Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem érzitek úgy, hogy túl sok...

Nem érzitek úgy, hogy túl sok alkalomra veszünk tárgyi dolgokat a gyerekeknek? Szinte már kötelező jelleggel?

Figyelt kérdés

Nem akarok senkit megbántani aki mindig ajándékot vesz, de mikulásra miért kell ajándékot venni? Arra ott a karácsony nem, szóval amúgy is sok helyen a rokonok is összevásárolnak mindenfélét a gyereknek, és nem rossz a gyereknek hogy szinte nem is tud örülni egyesével a dolgoknak, mert rázúdul csomó féle?

Tényleg nem kötözködésből kérdezem, csak már kezdem magam furán érezni,hogy a fiam Mikura "csak" csomagot kap (1-2 féle értékesebb fajta csokival, gyümölccsel, mogyoróval).

Sok gyerekes barátnőm kérdezte hogy mit kap Mikulásra és mondtam hogy hát csomagot. És erre kérdezték, hogy jó de azonKÍVÜL MÉG?


2010. nov. 4. 15:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%

Na akkor erre itt vagyunk élő ellenpélda.


nálunk idén karácsonyra egy kötött lábmelegitőt - megkötöm még addig- a kicsi és egy böröndszerüséget amiben a rajzeszközeit tarthatja plusz ehhez jár tányér pohár mert az mindig kell.


ennyi!!!! ja és lesz fa. nem lesz több tonna ajándék. én sem tartom helyesnek.

2010. nov. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt akár én is írhattam volna. Mi betartjuk, hogy karácsonyra 1, max. 2 játékot veszünk. Aztán megyünk másnap anyósékhoz, akinek hiába mondjuk szépen, hogy ne tegye, mégis elárasztja ezer dologgal.

A gyereknek nem tesz jót, nekünk meg megtelt a lakás.


A Mikulás detto, tőlünk csak apróságot kap, főleg amíg nem ovis, iskolás, mert akkor szokásba jön, hogy a Mikulástól lehet kérni ajándékot.

2010. nov. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nem is ez a baj, mert én csinálhatom másképp mint mások, csak az a rossz érzés hogy az én gyerekemnek kell majd xarul éreznie magát hogy nem zúdítottunk rá 600 kiló ajándékot már Mikulásra? Nem mellesleg a szülinapja is közel van hozzá...

Nem beszélve arról hogy más anyukák nem félnek attól,hogy ellövik a jó ötleteket a gyermek számára már nagyon hamar??

A sok sok ajándékozós ünnepre(névnap,szülinap,húsvét,gyereknap,majális,mikulás,karácsony) minden rokon plusz a szülők vesznek vmi extrát vmi különlegeset akkor a következő évben már hova lehet ezt fokozni?

Én érzem magam kellemetlenül ....

2010. nov. 4. 16:10
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

első v.


nézzük sorban:

névnap:

ált. egy csini ruhát v. hajbavaló dolgot kap

szülinap:

ez a nagy ajándék de kb. max 10.000,- Összesen mindenkitől.

húsvét:

édesség

gyereknap:

állatkert

majális:

nem ünnepeljük.

mikulás:

csoki és plüss v. valami apróság ami a kiscipőben elfér

karácsony:

hasznos dolgokat kap.


értem amit mondasz de akárki is árasztja el a későbbiekben is tudni fogja hogy az értelmesebb dolgokat tőletek kapja majd. A többihez meg majd megtanul jópofát vágni.

2010. nov. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
En is hulyen erzem magam. Ha nem veszek meg minden sz.art, akkor az majdnem a gyerek kinzas kategoriba esik..... Rengeteg vacak, amit ugyis a sarokban latok viszont ket nap mulva..... Persze a gyerek is uvolt, hogy bayblade nelkul nem tud elni.... ahhh.
2010. nov. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én is különc vagyok! Tavaly nem vettünk még csomagot sem, mart a munkahelyünk adott, így betettül a cipőjébe azt! Minek tettem volna bele még egy csomag édességet? Azóta is ott áll a szekrényben a sok csoki!


