Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem képes felfogni,...

Miért nem képes felfogni, hogy miért van vége emiatt a kapcsolatunknak?

Figyelt kérdés
24 éves nő vagyok, párom- most már inkább csak az exem, 26 múlt. Másfél hónapja kiderült, hogy teherbe estem, annak ellenére, hogy normálisan, fogamzásgátlóval védekezünk már évek óta. Nyilván ekkor felállt egy új helyzet, mindketten kétségbeestünk, gondolni sem gondoltunk még a babára, és hirtelen fordult egyet a világ, mégis "becsúszott". Külön lakásban élünk, már évek óta, jó állása van, jól keres, nekem is van állásom, nem élünk rosszul. Neki a legelső pillanattól kezdve egyetlen megoldás, egyetlen "járható" út van, az abortusz. Soha, egyetlen mondatot nem beszéltünk az esetleges lehetőségekről, amiket együtt igenis meg tudnánk teremteni, neki nem létezik más csak az, hogy vetessem el. Borzasztóan megromlott emiatt a kapcsolatunk. Tudom, hogy senkire nem lehet és nem szabad ráerőszakolni egy gyereket, ezzel a gyerek életét is elrontanám, tisztában vagyok vele. Viszont én érzem, hogy nő ez a kis élet a szívem alatt, én láttam ultrahangon már nem egyszer és borzasztó helyzetben érzem magam, mert egyáltalán nem szeretnék megválni tőle. Egyedül viszont nyilván borzasztó megmérettetés lenne felnevelni, nem konkrétan anyagi helyzetet nézve, hanem azt, hogy pl. nekem semmi segítségem nincs. Édesanyám Londonban lakik az új férjével, bonyolult egy kapcsolatunk van, nem költözhetek oda, az meg végképp nem kerülhetne szóba és persze nem is várnám el, hogy ő segédkezzen a nevelésben. Édesapámat nem is ismerem. Párom szülei nem kerülhetnek szóba, mint segítség egyéb okokból kifolyólag. Egy szó, mint száz, nem menne egyedül. A párom úgy tesz, mintha semmi sem történt volna, követeli az abortuszt, de minta minden a legnagyobb rendben lenne. Nem kérdez a dolgok felől, az UH képre nem hajlandó ránézni sem "neki aztán nem kell gyerek" címszóval. Nem érdekli, hogy én hogy élem meg, hogy szinte belerokkanok ebbe a helyzetbe, nem érdeklődik az érzéseim iránt, SOHA. Homokba dugja a fejét és elvárja, hogy a számára ideális megoldás legyen intézve. Viszont én így nem tudok vele tovább együtt élni, egyszerűen undorodok tőle, úgy érzem semmi szükségem nincs egy ilyen emberre az életemben. Ezt a minap kifejtettem neki is, amire értetlenkedés és felháborodás volt a reakció. Szerintetek tényleg én vagyok ennyire gyerekes, vagy mégis neki kellene megértenie a helyzetemet és kicsit több odafigyelést, érdeklődést nyújtani? Nem vagyok képes úgy együtt élni valakivel, hogy a gyerekét hordom a szívem alatt és az érdeklődésnek még csak a minimális formáját sem érzem benne, sőt... egyik veszekedésnél kijelentette, hogy "gyerek nélkül kellesz csak és pont". Mit tegyek?
2013. ápr. 22. 09:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

A választ Te magad is többszörösen kifejtetted.

A gyerek apja nem akarja, hogy szülj neki. Egyedül pedig nem tudod felnevelni. Szerintem innentől nincs tovább min gondolkodnod. Egyébként a 12. hétig tudsz abortuszra menni.

Hidd el, ha eljött volna az ideje a babavállalásnak, az másképp nézne ki!

2013. ápr. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogod tudni ráerőszakolni azt, hogy értsen meg. Számára a baba egy púp a hátán, nem kívánatos dolog, ezért nem is érdekli. És ha így van, akkor bizony a fejed tetejére is állhatsz, nem fog változni. Mindig van megoldás, emiatt ne aggódj. Az elsődleges most az, hogy megtartod-e a babát vagy sem. Mivel a párodra nem támaszkodhatsz, el kell gondolkodnod hogy egyedül menni fog-e. De te már eldöntötted hogy nem. Mivel a párodra nem tudod ráerőszakolni a gyereket és nagyon okosan be is láttad hogy nem lehet, csak egy megoldás van... De te mégsem akarod. Szerintem le kell tisztáznod magadban a dolgokat és mérlegelned kell. Hogyha mégis elmész abortuszra, együtt maradsz-e a pároddal. Ha nem, hogy élnél meg egyedül a babával?
2013. ápr. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos akkor el kell döntened, hogy egyedül bevállalod-e a gyereket vagy abortusz - de ebben az esetben sem fogsz vele maradni, ha ennyire elzárkózik az egésztől.
2013. ápr. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Bence_ ***** válasza:
41%

Abortusz vagy add örökbe.

Keress egy olyan pasit akire bajban is számíthatsz.

