Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki lehet úgy deríteni, hogy a...

Ki lehet úgy deríteni, hogy a leendő párom gyerekének valóban én vagyok az apja, hogy azt a nő ne tudja meg és senki más lehetőleg rajtam kívül?

Figyelt kérdés
Úgy értem, a nő tudta nélkül minttá venni a gyerektől és biztosra menni, hogy nem mástól van a gyerek, hanem én vagyok az igazi apja. Hogyan zajlik amúgy ez pontosan, mi kell hozzá stb.?
2013. ápr. 26. 10:19
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem nézel te túl sokat tv-t, szappanoperát, világot eltorzító valóságshow-kat? Mert azért az életben nem annyira sűrűn fordul ez elő, és neked már az első gondolatod ez, mikor még egyelőre gyereked sincs és a jövőbeli párodról sem tudod hogy ki lesz.
2013. ápr. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
78%
20-as! Nem kell összefeküdni fűvel-fával. Apasági teszt nem kötelező ahhoz, hogy egy férfi elismerjen egy gyereket sajátjának. Legalábbis az én párom elismerte mind a kettőt teszt nélkül, még a születési anyakönyvi kivonaton is a vezetéknevük az apjuk neve, elég volt az apasági nyilatkozat. Téged átvertek ennyi, vagy nem kell a párodat mindenkivel megcsalni. Bár, ha kettő apasági teszt is kellett, lehetne azon vitatkozni, kinek van nagyobb IQ-ja. De az is lehet, hogy, csak egy tizenéves unatkozó emberke vagy, stílusodból ítélve az is vagy, sok intelligenciával nem áldott meg a sors!
2013. ápr. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 zabmester ***** válasza:
100%
Jézusom, dehogy kell apasági teszt... Csak nyilatkozat, és kész. Egyrészt TUDOM, hogy így van, mert én sem voltam összeházasodva a fiam apjával, de nem volt semmiféle teszt, másrészt nem csak emiatt, de van némi rálátásom a témára, és ismerem az ide vonatkozó jogszabályt is. Ettől még persze el lehet végezni, de ha nincs vita a felek között, akkor teljesen felesleges.
2013. ápr. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

[link]


Íme. Itt leírják, mi a teendő, ha nem házasok a szülők.

Apasági tesztről szó sincs.

(Szülészeten dolgozom, tehát csak megerősíteni tudom, hogy apasági nyilatkozat tételéhez nem kell teszt. Az persze más tészta, ha az anyuka még - akár csak papíron is - házasságban él, és ekkor lesz terhes mástól. Ez esetben a gyermeket a férj nevére anyakönyvezik, és lehet indítani "Apaság vélelmének megdöntése" eljárást.

Ott kell teszt.

Az alábbi részlet a magyarorszag.hu oldalról származik:

"A bizonyítási eljárásnak ebben a perben is - a tanúk kihallgatásán, okiratok (szülészeti kórlap, terhesgondozási könyvecske, rendelőintézeti kezeléssel kapcsolatos adatok stb.) beszerzésén kívül - legfontosabb eleme a vértulajdonság vizsgálat, vagy a származás megállapításához szükséges más orvosszakértői (élettani) vizsgálat elrendelése. Ilyen szakértői vizsgálat a vércsoport- és a HLA-vizsgálat, az ezek alapján adott összesített biostatisztikai szakvélemény, az antropológiai szakvélemény, a kromoszómavizsgálat, valamint a DNS-vizsgálat."

Bocsánat ha hosszú lettem.

2013. ápr. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
A párom és apasági nyilatkozatot tett,mert nem vagyunk házasok,30 perc volt,bementünk az anyakönyvi hivatalba és aláírtuk. Személyi,lakcím és igazolás a dokitól a szülés várható időpontjáról és a kórházról,de teszt nem volt...Vannak olyan vizsgálatok a terhesség alatt,pl. a magzatvíz minta vétel,amikor szűrik a betegségeket és így minden kiderül a gyermekről,de az apasági nyilatkozat tételéhez nem kell megcsinálni az apasági tesztet..
2013. ápr. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
#18 hoppá, mellé néztem, azt hittem te voltál aki szült :) ... viszont így már érthető, nem akartad elfogadni, hogy te vagy az apa, és ezért kellett a teszt
2013. ápr. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha az anya a fogamzási idő kezdetétől a gyermek születéséig eltelt idő vagy annak egy része alatt nem állott házassági kötelékben, a gyermek apjának kell tekinteni a) azt a férfit, aki a gyermeket teljes hatályú nyilatkozattal a magáénak ismerte el, vagy...


A többi nem érdekes. Ha nem vagy hajlandó nyilatkozni, akkor kell a vizsgálat. Az, hogy téged rávett az anya, az már egyéni szoc. probléma.

2013. ápr. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!