mindjárt jobban fogod érezni magadat :) És mosolyogni mosolyogni mosolyogni :) :)

2009. szept. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Fodrászhoz elmegyek 5-6 hetente festetni, vágatni,a ddig az apja, vagy a nagyanyja vigyáz rá (6,5 hónapos)

Van egy nagyobb fiam, amikor ő pici volt, akkor is ugyanúgy jártam.

Abban a szerecsés helyzetben vagyok, hogy a testvérim műkörmösök, úgyhogy ez is megoldva.

Nem festem magam, amikor dolgozni jártam, akkor sem.

Soha nem megyek el itthonról kínyúlt mackóban, pólóban..pedig sok kisgyrekes anyukát látok, akik úgy mennk ki az utcára, mintha félbehagyták volna a nagytakarítást. Ez elég gáz.

Szinte még csak szopik a lányom ,de azért nem zabálok egész nap, a terhességi cukor miatti diétának "köszönhetően" ugyanannyi kg vagyok, mint terhesség előtt.

2009. szept. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

előző

vagy főzök, vagy hozatom a kaját (anyámék minden nap hozatják, ha kell én is hozatok)

A takarítás sem tart egy napig, a szőnyegetket vagy kirázom, vagyberakom a mosógépbe, parkettát feltörlöm, port törlök..És sosem hétvégén takarítok.

Minden reggel felseprek és felmosok a konyhában, mert az udvarról sok koszt hozunk be.

Esténként meglocsolom a kinti növényeket, füvet nyírni a párom szokott.


Hétvégenként nem szoktunk itthon ülni, jövünk, megyünk, kirándulumk, anyósékhoz megyünk

Nem csinálok minden héten nagytakarítást.

2009. szept. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kell főzni, azzal sok időt megspórolhat az ember. De nálunk nem vált be, sokkal jobban szeretjük azt, amit én főzök.
2009. szept. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%

Én sem vagyok egy cicababa tipus, még műkörmöm sincs, pedig műkörmös is vagyok.

A műkörmöt elég 5-6 hetente töltetni, tehát az nem lehet nagy gond, annyi ideje csak van az embernek?

Ha olyan hajat választl, ami könnyen kezelhető, akkor eggel pár perc alatt "belőheted". Sminket is kb. 5-10 perc alatt varázsolhatsz magadra.

Hétközben én sem főzök, a helyi konyháról hordjuk, igy rengeteg időm megmarad napközben. Helyette inkább sütök valamit. 2-3 naponta takaritok, porszivóok, felmosok, letörölgetek, de van, hogy csak ugy végigszaladok a lakáson a portörlővel, mikor a picur alszik. (1 éves)

Vásárolni általában hétvégén szoktam magamra, ritkán hétközben, ugyanis akkor megyünk anyósomékhoz, és nem messze tőlük Tesco, C&A, stb. A férjem szivesen vigyáz a kislányunkra, igy ezzel sincs gond, és nem csap hisztit, ha várni kell rám valahol, amikor próbálok.

Próbáld rugalmasan megoldani, nem kell mindig csillogni villogni a lakásnak. Hordj ebédet, meglátod mennyi időd megmarad.

És hidd el, azok az anyukák, akik cicababák, már a szülés előtt is azok voltak, igy nem nagy gondot okoz nekik most sem.

2009. szept. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat.
2009. szept. 22. 16:38
 8/8 anonim ***** válasza:

Én elég ritkán járok fodrászhoz, magamnak festem. Ahhoz, hogy beállítsam olyanra, amilyenre akarom, szintén nem kell fodrász. Műkörmöm nincs, engem idegesít, volt egy ideig, de állandóan lepattogott, szóval azt kihagyom. Viszont én nem megyek el itthonról smink nélkül (max a kisboltba), szóval én eleve így tervezem az indulást. Amíg sminkelek, valami játékkal lefoglalom a gyereket, de sokszor jön velem és néz (mondjuk ez marhára idegesít, mert egy személynek is kicsi a fürdőszoba, de azért így is meg lehet oldani). A ruhák... hát ja, a régi cuccaim még mindig nem jók, vagyis a legtöbb, bár a felsőket simán hordom, csak a nacikkal vagyok gondban. Így nincs is olyan sok ruhám, de néha turiban olyan cuccokat fogok ki, hogy csak ámulok :) Mondjuk általában anyukámat küldön el turiba, mert neki van hozzá jó szeme, és tudja a méretem. De amúgy ha ruhát veszek, akkor általában úgy megyek, hogy még valakit viszek magammal, akkor ő figyel a gyerekre amíg próbálok. Olyan is volt már, hogy bevittem a próbafülkébe, na mondjuk az minden volt csak egyszerű nem.

Na a házimunkában mondjuk én nem nagyon jeleskedem, igaz, imádok főzni, de minden mást ki nem állhatok, szóval nálunk nincs is az a hatalmas rend általában. Én ilyen vagyok, ez van.

2009. szept. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!