Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elvesztesz egy magzatot 10...

Elvesztesz egy magzatot 10 hetesen és a családból valaki heteken keresztül nem kérdezi meg, hogy vagy? Még akkor sem mikor kórházban vagy, hogyan viszonyulsz utána hozzá?

Figyelt kérdés
Fáj, hogy nem kaptam egy "hogy vagy"-ot sem, bezzeg az ő bajai mindig fontosak. Műtét után, mikor itt voltak is azt nem volt rest mondani neki itt meg ott hogy fáj. Nem akarok lelkizni, de én még a szomszédomat is megkérdezném, hogy van. Közeli családtag, hogyan viszonyuljak hozzá?
2013. ápr. 22. 19:06
1 2
 11/20 anonim válasza:

8. vagyok:még valami eszembe jutott. Amikor elment a babám, abban az időben otthon tanítottam nyelvet. Pár nap múlva, amkor már jobban voltam (fizikailag), jött egy fiatal srác tanítványom órára.

Bejött, köszönt és nem mondott semmit, csak megölelt. Ennyi elég is volt: emberi, együttérző gesztus, de nem kíváncsiskodó. Nagyon jól esett, segített.

Mennyivel emberibb volt, mint anyósom, ez az idegen srác...

2013. ápr. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Erről beszélek! Ez hiányzott nekem is. Nem kell beszélni erről ha neki kényelmetlen, bár mindenki tudja aki engem ismer hogy én úgy tudok enyhíteni a fájdalmon ha kibeszélem, különben felőröl legbelül. Nem akarom fokozni, de nekem a műtétből kifolyólag nem is lehet természetes úton babám. De ez nyilván részletkérdés. A lényeg, hogy neki fájt a feje, meg megbeszéltük hol kinél születik baba. :(
2013. ápr. 22. 19:46
 13/20 anonim ***** válasza:
81%

remelem, nem erted felre, de lehet, hogy o egy baba elveszteset nem tragediakent eli meg. Van neki negy, ki tudja, hogy mennyi volt ebbol tervezett es hogy mennyi jott ugy, hogy nem a legjobbkor... Ezert aztan az is lehet, hogy a tema fele eleve erzeketlen, nem tudja beleelni magat a helyzetedbe. Bocsass meg neki, es orulj annak, hogy vele nem tortent olyan szornyuseg, mint veled. Egyszer talan majd az erzelmi intelligenciaja kifejlodik egy magasabb szintre....


Sajnalom, ami veled tortent. Legy onzo, es foglalkozz most csak magaddal es ne vele!

2013. ápr. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Szerintem az én családomban is lenne, aki így reagálna egy ilyen esetre. Biztos, h nagyon rosszul esne. Pl. a nagymamám ilyen, tuti nem tragédiaként értékelné. Az ő idejében a gyerek nem volt ekkora érték; 18 éves koruktól 45-ig szültek, amennyi jött. Még elegük is volt belőle, de nem volt fogamzásgátló.
2013. ápr. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Kid ő pontosan, meg lehet tudni?

Csak mert ha mondjuk férjed testvérének a felesége vagy anyukád unokatesójának a lánya vagy ilyesmi, szóval nem szoros a családi kötelék akkor ne vedd magadra.


Ha viszont közeli, tehát mondjuk testvéred vagy első unokatestvéred akkor bizony én megmondanám neki (na nem most hanem később), hogy nézd Gizi, te is tudod, hogy min mentem keresztül, nehezen hevertem ki testileg és lelkileg is, és bizony nagyon jól esett volna egy vigasztaló szó vagy egy kis együttérzés...


Amúgy meg lehet az van amit itt már írt valaki. Neki van egy csomó gyereke, nem is tervezett mindegyik, lehet számára nincs olyan értéke egy gyermeknek... Márha lehet ilyet mondani... Úgy van vele, könnyen jött, könnyen megy, tudod akiknek soha nem kellett megküzdeni egy babáért, csak egyiket potyogtatták a másik után, azok soha nem fogják tudni átérezni ennek a lelki hátterét. Lehet nem is tudja, hogy Te emiatt meddő is lettél, biztos úgy van vele, nem tapintatlankodik, nem tépegeti a sebeket, inkább más témáról beszél, majd legközelebb úgyis pikk-pakk összehozzátok!


