Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg rossz anya vagyok emiatt?

Tényleg rossz anya vagyok emiatt?

Figyelt kérdés

A 2. gyerekemmel vagyok itthon, a nagy már ovis. Szeretnék még egy diplomát megcsinálni. Kinéztem, melyik legyen, kiszámoltam, hogy 4 félév alatt meg is tudnám csinálni, pénz is megvan rá, és annyit lennék távol itthonról, hogy minden szombaton reggeltől estig, illetve talán 2-3 alkalommal péntek délután is. Megbeszéltem a férjemmel, ő támogat, valamint a szüleink is vállalták, hogy ha kell segítenek, valamint a vizsgaidőszakban is vigyáznak rájuk napközben, ha tanulnom kell.

Tudom, hogy mit vállaltam, tudom, hogy lesznek nehéz napok, de mérlegeltem, és nem érzem úgy, hogy túlvállalnám magam.

Teljesen boldogan meséltem a barátainknak, ismerőseinknek, de annyira negatív válaszokat/reakciókat kaptam, hogy most nagyon elkeseredtem. Tényleg olyan ördögtől való dolog, hogy egy héten 1 napot az apja vigyázzon egy 9 hónaposra (akkor lesz annyi, mikor kezdeném a sulit), és egy 7 évesre? Tényleg sza.r anya vagyok, mert képes vagyok otthagyni az apjukra, meg a nagyszüleikre őket? Mindössze egyetlen napra egy héten? Ráadásul estére otthon lennék, legkésőbb alvásnál már velük vagyok. Ti elkezdenétek a helyemben a sulit? Vagy várnom kéne?


2013. ápr. 23. 13:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne másoknak akarj megfelelni, csak is magadnak ! Ebben akiknek kell támogatnak is, mint a családod, elsősorban a férjed. Attól, mert valaki anyuka, nem kell a saját vágyait, álmait, lehetőségeit elhessegetni. A sz*r anyuka fogalma pedig nem ebben nyilvánul meg. Hajrá!
2013. ápr. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%

Tanulni is kell ám otthon, meg főzni mosni vasalni a gyerekekre, férje, éa hidd el, nem megy úgy hogy napközben ottho a gyerek...

Akkor lehet elvégezni, ha majd a kicsi is ovis lesz, egy derék sem lesz otthon délelőtt!!!

2013. ápr. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Nem vagy rossz anya emiatt.

(Amúgy milyen diplomát lehet szerezni 2 év alatt?)

2013. ápr. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó az elgondolásod, el ne szalaszd. Mire elvégzed, és ideje lesz újra munkába állni, pont jó is lesz. Tökéletes az elgondolásod, ne hagyd magad a rosszindulatúakkal szemben. A saját és családod érdekeit nézd, ne azt, hogy az irigy kispistáné mit gondol erről. A gyerekeknek nem ártasz ezzel, nyugi.
2013. ápr. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha a család melletted áll, akkor hajrá :-)


Én is ezt csinálom, csak 1 gyerekkel. Nehéz, de sok kávéval, kevés szórakozással megoldható.

2013. ápr. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha van segitség és ahogy irtad van és úgy érzed van hozzá energiád hogy 100%-os anya légy és meg felelj az iskolában is akkor csináld.
2013. ápr. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Tojd le a sok hülyét. A férjed támogat, a pénz meg van rá, ez számít.
2013. ápr. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Én el tudom végezni a házimunkát napközben, és szombaton reggel úgy tenném ki a lábam, hogy rend van a házban. A férjemnek meg nem esik le a karikagyűrű az ujjáról, ha be kell rakni a mosogatógépbe a koszos tányért. Főzni pénteken is lehet szombatra, melegíteni meg azért a férjem is tud. Plusz ott vannak a nagyszülők, akik szerintem kezüket lábukat törnék, hogy főzhessenek az unokákra, ha nekem valamiért elmarad.

Úgy tudom 2 év alatt megcsinálni, hogy rengeteg tantárgyat elfogadnak, amit a már meglévő fősulin csináltam. Ha nagyon akarnám 3 félévre be lehetne zsúfolni, de akkor az már szerintem is kicsit sok lenne a jóból.

2013. ápr. 23. 13:32
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Na ne viccelj!!! Mióta kotyoghatnak bele kívülállók a dolgaitokba. Talpraesett vagy, meg tudod csinálni, apa támogat, pénz megvan rá, a többiekkel abszolút nem kell törődni....sőt..
2013. ápr. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Azt meg írtam is, hogy ha tanulnom kell vizsgaidőszakban (akkor sem minden nap, mert a legtöbb vizsgára azért 2-3 nap intenzív tanulás elég, tudom, mert egyszer már csináltam) akkor a nagyszülők vállalják napközben a kicsit.
2013. ápr. 23. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!