Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyibe került összesen a...

Mennyibe került összesen a babavállalás? Volt előre megtakarított pénzetek?

Figyelt kérdés

Légyszi az alábbi elosztás szerint válaszoljatok:

- bababútorok

- babakocsi

- ruhák,textilek,takarók,stb.

- egyéb dolgok kozmetikai szerek,játékok,

fürdetés,apróságok,stb

- orvosi vizsgálatok,vitaminok

- szülés


2013. ápr. 10. 15:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

enyém már 3,5 éves így túl reális választ nem tudok adni, akkor még minden jóval olcsóbb volt :)


-bútor: kiságy 20.000.- (új), ágynemű, hálózsák, baldahin (amit addig használtunk míg nem hoztuk haza :D) 10.000.-

komód, pelenkázó 10.000.-

-babakocsi: 35.000.- újonnan, aztán 2 gyerekülést vettünk még, azok együtt 60.000.-

-ruhákat kaptunk, azóta olyan havi 5.000.-körül lehet lebontva, mondjuk inkább szezonra vásárolok, tehát 3-4 havonta egy nagyobb összeg. plusz most már a cipő 2-3 havonta 5-8.000.-

egyéb: légzésfigyelőt vettünk újonnan meg bébiőrt, az 35.000.- volt azt hiszem. gyógyszertár pár ezer, már nem emlékszem

orvos: terhesen magán rendelésre jártam, 6.000.- volt havonta.

aztán kis "gond" volt a gyerkőccel így kellett hordanunk tornázni egy évig, az havi 20.000.- volt

szülés: 60.000.- fizettem akkor a szülésznőnek és a fogadott orvosnak.


lassan 4 éves tapasztalattal azt mondom, hogy nem is a babavállalás, babakor a húzós hanem 3 éves kor körül ugrik meg nagyon a havi költség, ovi, stb., na meg már ilyenkor vannak vágyai, mint pl. egy új bicikli, egy autópálya amit persze megveszel az ünnepeire :) míg pici addig a 200.-os csörgővel is beéri ;)

2013. ápr. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Bababútorok: kiságy 15ezer

babakocsi:35ezer (használtan jó állapotú márkás)

ruhák,textilek,takarók: turis volt sokminden,ruhák első 2 hónapra kb 20ezer,kis takarót plédet kaptuk.

egyéb: autósülés 25ezer,kozmetikai dolgok 10ezer,kiskád 2ezer,légzésfigyelő 15ezer,apróságok 10ezer

sztk-ba jártam,nem volt fogadott orvosom,igy csak a 4D-s UH került pénzbe,15ezer körül volt talán,nem emlékszem

Vitaminokat szüleim vették ajándékba,igy azok árát nem tudom.

2013. ápr. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én a szülésen még nem vagyok túl, ennek az ára majd pár hét múlva fog kiderülni, meglátjuk milyen lesz a doki hozzáállása. :)


- bababútorok: kiságyat kaptunk, de ha nem kaptunk volna, akkor a legolcsóbb IKEA-sat vettük volna meg, pelenkázó szekrény 13900 Ft + 2500 az alátét, ruhásszekrényt nem vettünk, az volt itthon egy üres, abban lesznek a ruhái

- babakocsi: 40ezerért néztünk ki egyet, még nem vettük meg, de már csak napok kérdése, még le kell mérni, hogy befér-e a liftbe (bébihordozót szintén kaptunk, de abból is max. 10ezerért vettünk volna)

- ruhák, textilek, takarók: mindennel együtt szerintem olyan 35-40ezerben vannak, pedig sok használt ruhát kaptunk, de nyilván kellett egy csomó textilpelus, a takaró, a huzatok, hálózsák, fürdőlepedő, stb...

- kozmetikai dolgok: pelenkát és popsitörlőt két csomaggal vettünk, kuponnal, akciósat, plusz az alkohol és a vatta a köldökápoláshoz, meg ami még nincs is meg (fürdető, popsikrém, stb.), szerintem ez is olyan 15ezer körül lesz indulásként, játékokra max. 10ezret költöttünk, ebben benne van a zenélő forgó és néhány szundikendő, plusz vettünk cumisüveget, az nem volt nagy tétel, kb. 1000Ft

- orvosi vizsgálatok: most tartunk 75ezernél, és mivel a kórházban nagyon béna az uh, sokszor elmérték a babát, képet sem kaptunk, így (egészségpénztári kártyával fizetve) háromszor voltam magánrendelőben, az is 30ezer

- vitamin, gyógyszer: eddig 35ezret költöttem gyógyszerekre, vitaminokra (vas, magnézium, hüvelykúp, az elején Elevit, Utrogestan, plusz pl. a terheléses cukorhoz a glükóz, meg ilyen apróságok)


Volt spórolt pénzünk, de már nincs. :( :)

2013. ápr. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

bababútor: 75e.-

babakocsi: 90e.-

ruhák, textilek: kb.: 20e.-

egyebek: 100e.-

dokik, vitaminok: 64e.-

szülés: 70e.-


Ez most leírva nagyon sok, de havonta vettünk valamit, így a megtakarításhoz nem kellett hozzányúlni, igaz eltenni sem tudtunk mellette.