Fel a fejjel, nagyon sajnállak amúgy, én múlthónapban vetéltem el, szerencsére nem kellett művi beavatkozás:(

2013. ápr. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Férjem testvéréről van szó. Tud mindent, a férjem elmondta neki. Lehet nem úgy éli meg, nem tudom. Ők szépen élnek egyébként, mindegyik gyerek összejött amikor akarták, egyedül a pici csúszott be védekezés mellett, de símán elvannak, mert jól élnek, boldogok. Már azzal is jobb, hogy leírtam és nem hurrogott le senki. Köszönöm! Tényleg nem vágytam sokra. Csak egy kis figyelemre vagy kedves szóra. Egy biztos igaz, igaz közhely, de tényleg igaz, hogy az ember a bajban tudja meg ki is az aki igazán törődik vele, vagy barát vagy minek is mondjam. Sajnos. köszönöm a válaszokat, mindenkinek adtam a zöld kezet, mert látom valaki nagyon lefele pontoz. Biztosan nagy boldogság.
2013. ápr. 22. 21:47
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez tipikusan az a téma, amiről sokan úgy gondolják, hogy jobb nem firtatni, túl intim, magánügy, és lehet, hogy úgy gondolják, hogy nem örülnél neki, ha vájkálnának.

Én szintén 10 hetesen vesztettem el a babám, és szintén műtét, kórház lett belőle. De én utáltam, ha bárki szóba hozta a dolgot, nem akartam kiteregetni másoknak ezeket a dolgokat, egyedül a férjemmel tudtam róla beszélni. Én azt tartottam bunkóságnak, amikor valaki felhozta, faggatott, sajnálkozott, esetleg vígasztalni próbált olyan hülyeségekkel, hogy majd lesz másik, biztos beteg volt stb stb.

Nem vagyunk egyformák. Ha te szeretnéd kibeszélni a dolgot, akkor szerintem neked kell kezdeményezned, de fogadd el, hogy mások esetleg kínosan érzik magukat a téma intim jellege miatt.

2013. ápr. 23. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Szerintem azért egy "hogy vagy" nem olyan nagy vájkálás. Éppen ezt érthetné arra is, hogy fáj e a vágásom, stb. Én még attól is megkérdezem, hogy hogy vagy akinek semmi baja. De ugye nem vagyunk egyformák. Nem lehet olyat kierőltetni, ami nem szívből jön. Ehhez hozzá kell szokni. Sok ember csak addig érdekes amíg csupa móka kacagás vidámság az élet. Erre rájöttem. Az igazi érdeklődés már ritkább. De ezt meg nem lehet kierőltetni. Ilyen és kész. Akkor vagyok jó amikor minden csupa boldogság meg amikor lehet nekem panaszkodni. Amikor itt a ború és épp az én bajom nagyobb egy fejfájásnál, akkor máris levagyok sz@rva.

De mindegy is. Biztos a helyzet is adja hogy érzékenyebb vagyok.

2013. ápr. 23. 10:11
 19/20 anonim ***** válasza:

Nekem 12 hetesen volt, s kifejezetten örültem, ha nem abajgattak miatta. Még annyi sem kellet, hogy :"hogyvagy?" Mindenki tudta, de nekem elég volt anyuval, meg a párommal kibeszélni. S semmi szükségem nem volt rá, hogy fesezgesség a gyógyuló sebeimet.

Lehet tapintatból direkt nem kérdezi.

2013. ápr. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Na most olvatsam a #17-es válaszolót, már miután írtam. Szal én ugyanígy gondolom.


U.i: a férjem nővére egyszer sem hozta szóba mikor mi jártunk ugyanígy, de nem is hiányzott.


#19 voltam.

2013. ápr. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!