Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tegyek rendet pici...

Hogyan tegyek rendet pici baba mellett? 2 hónapos. Ti hogy csináljátok? Nem bírom már ezt a felfordulást.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 21. 05:34
1 2
 1/19 anonim válasza:
59%
Lényeg, hogy ne borulj ki, mert a pici megérzi rajtad.Szépen lassan ki fog alakulni a napirendetek és akkor lesz időd arra is.Bár én ebben az időben, mindig hulla fáradt voltam, mégis segítség nélkül végig csináltam három babával is, ez volt életem legszebb szakasza.Aztán már amikor oviba mentek, együtt bőgtünk.Nem is tudom melyikünket viselt meg jobban a külön válás, hacsak egy fél napra is.Úgyhogy élvezd ki minden percét.
2010. ápr. 21. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
67%

Úgy, ahogy baba előtt.

Nem igazán értem az ilyen kérdéseket! Ha te 1gyerek mellett nem bírsz takarítani, más (segítség nélkül!) hogy tud 3-4 gyerek mellett? Takaríts, amikor alszik nappal, nem kell egyfolytában őrizni. Nem is értem, hogy lehet ráfogni egy 2 hónaposra a kupit, hiszen nem ő csinálta! Mit csinálsz majd, ha fél évesen már csúszva- mászva, nyálazva széthordja a játékait?? Akkor se takarítasz? Nem kell állandóan a gyereket őrizni, nem fog a lelke sérülni, mert te a házimunkát végzed..

2010. ápr. 21. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Hű.De kedvesen adtad elő Kedves utolsó válaszoló.

Nem az őszinteséggel van a baj, hanem a "hangsúllyal".

Nem őrizgetem egész nap nem erről van szó. Csak egyenlőre káosz uralkodik, és ahogy olvasgatok, nem csak nálam van ez. Még nagyon sok mindenkinél.Gondolom majd belejövök,csak kíváncsi lennék,hogy más hogy csinálja.

Köszi Kedves első válaszoló,hogy nem szóltál le :)

2010. ápr. 21. 06:54
 4/19 anonim ***** válasza:
60%
Pedig a másodiknak van igaza. Az első válaszolónak is igaza van, de ő az ölelgessük gyermekünket csoportba tartozik. Old meg mert később 2 -3 gyereknél nehezebb lesz.
2010. ápr. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
57%

Valóban igaza van a második válaszolónak, csak a stílusa hagy némi kívánnivalót maga után:S

Miután megvolt a reggeli, tedd be a kiságyba nézelődni, és addig rakj rendet a konyhában. Ha végeztél, játszatok, majd tedd pl. egy játszószőnyegre a szoba közepén, és rakd rendbe a szobát. ÍGy már a java megvan, ha aludt a kicsi, ébredés után gyorsan kiporszívózol (ezt sem kell naponta!) és felmosol, kész is vagy. Azokon a napokon több picivel a munka, amikor porszívó is van, de ez áthidalható azzal, hogy akkor porszívózol, amikor otthon van az apukája is:) Ha van hordozó, vagy pihenőszék, viheted magaddal a konyhába is, amíg főzöl, de hidd el, jól ellesz a kiságyban is, és legalább hozzászokik, hogy időnként önálló foglalkozás van. A wc, és fürdőszoba meg nagyon gyorsan megvan, csak szánd el magad (tudom, hogy fáradt vagy) és menni fog. Nem kell mindent egyszerre végezni, ha belejöttél, majd megy jobban is, addig meg oszd be a munkát.

Jó babázást!

ҝ

2010. ápr. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
70%

Én is az "ölelgessük gyermekünket" csoportba tartozom, ennek ellenére elképzelni se tudom, miben akadályoz egy két hós csecsemő. Életem legnyugodtabb időszaka volt a szülés utáni első pár hónap. Egy ilyen pici baba gyakrolatilag egész nap alszik, két szopi között rengeteg a szabadidő! Én szinte "visszasírom" azokat a napokat, hiszen a lakás mindig ragyogott, nagy tepsi süteményeket sütöttem, rengeteget olvastam, filmeket néztem, nagyokat aludtam.... Pedig éjjel is 4-6 alkalommal ébredt a babám, de szopi után aludtunk tovább, napközben is, ha fáradt voltam, összebújtam vele és együtt aludtunk pár órát. Ha ébren volt, miközben én mondjuk főztem, pihenőszékében kivittem a konyhába, abban elnézelődött, amíg nekem dolgom volt. Nagyon praktikus a hordozókendő, hasfájós babánál is megoldás, anyukája testéhez bújva minden rendben, az anyai testmeleg enyhíti a fájdalmat, a közelség megnyugtatja a babát - mi rengeteget használtuk.