2013. ápr. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Horror szám jött ki:) Vannak közte "extra kiadások" is, amelyek nem kötelezőek, anélkül is felnő egy gyerek ill kihordható- csak összeírtam sacc/ kb amire emlékszem.(3 hós babával,Nyháza)


Kiságy:30e,

kókuszmatrac:11e,

lengő bölcső: 37e,

matrac a bölcsőbe:7e;

komód: 35e; szőnyeg:25e;

babakocsi:45e;

biztonsági gy.ülés:45e;

ágynemű:4e;

babaruhák:25e;

24 db textil pelenka: 6,5e;

szopis párna:4,5e;

cumik, cumisüvegek:kb 6e;

légzésfigyelő:25e;

bébiőr:13e;

kozmetikumok közül csak gyógyszertárit használunk, popsikenőcs+mosakodókrém+sztearinos testápoló-árakat nem tudok, pàrszáz ft/db;

more milk plus tabletta szoptatáshoz:12e/hó;

mellbimbóvédő;2e/pár;

Szülészorvos:50e;

1 ágyas alapítványi szoba a szülészeten 50e (5 éjszaka);

Terhesgondozás: 8e/alk

Genetikai UH 18.héten:15e

Kombinált grnetikai teszt (vérvizsg. + UH) 12. héten: 30 e

Terhesvitamin (Femibion): kb 6e /hó

Magnézium (Magnerot): 8e/ hó

2013. ápr. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Bababútorok: fenyő kiságy 6000, matrac bele 3000 (új). Használt ifjúsági szekrénysor kompletten 20.000 (imádom, a 2 gyerek cuccai elférnek rendesen, játékostól, ruhástól, pelusostól. Kevés a helyünk, komódra és társaira nem költöttem, ha már szekrény, magas legyen, hogy sok minden beférjen).

Babakocsi: 17000- 2 funkciós mózeskosaras (csak az első félévre vált be, használtan vettem, utána 15-ért el is adtam. Sport babakocsi: 10000 - Jané, márkás, frankó, használtan.

Ruhák: használtan vettem a nagyját, elsőre csak 2-3 méretet, nem olyan vészes.

Kozmetikai szerek: minimális. Popsikenőcs, fürdető.

Orvos: maszekhoz jártam, a fiamnál még 4000 alkalmanként, a lányomnál 5000. Szülésnél adtam 40000-ret, a lányomnál 20-at. (Nagyon gyorsan született...)

2013. ápr. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha szerencsed van es ugyes vagy, nagyon olcson ki lehet jonni, nem kell sokat kolteni ra.

En soha nem szamoltam ossze, hogy mennyibe kerult a babaholmi.

Bababutorok: A legeslegfontosabb bababutor a kisagy, ezt veheted hasznaltan, a legjobb, ha olyat veszel, ami atalakithato normal gyermekaggya (Mi 140x70eset vettuk, hasznaltan, fillerekert) Matracot meg vettem bele ujat. Az egyeb bababutor nem kotelezo, nem fontos kifejezetten baba fiokos szekreny es vallfas, egy egyszeru sima hasznaltasboltbol beszerzett szekreny megteszi, megintcsak sporolsz rajta. Hogy teheted babassa? Veszel feheret es veszel fillerekert olyan matricakat, amik leszedhetok kesobb rola (mi igy csinaltuk, mindenki kerdezgette, hogy honnanvettuk a bababutort:D, mert tok jo) Pelenkazo megint csak egy folosleges dolog, de mindenki dontse el, hogy mennyi penze van ra. Max az elso evben hasznalod, sokaktol hallottam, hogy csak par honapig hasznaltak, utana kell ra keresni vevot, szoval semmikepp nem eri meg szerintem ujonnan. Vannak babakad allvanyok, teljesen folosleges az is, ket szekre teszed a kiskadat es kesz, par honapos koraban ugy is kinovi a kadat. En a kadat is hasznaltan vettem. Babaagynemut, torolkozot, textilpelust ujonnan vettem, de ruhakat szinte mindet hasznaltan, fillerekert.