Karácsony, nálunk egyik gyerek névnapja, másik szülinapja. Még sem fogjuk elhalmozni őket! Kapnak egy-egy ajándékot (legot), meg közösen egy társas játékot és kész. Most hétvégén beszéljük meg a családdal, ki mit vesz, pl: kinéztem már könyveket, és 1-2 dolgot. Sem értékben, sem mennyiségben nem engedem a drága dolgokat. Pedig megengedhetnénk magunknak a sok ajándékot, de nem akarom, hogy ezt tanulják meg a gyermekeim a karácsonyból.

Nekem fontosabb, hogy titokban érkezzen a feldíszített fa, illetve együtt süssünk mézeskalácsot, melyet a gyerekek díszítenek!

2010. nov. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy nem vagyok egyedül a nézetemmel. Itt most nem az anyagiakról van szó. Azt a pár ezret amit Mikulás ajándékra költeném, inkább elteszem együtt nyaralásra vagy ilyesmi...

Köszönöm a hozzászólásokat.

2010. nov. 4. 16:24
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

Én sem értem, na meg a féltékenység is beszél belőlem, meg furcsa is hallani (bár mostmár megyünk ki ezekből az évekből), hogy valaki névnapra meg mikulásra el van halmozva ajándékokkal... Névnapra általában egy szál virágot, egy bazinagy tábla csokit/bonbont kapok... Mikulásra meg húsvétra még életemben nem kaptam többet mint 3-4 csokifigura, 1 üveg nutella... Mondjuk szegények is vagyok és anti-anyagiasok :D


Bár, azt is meg kell említsem, szülinapom november 29. Mikulás december 6., névnapom december 24. karácsony december 25... de akkor is :) Bár, ha egy nagy és drága ajándékot szeretnék, akkor előhozakodhatok azzal, hogy ezt erre a 4 ünnepre kérem egybevéve :P


17/L

2010. nov. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát mi nem veszünk minden alkalomra tárgyi dolgot, szerintem felesleges, pedig telne rá. De ez elvi dolog. 2 éves múlt a fiam, karácsonyra, szülinapra kap tárgyakat (akkor sem annyit, mint egy kisebb óvoda). Mikulásra pl. egy mikulásformát kap, Bounty-t és egy csomag Kinder schoko bons-t. Ennyit, még ez is sok, nem egy nagy csokievő, szerintem húsvétig kitart majd.

Persze van ellenpélda is a családban. Az unokatesómék (saját elmondásuk szerint) majdnem minden héten vesznek valami apróbb-kevésbé apró játékot a 22 hónapos fiuknak. Az ő lakásuk tényleg úgy néz ki, mint egy játékbolt, mondjuk ők csokiból is nagyker mennyiségben vásárolnak. Szerintem nagy hülyeség, de nem vagyunk egyformák.

2010. nov. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az ember többet szeretne adni a gyerekeinek,mint ami neki megadatott,mi például szegények voltunk,engem apám nevelt fel egyedül.

Nincs nagy rokonságunk,akik megkérdeznék mit szeretnék a gyerekeknek,hanem nekünk kell megvenni mindent.

A nagyszülők sem kérdezik meg,általában drágán vesznek teljesen fölösleges játékokat,ami csak nagy,de értelme nincs,pl.a 12 ezer forintos kacagó Elmo.

Mi karácsonyra sok kicsi dolgot veszünk,mert 3 felé osztjuk el,kapnak Szenteste ajándékot,és 25-26.-a reggel is.

Mikulásra csak pár csokit kapnak,mást nem,gyereknapra sem,inkább elmegyünk valahova,tavaly például vettünk egy 1 éves családi belépőt a Tropicáriumba,az volt a meglepi,ki is használtuk:)

Az én gyerekeim is sokkal jobban értékelik azt,ha a család elmegy együtt valahova,mert nagyon keveset vagyunk együtt négyen,apa nagyon sokat dolgozik.A nagyfiam 6.szülinapján a Budakeszi vadasparkba mentünk el,és nagyon örült neki.

2010. nov. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!