Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem dolgozó Anyukák, hogy...

Nem dolgozó Anyukák, hogy csináljátok, hogy kész legyen minden nap a főzés, takarítás, rend legyen, gyerekekkel több óra a szabadban, és még magatokra is legyen kis idő?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 15. 09:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Neha magam sem tudom,hogy de sikerul.

Naponta porszivozok,heti 2szer felmosok. 2,5eves es 8honapos totyogom van,igy muszaj.

Valaki irta elottem a mosas nem nagy dolog berakom ,bekapcsolom,ha kesz teregetek. Szerencsemre a mosogatas ugyanez.

Furdo/wc heti 1szer. Konyhat mindennap rendbe rakom. Korulbelul 2naponta fozok,van hogy elmegy akkor masnap megint.

Hetvegen 1napot dolgozok,az az en "szabadnapom".

Ezenfelul a kertet 2hetente-hetente renbe rakom. Eleg nagy van sajat csuzdank,hintank igy csak kimegyunk.

Vasarolni,csavarogni viszem oket magammal.

Valaki irta elottem hogy lazara kell venni,igaza van ,ne akard gorcsosen es sikerul,foleg ne masehoz hasonlitsd.

Egyebkent is gyerek melett Meddig tart az epp rendbe rakott lakas??10percig kb:)

2013. ápr. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

igen, az a baj, hogy másokhoz is hasonlítom a háztartásunkat, és amúgy én is szeretném, ha mindig minden rendben lenne (ami persze gyerek nélkül is kizárt). Időnként tudom lazán venni a dolgokat, de akkor tuti, hogy kapok valami beszólást, nem vészeset, csak azért olyat, ami rosszul esik.

Ti nem szoktatok megjegyzést kapni, pl kedves anyóstól, vagy anyukátoktól, aki tökéletes háziasszony, vagy egy fáradt férjtől? :)

2013. ápr. 15. 14:34
 13/15 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy akiknél ilyen tökéletes a ház, van segítségük vagy jár takarítónő? (nem mintha e nélkül nem lehetne vagy ez rossz dolog lenne!)
2013. ápr. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nálunk az a baj,hogy Apa hasonlítja máshoz a háztartást!! Csak azt látja,hogy ott van 4 gyerek,mégis minden flott,és csak akkor ül az anyuka a géphez,ha mindennel végzett.Konkrétan nővéremmel hasonlít össze. Hát,igen,ott úgy van 4 gyerkőc,hogy a legkisebb is 9-10 éves,megágyalnak maguk után,a reggelit-vacsit maguknak kenik,maguknak szedik a főtt kaját,egyedül fürdenek és nem fával tüzelnek,hanem gáz van, a 8. osztályos palacsintát süt nővérem helyett,+ a menyének való is főz olykor. Tehát mióta nagyok a gyerekek,azóta van ez. Reggel fél8-8-ra minden ragyog (feltöröl a folyosón,a konyhába,mosogatni mindig ha csak 2 mosatlan van is...)


Én reggel 6-kor kelek,néha később. Itt is 4 gyerkőc van,de a legnagyobb is csak most töltötte be a 6-t. Amikor a portörlésen kívül 3 gyerek mellett is mindent megcsináltam napi szinten- délelőtt főzés,porszívózás,feltörlés,tiszta wc,egyéb,és még a fa vágásra-behordásra is szenteltem időt,mellette párszor pár percre ide ültem a gép elé,és délután ha az idő engedte,akkor kimentem a gyerekekkel. Na,akkor is Nővéremmel hozakodott elő a Párom,hogy Ő bezzeg. és hogy miért nem törlök port??- mert fáááj!!!! Na, ezt meguntam és azért sem ágyalok meg rendesen,azért sem porszívózok minden nap... hogy vegye észre magát!

Egyébként bele fér délelőtt minden-van hogy húzósabb egy kicsit,főleg,hogy a legkisebbem 2,5 hónapos és a 3. gyerkőc sincs még 2 éves,de megoldható. A port nem törlöm túl gyakran,mert utálom csinálni. Magamra annyi időm van,hogy heti 2x egy szemöldök szedés bele férjen. Este rendszerint olyan fáradt vagyok-álmos inkább!! hogy a hajmosást vagy beiktatom,vagy nem,de vasárnap minden képen,a szőrtelenítéssel bajban vagyok,mert az is idő,és nincs humorom még annak is neki esni,bajban is leszek nyáron.. Ide ülök ha rajtam van a 2,5 hónapos,elpötyögök addig míg cicizik. Volt,hogy csak a wc-re ülve jutott időm a körmömet lereszelni :-) A délután 100000%-ig a gyerekeké,sokat vagyunk kint ilyen jó időben,késő délután pedig megint a házi munka-ebédről mosogatás,vacsit adok a gyerekeknek,ágyalás,bojler készítés-begyújtás.

2013. ápr. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
utolsónak: én múltkor vettem egy 400 ft-os mikroszálas portörlőt, olyat, ami hosszú nyélen van. Pillanatok alatt végigszaladok vele azon, amit le kell törölni, nem tökéletes annyira, mint az ha ronggyal lassan törölgetsz, de mégsem porosak a látható részek. Így még élvezhető is, hogy gyorsan végzek vele, tényleg tök jó. :) és mivel olcsó, szerintem egy próbát megér, hátha neked is megtetszik. :)
2013. ápr. 16. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!