Babakocsit viszont ujat vettem, de all in one volt. 65 ezer volt, kabe az osszes tobbi cucc kerult osszesen ennyibe max, de szerintem kevesebb volt. 100-200 ezer forint kozott koltottunk, ugy hogy joforman semmit nem kaptunk sehonnan, mert kulfoldon elunk, igy nem tudott segiteni ilyesmiben a csalad.

De ki lehet hozni egy milliobol is (noverem allitolag ennyit koltott ra, mert hiberszuper kiskadat vett, meg qunny vagy mifene babakocsit.

Es mindent, amit vettem, lehet 100%-osan ujra tudom hasznalni most, hogy uton van a kisteso. (Meg nem tudjuk, hogy fiu vagy lany)

Rajtad all, hogy mennyibol hozod ki.

Kozmetikai szerek...hat nem sok kell:D En egy babahabfurdot vettem, egy babahajkefet, babaollot es azt hiszem ezzel ki is fujt (nem kell fulpucolo, a legtobb orvos azt mondja, a fulbe fulpucoloval tilos nyulni) koldoket semmivel nem kell apolni, csak tisztan kell tartani es szarazon (4 nap alatt leesett kezeles nelkul)

Esetleg fulhomerot kell venni, meg orrszippantot, de nem ezek a dolgok vagjak az embert foldhoz anyagilag. Vitamint nem kell adni a babanak, mivel az anyatejben minden benne van, vagy a tapban.

Szulest is meg lehet oldani ingyen. De otthon szinte mindenki elkolt ra legalabb egy 50-est, hat en akkor se koltenek ra egy fillert se, ha otthon lennek.

Szoval tenyleg rajtad all, meg a lehetosegeiden. Ha vannak rokonok, kolcsonadnak cuccokat, meg szinte ingyen is (leszamitva a pelenkat) ki lehet hozni.

2013. ápr. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Butor: kombinalt kisagy figyeltem hol akcios (agynemutartos, ifjusagi aggya alakithato kesobb es komodos) akkor jott divatba 40 volt 60 helyett pelenkazo lap ra 2500 babakocsi chinamart az azsia center elott esovedivel, labzsakkal, pelenkazo taska stb 35000

Ruhak textilek takaro agynemu 100-150 itt csak minosegieket vettunk hogya masodik babat is kibirja majd.


JATEKOT NE VEGYEL! Mindenki azt vesz! Tele a garazsunj ha latnad rohognel 2 oviban egyutt nincs annyi jatek mint az egy szem Fiamnak!

Orvos most havi 8 szules nala 80

A furdeteshez a kad auchanban (piskota kad+allvany) kb8 ezer nem chicco es egyebek hanem egyszeru no name. Autos ulles 20 hordozo 13... Ezeket erdemes vateran megnezni mert a hordozot a gyerek kb 3-6 honapos korra kinovi. Fiam 9 es fel kilo volt 3 honaposan akkor vettunk gyerekulest 0-18 kiloig (hordozot nem is kellett volna venni)

Pipere: koromapolo stb 3-5000 a baba csomag...

Nekunk mindennel egyutt max 500 volt de negyszer voltunk 4d-n es rengeteg fizetos vizsgalatot valasztottam inkabb a genetikai szureseknel...

2013. ápr. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ja.legzes figyelo angel care 27 ezer

Bebior stb

2013. ápr. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Bútor: 100 ezer, de mi csináltattuk, mert tetőtérben van a szobája és a ferde fal alá méretre készült. Felnőtt korig használható. Szekrény, kiságy és komód, ez utóbbira készült egy pelenkázólap, ami igény szerint levehető.

Babakocsi:40 ezer, Kumert Vip, Bergon

Kókuszmatrac: 6000 Ft, Bergon

Ruhák, textilek: kb. 60 ezer, ebben minden benne van az utolsó zokniig, mert senkitől sem kaptunk semmit. Én butuska sok mindent vehettem volna használtan, de nem volt ilyen téren tapasztalt ismerősöm, aki felokosított volna. Ágyneműt is szülés előtt vettünk, Auchan 1700 Ft volt, hülyék lettünk volna akkor ott hagyni.

A legegyszerűbb kádat vettük, 1000 Ft, szintén Auchan, de mi vettünk hozzá állványt. Az apróságok árát nem tudom, mert szülés után vettünk cumisüvegkészletet, meg ilyesmiket.

Orvos: 10 ezer/alkalom. Bonyolult volt teherbe esni, a terhesség sem volt komplikáció mentes. Terhesvitamin, vércukormérő, tesztcsíkok, vastabletta és magnézium.

Szülés: 50 ezer a dokinak, másnak nem fizettünk.

2013. ápr. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!