Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Joga van a nőnek egyedül...

Joga van a nőnek egyedül dönteni az abortuszról, és csak utólag szólni a férfinek?

Figyelt kérdés

A következő szituációban: 4 éve házasok, a feleség a kórházból telefonál, hogy mit tett, miután vége az egésznek.

Akármilyen indok is volt az abortuszra (megcsalás,anyagiak stb.) egy házasságban az szükségszerű megbeszélni, nem, muszáj, hogy közös döntés legyen?

Amúgy egy jól működő házasságról volt eddig szó, boldog, fiatalok voltak, most a férj nagyon el van keseredve, és kiábrándult.


2013. ápr. 29. 11:06
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
52%

Erről csak a nő dönthet,mert az ő teste....

De sajnos a köztük lévő "etika" talán megkövetelte volna a megbeszélést. Nem volt egy okos dolog a hölgy részéről és a férfit megérteném ha elválna,én biztos azt tenném.

2013. ápr. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
65%
Azonnal adnám be a válást, az életben nem tudnák többet megbízni benne.
2013. ápr. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
5%
Egy nõnek igazából semmihez se lehetne joga, ilyesmihez fõleg nem.
2013. ápr. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem nincs joga. Nem csak házasságban, hanem általában.

Ahogy azt sincs joga kijelenteni, hogy megtartja.


Meg kell hallgatni a másik felet is.

2013. ápr. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
91%

Jól működő kapcsolatban, ahol tiszteletben tartják egymást, nincs ilyen.

Szerintem is meg kell mindent beszélni. De ha a nő nem szólt, akkor igencsak hiányzik a bizalom, ennek meg oka van (és nekem ne mondja senki, hogy nincs).

2013. ápr. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
84%
Joga van. Erkölcsi kérdés az már más. De ha ezt egyáltalán megtette akkor szerintem annak a házasságnak már úgy is mindegy, van gond ezenkívül bőven.
2013. ápr. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
74%

Jó kérdés.


A gyakorlatban úgy működik hogy igen, dönthet egyedül a nő hisz felnőtt.


Viszont van egy lelki és etikai része, amely szerint ha egyszer házasok, joga van a férjnek is tudni róla mit készül elkövetni a felesége a gyermekük ( magzatuk) ellen.


Szerintem nincs az a férfi aki megbocsátaná ezt, hogy lehetett volna gyermekük de a felesége a háta mögött elvetette.

2013. ápr. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
70%
Nincs joga, mint ahogy a férfinek sem kényszeríteni a nőt abortuszra.
2013. ápr. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
A buszon hallottam igazából, két nő beszélte ezt a mögöttem lévő ülésen, de jól hallottam mindent, mivel elég hangosak voltak. Ezek az információk hangzottak el, ha jól értettem egyiknek a testvére volt a nő aki elvetettet a magzatot. Én is megdöbbentem, és az jutott először az eszembe, amit az egyik nő ki is mondott (a férj is erre gondol most az elmondásokból), hogy lehet azért, mert nem a férjtől volt. Minden esetre szomorú eset, és szerintem is a házasság végét jelenti ez.
2013. ápr. 29. 11:16
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Egy normális házasságban nem tudnám elképzelni, hogy ilyen jelentős döntést, ne a férjemmel közösen hozzunk meg. A gyerekvállalás egy kapcsolat egyik leglényegesebb pontja, akkor is ha szeretnének gyermeket, vagy éppen az ellenkező. Ilyen esetben, ha én lennék a férfi valószínűleg elválnék.
2013. ápr. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!