Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy 6 évesen kötelező a gyerekeknek iskolába menni?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 9. 20:10
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

engem azért is érint ez,mert az én lányom augusztusi,és nagyon nem szeretném,hogy iskolába menjen. és valószinű megállapítanák a nevelési tanácsadóba,hogy iskola érett,mert értelmileg érett lenne rá,de lelkileg nem! és ezt egy szülő jobban fel tudja mérni,mint a nev.tanácsadó.

2013. ápr. 10. 09:21
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

"utolsó: mi az hogy nincs év vesztes? és aki szeptember-decemberben születik? az mi? az hogy kezdje az iskolát 6 évesen szerinted? az első 3 hónapban nincs ott, aztán csatlakozik mikor betölti a 6-ot? és aki év elején születik? az szeptemberre közelebb van a 7-hez mint a 6-hoz. "


Betöltötte a 6. életévét, a következő tanévtől már iskolába jár. Egyébként náluk áprilisban kezdődik az iskola, de ez mellékes. Ha ő pont májusban tölti be, akkor a következő áprilisban kezdi az iskolát, de ott nincs olyan, aki már 7 elmúlt és úgy kezdené. Világos?

2013. ápr. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

én egyetértek a döntéssel. aki VALÓBAN nem érett még rá, annak most sem lesz kötelező menni. engem is visszatartottak oviban, pedig nem volt semmi problémám, csak "miért ne, jaj a kicsi lányom olyan gyorsan nő, stb" műindokok miatt maradtam még egy évet. semmi értelme nem volt.

tegyétek a kezeteket a szívetekre: most őszintén, az a mondat, hogy "a gyerekem ugyan testileg szellemileg már érett a sulira de lelkileg még nem" az hiteles fordításban csak annyit jelent, hogy: a gyerek tökéletesen érett a sulira, ÉN nem vagyok rá felkészülve hogy elengedjem

2013. ápr. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

régebben aki május azt hiszem 31.-e után született automatikusan visszamaradhatott 1 évet-persze ha szülő kérte akkor járhatott iskolába.

egy épp hogy csak 6éves gyerek,még nem biztos hogy alkalmas az iskolai életre. az szerintem is túlzás ha pl: egy februári,márciusi gyereket indokolatlanul visszatartják!


egyébként nálam nem állja meg a helyét a gondolatod,hogy:csak én mint szülő sajnálom,féltem,stb őt iskolába járatni


sajnos az én gyerekem tényleg nem érett rá lelkileg.

ez abban is megmutatkozik,hogy amikor váratlanul összevonták őket egy másik csoporttal akkor egésznap sírt.másnap hasmenése volt és hányt,stresszelt annyira izgult,hogy megint a "nagyokkal" lesznek. azóta az óvónők már előre szólnak ha ilyen lesz-mert olyankor nem is viszem.

2013. ápr. 10. 12:01
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként hiszitek vagy sem, de nem is azzal van a legnagyobb probléma, hogy 6 évesen nem érett még az iskolára, hanem elsősorban tényleg az a gond, hogy hirtelen 45 percen keresztül folyamatosan kell figyelnie. A 45 perc egy nemzetközileg elfogadott intervallum, elvileg átlagosan az emberi agy ennyi ideig képes folyamatosan összpontosítani egy dologra úgy, hogy az meg is maradjon. Ezzel annyi a baj, hogy ez leginkább felnőtt emberekre vonatkozik. 6 évesen annak volna értelme, ha mondjuk 30 perces foglalkozások lennének és felső tagozattól kezdve lennének 45 perces foglalkozások. Sokkal kevesebb lenne a magatartászavarokkal küzdő gyerek, kevésbé fáradnának el, fokozatosan szoknának hozzá a fegyelemhez, az összpontosításhoz. Egyébként épp ezen az úton elindulva nem értek egyet azzal sem, hogy egyetemeken is 90 perces órák vannak, abból kb a felére figyel igazán az ember, utána többször elbambul, másra gondol, elveszíti a fonalat. Tudom miről beszélek, mert nemcsak egyetemista vagyok, de tanár is és gyakorlatban tapasztaltam meg, hogy kortól függetlenül sem érdemes 45 percnél tovább tartani az órát, mert utána már nincs ott. És egy privát órában ugye nincs lehetőség arra, hogy elbambuljon az ember, mint egy olyan órán, ahol 30-an vannak, vagy nálunk akár 200-an is.

Tanulás terén én, aki mér igazán nem 6 éves sem tanulok egyszerre 45 percnél többet, mert egyszer csak azt veszem észre, hogy elolvastam 5 oldalt, és azt sem tudom miről szól. 45 perc és akkor következik egy 10-15 perces kávészünet, zenehallgatás, szempihentetés. Persze ez egyén függő is, de ez az általános jellemző. És akkor ezt egyetemista fejjel már, nemhogy 6 évesen. Szóval szerintem ezzel van inkább a baj, nem magára az iskolára éretlenek a gyerekek, hanem arra, hogy hirtelen egy dologra kell tartósan koncentrálniuk. Ha meg lenne vágva ez a 45 perc egy kicsit, vagy több volna a játékos óra, akkor mindjárt nem lenne ezzel probléma.

2013. ápr. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Én 1994-ben kezdtem anno az általánost szept. 1-jén úgy, hogy előtte 1héttel töltöttem be a 6.évem. Anyumék nem akarták, hogy menjek iskolába, mert szerintük még kicsi voltam hozzá, de az óvónők eröltették... Én nem éreztem úgy, hogy hiányozna az az 1 év, mindig osztályelső voltam, és én voltam a legfiatalabb. De, mint már írtam, szerintem nem jó ötlet ez az egész kötelező ovi-iskola dolog. Hadd döntse el a szülő, hogy szerinte mikor érett meg a gyermeke rá, ő ismeri a legjobban.
2013. ápr. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

12-es: "ők mind 6 évesen kezdik a sulit, nincs év vesztes meg hasonlók"

"Ha ő pont májusban tölti be, akkor a következő áprilisban kezdi az iskolát"


Tehát akkor ők sem kezdik feltétlenül 6 évesen, és ott is van év vesztes. Világos.


meg hát ugye a rokonaink, mert piros pötty van a fenekünkön mint nekik :D :D


mellesleg szerintem senkit nem érdekel hogy Japánban mi van, attól mert a kínaiak megeszik a szöcskét meg a kutyát, attól én még nem fogom

2013. ápr. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Példának írtam Japánt, nem értem miért kell erre így reagálnod. Mind1, magadat minősítetted vele, nem gondoltam volna, hogy egy ilyen egyszerű kérdésnél is lesz valaki, aki majd jön bunkózni. Nem semmi. Nem értem mi lett az emberekkel mostanában...
2013. ápr. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!