Délutánonként hatalmasakat sétáltunk babakocsival, már akkor összejártunk más anyukákkal, ez a kapcsolat máig megvan, pedig már 20 hónaposak a gyerekek. Van, akinél azóta a második baba is megvan, pár hét és nálunk is megérkezik. :-)

Most, az örökmozgó, napközben alig alvó leányzó mellett is simán megcsinálok mindent, pedig most nehezebb, hiszen amíg két hósan garantáltan ott maradt, ahová letettem, most minden lépését figyelni kell, mert képes a könyvespolcot létrának használni, mindenre fölmászik, semmitől nem fél.

Szerintem nagyon káros, hogy a csapból is az folyik, hogy sajnáljuk a kismamákat, hiszen milyen nehéz a picivel... Ez teljes hazugság! Ha valakinek könnyebb volt a munkahelyén 8-10 órában a főnöknek ugrálni és még utána jött az otthoni munka, férj, stb., hát azt csak sajnálni tudom. Amíg a pici alszik, minden munka bőven elvégezhető - 3 szobás házat, nagy kertet tartok rendben, a párom alig van itthon, folyton dolgozik, rengeteget utazik, napokig nem is látjuk, neki is állandóan csomagolok, pakolok, kaját készítek, stb., hogy aztán pár nap múlva hazajöjjön a halom szennyessel és kezdhessem elölről, segítségem egyáltalán nincs, mégsem panaszkodom.

Minden este úgy fekszem le, hogy elmosogattam a vacsoraedényt, összepakoltam, néha még egyszer felmosok, hogy reggel teljes tisztaságra ébredjünk. Már lement ma egy mosás, most megy a második adag, csak főznöm kell, meg el akarom ültetni a tegnap vásárolt kardvirághagymákat, ez a délelőtti dolgom. Míg délután a lányom alszik ( ha szerencsém van, akár egy órát is szundizik ) addig kivasalom a most kimosott ruhákat, gondolom, megszáradnak addig, amíg ő uzsonnázik, felmosok, összepakolászok, aztán megyünk - mint szinte minden délután - a többiekkel a játszótérre.

Hamarosan szülök, de egy pillanatig se merül fel bennem, hogy jajj most milyen nehéz lesz majd két picivel....

Hozzáállás és szervezés kérdése minden, ha én meg tudom csinálni, más is meg tudja, hajrá, csajok, nem kell pánikolni, milyen nehéz is a sorsunk, hiszen soha ilyen jó dolgunk nem volt, mint most, hogy itthon lehetünk a kisbabáinkkal!

2010. ápr. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%
Szia! Nagy igazság van az előttem írók válaszaiban!!! Én elhiszem, hogy szokatlan, meg nehéz, de gondolj csak bele, a babád most még nagyon-nagyon sokat alszik!! Néhány hónapon belül ez a sok alvás leredukálódik napi 2x 1,5-2 órára... akkor bizony még sokkal nehezebb lesz!! Máig emlegetik a nagy gyerekeim, hogy amikor a pici lányom megszületett,milyen jó volt, mert heti 4-5 alkalommal is sütöttem valamit, amit aztán másnap vihettek suliba. Most meg ahogy éves elmúlt és szalad, önálló akarata van és bizony ki is nyilvánítja, alig jut idő a napi teendőkn kívül másra... Neked is bele kell rázódni a megváltozott helyyzetbe! Amíg a babád alszik, próbáld meg apránként elvégezni a dolgaidat! Nem kell minden napra sokat betervezni, mert azz biztosan nem fog menni! Inkább tervezz kevesebbet, aztán. ha mégis többre lesz időd, csak örülj! nem kell napi nagytakarítást csinálni, elég, ha a legfontosabbakat megcsinálod! Aztán, ami elmaradt hét közben, azt a pároddal együtt meg be lehet pótolni mondjuk szombaton (vagy olyankor ő vigyáz a picire, ő viheti sétálni...) A vasalást meg apránként meg lehet oldani, a mosás egyszerű, hisz a javát a gép végzi, a teregetés is csak néhány perc... A napi munkádat nagyon megkönnyíti egy pihenőszék, amiben oda viheted a bvabát, ahol te vagy, így akkor se fog nyűgösködni, ha épp ébren van... Amíg mondjuk összedobod az ebédet, beszélj hozzá, hogy érezze, nincs egedül hagyva... Egyébként így fogja megszokni, hogy kis időt egyedül is ellegyen, ne kelljen állandóan mellette kuksolni később se, ha ébren van (nagyon meg tudja mgát később bosszulni, ha nem szoktatod hozzá, hogy kis ideig el legyen magában is!!!) Én se bántam meg, hogy így tettem! A kislányom a jövő héten lesz 20 hónapos és bármit meg tudok mellette csinálni, pedig, mint írtam, nem egyedüli gyerek, van 3 nagy tesója is (soha nem tukmálom egyikre se, hogy vigyázzon rá, vagy vigye magával, hogy nekem könnyebb legyen!!). Pedig ő is egy állandóan mozgó kislány :))) Tudom, hogy fárasztó, ha esetleg éjszaka is ébred a babád (az enyém még nem aludt át 4-5 éjszakánál többet!!!!), de azért ha az ember erőt vesz magán, akkor menni fog, csak bele kell jönni :))) Persze, pihenj is, ha fáradtnak érzed magad! Mondjuk a déli alváskor te is ledőlsz egy kis időre... Csak arra figyelj, hogy ne minden pillanatodat a baba töltse ki!!! Minden jót és sok-sok erőt! egy 4 gyerekes anyuka
2010. ápr. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
72%

