Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukám a kifejezett kérésünk...

Anyukám a kifejezett kérésünk ellenére megkereszteltette a gyerekünket! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Én is nagyon pipa vagyok, de a párom kijelentette hogy nála többet felügyelet nélkül nem marad a gyerek és ő sem jön. Én mehetek a gyerekkel, de egy percre nem hagyhatom ott.


Mit gondoltok?


2013. ápr. 15. 17:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

hogy kereszteltethette meg?

elvitte egyedül egy templomba?

2013. ápr. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Csak pénzkérdés....

Mi nem vagyunk házasok, a keresztszülők egyike elvált, mégis megkeresztelték.


Amúgy anyukám nem vallásos, csak "mit szólnak a faluban"....

2013. ápr. 15. 17:32
 3/18 anonim ***** válasza:
69%
Azért ez a szülők tudta nélkül érdekes lenne...
2013. ápr. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
69%
Hát ez fura, hogy megkeresztelték a gyermeket mert szerintem kell hozzá egy szülő vagy gyám beleegyezése. Nagyon csúnya dolog volt, de ha már megtörtént akkor ez van. Persze megérdemli a haragotokat stb. De ettől nem lett a gyereknek semmi baja. Bár én is kiakadnék nem győzöm hangsúlyozni!
2013. ápr. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
69%
Én azt is el tudom képzelni, h nem "érvényes" a keresztelés. Mert tudtommal a szülők beleegyezése kell hozzá. Meg persze, hogy ott legyenek. Tehát ha nem járultatok hozzá, akkor a papnak nem lett volna szabad megkeresztelnie. Pontosan milyen felekezetnél lett megkeresztelve?
2013. ápr. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

kicsit off:

és ahhoz mit szólnak a faluban, hogy a szülők tudta nélkül vitte el Anyukád a gyereket megkeresztelni..?

bele sem merek gondolni, hogy milyen pap csinál ilyet :(


megértem a párodat.


nem hiszem, hogy "vissza lehet csinálni" a megkeresztelést, max. nem jár hittanra, nem lesz elsőáldozó... (ill.attól függ, mire lett megkeresztelve), nem lesz kötelező "hinnie".

ha majd elég nagy lesz hozzá, eldöntheti, hogy akar-e vallásosan élni.

2013. ápr. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Melyik egyháznál?

A keresztelkedés/kereszteltetés azért nem ennyire egyszerű! Időpontot kell kérni, a szülőknek meg kell jelenniük előzetes egyeztetésre, ez nem olyan, hogy csak úgy beviszem a babát és víz alá teszik...

Oltári dühös lennék, és egy darabig biztos, hogy a mama nem unokázna, és én sem mennék hozzájuk. Ha a mamának nem tetszik a bölcsőde, átíratja másikba?!

2013. ápr. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

katolikus keresztény


Nem tudom, hogy zajlott. Mi a szabályokat sem ismerjük.

Lehet, hogy nem is hivatalos a dolog? De látták milyen dühösek vagyunk, csak mondták volna.

2013. ápr. 15. 17:56
 9/18 anonim ***** válasza:
Ez azért nem egészen így működik, hogy egyik délután fogja magát és megkereszteli a gyereket! Mutasson keresztlevelet, addig ne is hidd el!
2013. ápr. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

A KERESZTELÉS SZÜKSÉGES FELTÉTELEI:


- A KERESZTELENDŐ GYERMEK, NAGYOBB ISKOLÁS KORÚ TESTVÉRE HITTANOS!


- LEGALÁBB AZ EGYIK SZÜLŐ KATOLIKUS VALLÁSÚ!


- A KERESZTSZÜLŐ CSAK ÉS KIZÁRÓLAG KATOLIKUS VALLÁSÚ SZEMÉLY LEHET!


- HA A SZÜLŐ NEM OTT LAKIK, AHOL A KERESZTELÉS LESZ, A LAKÓHELY SZERINTI PLÉBÁNOSÁTÓL ÍRÁSBELI ENGEDÉLYT HOZ, HOGY MÁSHOL LEHESSEN GYERMEKE KERESZTELÉSÉT MEGTARTANI, NE A LAKÓHELYÉN!


- HA A SZÜLŐK EGYHÁZI HÁZASSÁGOT NEM KÖTÖTTEK, AZ A GYERMEK KERESZTELÉSÉNEK NEM AKADÁLYA, DE TUDOMÁSUL KELL VENNIÜK, HOGY AZ ANYAKÖNYVBE BEJEGYZÉSRE KERÜL A GYERMEK TÖRVÉNYTELEN SZÁRMAZÁSA.


- A SZÜLŐK ÉS A KERESZTSZÜLŐK AZ EGYHÁZKÖZSÉGI HOZZÁJÁRULÁST (egyházadó/párbér) ÉVEK ÓTA TISZTELETTEL-BECSÜLETTEL MEGFIZETTÉK, VAGY AZ ELMARADÁST VISSZAMENŐLEG A KERESZTELÉS ELŐTT MEGFIZETTÉK!


Nélkületek lehetetlen lett volna megkeresztelni a kicsit. Bár, én utánanéznék a templomban ahol "megkeresztelték" a gyerkőcöt.

2013. ápr. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!