Ha megtartod jó eséllyel beleroppansz.

2013. ápr. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

1.fel lehet nevelni egyedül is gyereket, sokan így teszik, ez persze sokkal nehezebb, de nem lehetetlen!

2. az ilyen férfi nem férfi, nekem eszembe se jutna az együtt maradáson gondolkodni, minek, mindig is alkalmatlan lesz pl az apaságra

3. ha valóban ennyire aggódsz attól hogy férfi nélkül kell gyereket vállalnod, akkor sajnos tényleg csak az abortusz maradt-ha meg tudod tenni, akkor meg is kell tenned, viszont számolni kell azzal, hogy lelkileg életeid végéig terhelni fog

4. ha úgy érzed képtelen vagy az abortuszra, akkor meg nincs kérdés, meg kell tartanod :)

5. tessék rendesen védekezni (pontos gyógyszer szedés mellett nem leszel terhes )


u.i nem létezik olyan nő, aki úgy terhes, hogy maximálisan felkészültnek érzi magát az anyaságra, tehát ezt az érzést ne várd! egy picit mindenki szorong, és így a normális!

2013. ápr. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Először is azt kell eldöntened, hogy megtartod-e a bábát, vagy nem. Nagyon nehéz lesz mindenképpen, bárhogy döntesz is. Mivel az írásodból nekem az jön le, hogy te már érzelmeket táplálsz a pici iránt, ezért lelkileg iszonyúan meg fog gyötörni az abortusz, (ha úgy döntesz) viszont ha megtartod, és nyomorognod kell esetleg, akkor abba is bele lehet rokkanni. (pláne segítség nélkül)

Ha elfogadsz egy tanácsot tőlem: Bárhogy döntesz is, ezzel a férfival ne maradj együtt semmiképp. Nem azért, mert ő most az abortuszt támogatná, hanem mert totál érdektelen a te érzéseiddel kapcsolatban. Valamint mert meg sem hallgatja, hogy te mit szeretnél, mit gondolsz.

Sajnálom, hogy így alakult, bárhogy döntesz is, kitartást!

2013. ápr. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
45%
Sajnos azt kell mondanom, hogy a párod nagyon önző és nem szeret igazán. Ha egy férfi így reagál arra, hogy új helyzet állt elő és közösen kellene megoldást találnotok, akkor bármi baj történik a jövőben, hasonló hozzáállásra számíthatsz majd. Nekem egy ilyen férfire, ilyen társra nem lenne szükségem. A baba kérdés sokkal nehezebb, bárhogy is döntesz, biztos, hogy nagyon nehéz lesz neked. Sok erőt és kitartást kívánok!
2013. ápr. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%

Én a helyedben soha többé nem akarnám látni ezt a férfit, örökre kitörölném az életemből...

Mi az, hogy nem akar még beszélni se róla?? Hát akkor oké, én meg soha többé nem akarom látni...

Ez nem úgy megy, hogy ő eldöntötte, hogy te mész abortuszra és kész..., lehet, hogy te is ezt választottad volna, ha normálisan áll a dolgokhoz, és reálisan átbeszélitek, hogy mik a jövőre a kilátások... de ha még nem is hajlandó tudomást venni róla... szívből sajnállak.. ez a férfi nem szeret téged!


Maradj egyedül, és csak úgy gondold végig a baba dolgot, hogy őt teljesen zárd ki az életedből.. ugyanis rá nem fogsz tudni számítani semmiben! Ha egyedül is be tudod vállalni a gyereket, akkor neveld fel egyedül... (nem leszel örökké egyedül :) )

Ha pedig úgy érzed, hogy nem menne, akkor vetesd el... de ha jót akarsz magadnak és megfogadsz egy jó tanácsot, utána messziről elkerülöd ezt a férget!!! Ugyanis vissza akar majd menni mint ha mi sem történt volna!!


Ez egy jó példa arra, hogy mikor kell véget vetni egy kapcsolatnak..


Kívánom, hogy a legjobb döntést hozd meg!

2013. ápr. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem bírja felfogni, mert férfi.


Nekem is volt pozitív tesztem védekezés mellett, jól beijedtünk mindketten, de leültünk megbeszélni. A párom nem akart gyereket - ezt őszintén megmondta (mondjuk nem volt túl meglepő, ezért védekeztünk....). De nem dugta homokba a fejét, nem bújt ki a felelősség alól, nem zavart abortuszra. Sajnos elvetéltem (valószínű a tabletta miatt), ekkor is mellettem állt.


Ha nem így reagál, biztos elhagytam volna.


Egyedül tényleg nagyon nehéz felnevelni egy gyereket, te tudod mennyit bírsz. De azzal egyetértek, hogy ennek a kapcsolatnak sok értelme nincs.

2013. ápr. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
19%

A pasit hagyd, semmi értelme folytatni a kapcsolatot, hiszen egyátalán nem érdeklik a te érzéseid.

A gyereket, ha nem tudod egyedül felnevelni, örökbe is adhatod, nem muszáj elvetetni.

2013. ápr. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!