Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukám a kifejezett kérésünk...

Anyukám a kifejezett kérésünk ellenére megkereszteltette a gyerekünket! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Én is nagyon pipa vagyok, de a párom kijelentette hogy nála többet felügyelet nélkül nem marad a gyerek és ő sem jön. Én mehetek a gyerekkel, de egy percre nem hagyhatom ott.


Mit gondoltok?


2013. ápr. 15. 17:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Bocsánat, ez lemaradt.


[link]

2013. ápr. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Engem is engedély nélkül kereszteltetett meg a nagyanyám anno! Pénz kérdése volt akkor is, meg most is az!!!
2013. ápr. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ez gáz. Legalább karácsonyig nem beszélnék az anyukáddal a helyedben. Csak hogy érezze a dolog súlyát. Nyilván nem halt bele még senki abba, hogy leöntötték egy kis vízzel, de ha kifejezett tiltásotok ellenére, a hátatok mögött képes volt megcsinálni, ez oltári nagy pofátlanság. Minket is van aki piszkál a megkereszteléssel, már mondta, hogy majd elviszi a gyereket, ha nem leszünk ott, de tudom, hogy csak próbál minket rávenni a dologra, nem merné megtenni.
2013. ápr. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nálam itt vége a dolognak. A gyerekemmel senki semmit nem tesz az engedélyem nélkül. Ezt már akkor kimondtam mindkét oldalon, amikor megfogant. Aki ezt nem tartja be, egyben búcsúzzon is el. Én kemény vagyok, és elvárásaim vannak. Sem vallást, sem fülbevalót, sem ételt, sem semmit nem választ neki senki az engedélyem nélkül. Nálam itt a vége, ha valaki ilyesmire vetemedne. És ha soha többé nem látná az unokáját, akkor tényleg adnék pletykaalapot a falunak. Leszarom, hogy ő mit gondol, ez túl megy minden határon! Nagy mázli, hogy nem az én "anyám".
2013. ápr. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
Na, jó azért ebből nem kell ekkora ügyet csinálni. Ne bújtogassuk jobban a kérdezőt. Oké akaratotok ellenére tette a mama. Nem tisztelte a döntéseteket. Viszont ha magamból indulok ki, milyen jó az, amikor az embert védi valaki, láthatatlan erő. Milyen jó, amikor láthatatlanul kapaszkodhatok a köpenyébe. A mama csak védelmet szeretett volna a gyereknek, azokra a pillanatokra, amikor pont nem figyeltek rá, és hogy ne érje baj. Én a béke kedvéért tovább lépnék.
2013. ápr. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy vélem, hogy ez nélkületek kivitelezhetetlen, legalábbis egyházjogilag biztos. Szerintem vándorolj el arra a plébániára, ahol állítólag megkereszteltette, és nézd meg a könyvben, ha ott van, akkor nyugodtan kérdőre vonhatod az atyát, és akár a felettesét is megkeresheted, panaszt is tehetsz! Egy babát arra keresztelnek, hogy a szülők megígérik, hogy keresztény hitben nevelik, ettől egyszerűen nem tekinthet el a pap (kivéve gondolom ha nincsenek szülei a gyereknek) semennyi pénzért sem. Szóval járj utána, felháborító, hogy az anyukád így beleszóljon a dolgaitokba (mondom ezt vallásosként).
2013. ápr. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
Mivel annyira nem ismerem az ügyet...én kicsit túlzásnak tartok olyan kijelentést hogy gyereket nem lehet amamánál hagyni stb.ívalóban nem helyes szülők nélkül bármit is tenni.De hát nem a kezét vágta le!!!!Nem nagy jelentősége van.Ha nagy korában mást gondol akkor tesz a dologról.
2013. ápr. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ugyan már nem kell ezt ilyen komolyan venni, ahogy előttem írták, semmi baja nincs, hogy leöntötték egy kis vízzel...a hit úgyis nagyobb korában alakul ki, úgyis ő dönti el hívő akar-e lenni, és úgyis az a lelki béke védi majd meg,amit ő magának "csinál", mert eljár templomba, vagy imádkozik otthon. Addig meg oké, hogy valaki fentről irányít, de alapvetően a genetika, a tőletek örökölt egészséges gének, az élettani és biokémiai folyamatok tartanak életben egy gyereket, meg a szeretet,amit adtok neki.

Oké tudom lehet itt hinni, meg nem hinni, meg mérgelődni, de nagyjából tök mindegy. Örülj, hogy szép egészséges gyereked van,nem béna, nem süket, vagy nincs kórházban és jó családba született.

Ami nálam aggodalomra ad okot, inkább te és az édesanyád közti kommunikáció hiánya, mert ez viszont nagy baj.

Ja és magatoknak csinálhattok még egy szertartást... más is 5, 10 évente megújítja a házasságot. Ezek csak külsőségek, a lényeg az, ahogy nevelitek majd a gyereket...nem , hogy most milyen csodás erők meg energiák védelmezik...

2013. ápr. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!