Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, nagyon bántót mondtam...

Anyukák, nagyon bántót mondtam? Ti megsértődtetek volna?

Figyelt kérdés

Barátnőm lánya 1,5 éves. A férje a terhesség alatt munkanélküli lett, azóta nem talált munkát (erről elég eltérő véleményem van, mint a bnőmnek, de nem akarok összeveszni vele). Emiatt több, mint 1 éve a nagyszülőknél laknak: a nagyszülők a nappaliban, barátnőmék a szobában. Anyagilag nagyon rosszul állnak, télen barátnőm és a gyerek nálunk aludt majdnem 2 hónapot mert nem tudtak rendesen fűteni.


Barátnőm most hétvégén kérdezte, hogy én mit tennék. Elmondtam, hogy visszamennék dolgozni, a gyerek lenne az apjával és a nagyszülőkkel. Erre teljesen kiakadt, hogy milyen szívtelen vagyok, ha anya lennék nem beszélnék ilyen marhaságokat. Aztán elviharzott, azóta nem veszi fel nekem a telefont.


Mit tegyek? Kérjek tőle bocsánatot?


2013. ápr. 14. 19:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért reagált így, mert teljesen igazad van!
2013. ápr. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért kérnél bocsánatot?? Kérdezte, hogy te mit tennél, nem kéretlen tanács volt, és amúgy sem ördögtől való, hogy az anya dolgozik, az apa meg a gyerekkel van. A mi szomszédságunkban is volt ilyen, nem hónapokra lépett le anyuka, csak munkanapokon 8-4-ig... Ráadásul nem szoptatott csecsemőről beszélünk, simán mehet hamarosan bölcsibe is.
2013. ápr. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
igazad van, alapból én is annak vagyoka hive hogy minél tovbb legyen otthon a nyuka de ha ilyen helyzetben vannak akkor az más.
2013. ápr. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha megkérdezte, te csak azt a választ adhattad, amit a dologgal kapcsolatban gondolsz. Az, hogy neki ez nem tetszik, az ő baja. Nem vétettél ellene. A barátnőd sértődése nem jogos. Várd meg, amíg ő hív.
2013. ápr. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne kérj! Te elmondtad a véleményed, vagy megfogadja, vagy sem, de ezen ha megsértődik akkor sajnálom

Nèha fáj az igazság!

2013. ápr. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
a saját apja is tud rá vigyázni és ha van hová visszamennie egyértelmű, többet árt az ilyen egyszer itt lakom egyszer a szobában nyomorgok életmód, mint, hogy az apa vigyáz rá!!! Nem kell bocsánatot kérned!
2013. ápr. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem mondtál bántó dolgot.

Nem, nem sértődtem volna meg, de nagyon rosszul esett volna.

De azért, mert igazad van.

Én anya vagyok. Ha a férjemnek nem lenne munkája ilyen hosszú ideje, akkor én is keresnék és amelyikünk hamarabb talál, az elmegy dolgozni, a másik meg ellátja a gyereket.

Nem vagy szívtelen.

Ha emiatt megszakad a barátságotok, akkor nagyon gyerekes a barátnőd, már bocs.

Akkor sértődtem volna meg, ha te a véleményedet a kérdezésem nélkül mondod. Bár azon se kellene, mert egy barát azon nem sértődik meg, ha a barátja elmondja a véleményét.

2013. ápr. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem bántót mondtál, hanem olyan megoldást javasoltál, ami ebben a helyzetben jó lehet. Semmi nem írja elő, hogy a két szülő közül az anyának kell GYES-en lenni, 2007-ben 10 000 apuka volt GYED-en vagy GYES-en pl. Magyarországon.

Szóval nem te vagy szívtelen, és nem te beszélsz marhaságot Kérdező, hanem a barátnód hord vaskalapot.

2013. ápr. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az a szívtelen aki képes nyomorogni a gyerekével. Mi nem élünk rosszul, de igazán jól sem. Vannak céljaink és azok érdekében el szeretnék én is menni dolgozni 1.5 éves korában.
2013. ápr. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem mondtál semmi bántót szerintem érzi hogy igazad van ezért viharzott el..

Egyébként én is visszamennék a helyében dolgozni,nekem 2 gyerekem van a kicsi két éves korában visszamentem dolgozni mert a gyes éhen halni is kevés.

2013. ápr. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!