Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem képes felfogni,...

Miért nem képes felfogni, hogy miért van vége emiatt a kapcsolatunknak?

Figyelt kérdés
24 éves nő vagyok, párom- most már inkább csak az exem, 26 múlt. Másfél hónapja kiderült, hogy teherbe estem, annak ellenére, hogy normálisan, fogamzásgátlóval védekezünk már évek óta. Nyilván ekkor felállt egy új helyzet, mindketten kétségbeestünk, gondolni sem gondoltunk még a babára, és hirtelen fordult egyet a világ, mégis "becsúszott". Külön lakásban élünk, már évek óta, jó állása van, jól keres, nekem is van állásom, nem élünk rosszul. Neki a legelső pillanattól kezdve egyetlen megoldás, egyetlen "járható" út van, az abortusz. Soha, egyetlen mondatot nem beszéltünk az esetleges lehetőségekről, amiket együtt igenis meg tudnánk teremteni, neki nem létezik más csak az, hogy vetessem el. Borzasztóan megromlott emiatt a kapcsolatunk. Tudom, hogy senkire nem lehet és nem szabad ráerőszakolni egy gyereket, ezzel a gyerek életét is elrontanám, tisztában vagyok vele. Viszont én érzem, hogy nő ez a kis élet a szívem alatt, én láttam ultrahangon már nem egyszer és borzasztó helyzetben érzem magam, mert egyáltalán nem szeretnék megválni tőle. Egyedül viszont nyilván borzasztó megmérettetés lenne felnevelni, nem konkrétan anyagi helyzetet nézve, hanem azt, hogy pl. nekem semmi segítségem nincs. Édesanyám Londonban lakik az új férjével, bonyolult egy kapcsolatunk van, nem költözhetek oda, az meg végképp nem kerülhetne szóba és persze nem is várnám el, hogy ő segédkezzen a nevelésben. Édesapámat nem is ismerem. Párom szülei nem kerülhetnek szóba, mint segítség egyéb okokból kifolyólag. Egy szó, mint száz, nem menne egyedül. A párom úgy tesz, mintha semmi sem történt volna, követeli az abortuszt, de minta minden a legnagyobb rendben lenne. Nem kérdez a dolgok felől, az UH képre nem hajlandó ránézni sem "neki aztán nem kell gyerek" címszóval. Nem érdekli, hogy én hogy élem meg, hogy szinte belerokkanok ebbe a helyzetbe, nem érdeklődik az érzéseim iránt, SOHA. Homokba dugja a fejét és elvárja, hogy a számára ideális megoldás legyen intézve. Viszont én így nem tudok vele tovább együtt élni, egyszerűen undorodok tőle, úgy érzem semmi szükségem nincs egy ilyen emberre az életemben. Ezt a minap kifejtettem neki is, amire értetlenkedés és felháborodás volt a reakció. Szerintetek tényleg én vagyok ennyire gyerekes, vagy mégis neki kellene megértenie a helyzetemet és kicsit több odafigyelést, érdeklődést nyújtani? Nem vagyok képes úgy együtt élni valakivel, hogy a gyerekét hordom a szívem alatt és az érdeklődésnek még csak a minimális formáját sem érzem benne, sőt... egyik veszekedésnél kijelentette, hogy "gyerek nélkül kellesz csak és pont". Mit tegyek?
2013. ápr. 22. 09:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Sokan biztosan megtartanák a babát, de így, hogy semmi segítség, nincs hová mennetek... Én csak akkor tartanám meg, ha lenne tuti biztos munkám, keresetem, amiből tudok albérletet fizetni, és ahová visszavárnak a szülés után. Nekem jelenleg nincs ilyen, így én tuti nem tartanám meg, nem tehetném. Ráadásul nem is biztos, h akarnám annak a pasinak a gyerekét.
2013. ápr. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
11-es vagyok. Elvetetném és új életet kezdenék. Máshol, és talán egyszer valamikor mással. Szülnék majd olyan pasinak, aki örömmel várja, hogy gyereke lehessen. Nem ítélem el a fenti srácot egyébként, de nem maradnék vele.
2013. ápr. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ha anyagilag egyedül is megtehetném, hogy felnevelem, lenne hova haza vinni, akkor erősen azt gondolom, hogy megtartanám...

A pároddal szerintem mindenképp vége...Ha ennyire kötődsz már a babához, és az ő hozzáállása miatt nem tarthatod meg, akkor biztos vége lesz előbb utóbb...Ha van olyan barátnőd, rokonod, aki lelkileg, és néha egy egy óra segítséggel melletted lehet, az azért több a semminél. Marha nehéz lesz, ha bevállalod, de szerintem ha szeretnéd megtartani a szíved mélyén, akkor abortusz után is szenvedni fogsz borzasztó sokáig...

Neked kell eldönteni, hogy egyedül menne-e, de szerintem ne a párod reakcióváltozására várj a kérdés megválaszolásával, hanem a saját érdekeid és életed nézd!

2013. ápr. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Csak saját magad tudsz a kérdésre válaszolni ,gonolkoz ,vissza tudsz menni 1-1,5 év mulva dolgozni a jelenlegi helyedre,van hova hazavini a kicsit,lesz miböl megélnetek ?.elég erős vagy hogy egyefül felneveld ? .
2013. ápr. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!