Szia! Igaza van az előttem iróknak! Az én babám 4 hónapos és már nem alszik annyit mint eddig, de ettől függetlenül még mindig meg tudok csinálni mindent. Sőt a héten már olyan jol mennek a dolgok, hogy egy nap már kétfélét is tudok főzni, és mellette még takaritani is és már nem is fáradok el. Délután séta, néha jönnek barátnők akikkel van időm beszélgetni és nem szalad a lakás sem. Tényleg szervezés kérdése és tényleg rá kell szoktatni az önálló játékra. Nekem sajnos nincs pihenőszékem, de a napokban beszereztünk egy utazóágyat amit felállitottunk "járókának" a konyhában és amikor én ott vagyok akkor őt is viszem magammal. Beszélek hozzá, és ő meg eljátszik, néha be is szunyál :) Kialakitottunk egy rendszert, hogy a nap melyik szakaszában hol vagyunk és igy tudom, hogy mikor mit tudok megcsinálni. Pl. délelőtt konyha, ilyenkor főzök, dél környékén szoba (kiságyában) ilyenkor kicsi pihi van. Délután másik szoba szőnyegen, ilyenkor ha kell fürdőtakaritás, szobapakolás. Este apával játék, na ilyenkor anya lazit és feltöltődik kemény 1óra alatt :).

Próbálj valami napirendet beállitani és hidd el könnyebb lesz sokkal-sokkal. Ja és persze legalább, ha mondjuk egyik nap nem kell vasalni akkor tudod, hogy abban az időszakba megnézhetsz egy filmet kikapcsolodásként.. vagy bármi mást lehet. Én sem tudtam elképzelni, hogy ez ilyen egyszerü is lehet egy kis szervezéssel.. előttem volt példának sogornőm, aki éjszaka főzött két szoptatás közt meg akkor mosott, takaritott, mert a babája napközben a kezében volt... Csak tanácsként mondom, hogy csinálj napirendet és szoktasd az önállo játékra, mert neked lesz ugy könnyebb. Ja azt méghozzátenném, hogy nekünk 200km-re vannak a nagyszülők, ugyhogy nem is lenne segitségem.

Jó babázást és élvezd ezt az időszakot.

2010. ápr. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
47%
meg lehet oldani a takarítást,csak annyit fűznék hozzá,hogy nem minden gyerek marad el egy helyben,nem mindegyik alszik szopi után.az én fiam ilyen,ő nincs el egyedül és szopi után sem alszik.és mielőtt lehurrogtok,hogy hagyni kell,hogy egyedül játszon,próbáltam és olyan üvöltés lett a vége,hogy majdnem elkékült a gyerek.ő azt igényli,hogy mellette üljek és lásson.
2010. ápr. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
65%
Épp erre jó a hordozó vagy a pihenőszék... viszed magaddal, beszélsz hozzá, így hall és lát is téged... Az enyém se maradt 10 percnél tovább el egyedül, emiatt aztán 3 hetes korától mindent "együtt csináltunk", ha nem aludt... 4 gyerekes :)
2010. ápr. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!