Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek bunkóság volt...

Szerintetek bunkóság volt szólnom?

Figyelt kérdés

Társasházban lakunk, aminek egy nagyon pici udvara van, ráadásul a gyerekszoba ablaka pont az udvarra néz.

Az én lányom reggel 8-fél 9-ig szokott aludni, és elég nyűgös is szokott lenni, ha ennél korábban kell valamiért kelni.

A házban vannak más gyerekek is, akik reggel fél 8 körül indulnak oviba. Ezzel nincs is baj, természetes, hogy mindenkinek más az életritmusa, és persze nem lehet síri csöndben elindulni gyerekkel. De minden reggel arra ébred a lányom negyed 8, fél 8 körül, hogy a fiúk vagy rohangálnak, kiabálnak negyed órát a lépcsőházban, a korlátot verve, vagy az ablak alatt tartanak nem kis hangerővel motorversenyt.

Én jóban voltam eddig az anyukájukkal, és ezután se szeretnék rosszban lenni. Ma reggel már betelt a pohár, mert tegnap reggel, és ma reggel is erre ébredt a lányom, hiába szóltam rá többször is a 3 fiúra, hogy kicsit csendesebbek legyenek. Felmentem, és kicsit idegesen ugyan, de nem bunkó stílusban kértem meg az anyukájukat, hogy a fiúk ne verjék már föl reggelente a lányomat, amíg ő a legkisebbel elkészül fent a lakásban. Láttam rajta, hogy rosszul esett neki.

Szerintetek bunkó dolog volt szólnom?


2013. ápr. 29. 14:02
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%

Hát, majd ha te rohansz időre reggelent egy vagy több nyűgös kicsivel a buszhoz/bölcsibe/oviba, majd megtudod!


Amíg otthon voltam, én is személyes sértésnek vettem, ha a szomszéd sokáig melegítette reggel fél 8-kor az autót, de amióta dolgozom, és 10-ből 9-szer én is viszem a fiamat előtte oviba, kicsit más a leányzó fekvése.........

2013. ápr. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
88%
ez már nem olyan korai ídöponnt amiért szólni kellet volna,én nem szóltam volna. gyerekek...a mi ablakunk az utcára néz. itt sem szólok ki az iskolásoknak hogy halkabban vnuljanak végig.
2013. ápr. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
89%

Egy gyerekem volt, még a legyet is utáltam, ha felzümmögte álmából..

3 gyerekem van, és bizony nem tapaszthatom be a szájukat, mert eleven kisgyerekek.

2013. ápr. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igaza van az elsőnek...Úgy értem a reggel 7-fél 8 nem olyan iszonyú korai időpont ...az hogy a te gyereked (szerencsés eset) 8 -fél9 ig alszik hát az egy dolog, értem hogy számodra ez a legfontosabb de a társasház már csak ilyen...

Mi is társasházban lakunk, földszinten. Amikor mennek ki oviba suliba reggelente más lakók minden behallatszik. Trappolnak a lépcsőn becsapdossák az ajtót. A ház előtt gyülekeznek. Nekem is arra nyílnak a gyerekszobák.

Ezzel nem tudok mit tenni, vagy megszokják a zajt a gyerekeim és alszanak tovább vagy nem és akkor felkelnek. Nekem mondjuk 7kor kelnek általában de volt már hogy tudtak volna tovább aludni de felébredtek a kinti zajongásra. Egyébként mi 2 éve lakunk itt így a nagyobbjaim nagyon éber alvók, de a legkisebb pl. már megszokta.

Mi is fogunk zajongani reggelente szeptembertől meg így is van hogy zajongunk amikor az előtérben indulok el valahová velük hiába szólok rájuk óhatatlan egy kis összeveszés vagy sírdogálás vagy egyszerűen csak kiabálás sikongatás a kicsitől (még csecsemő).

Úgyhogy bízom benne hogy én tolerálom őket, akkor ők is engem.

Nem lesz vmi jó indok a szomszéd anyukának ha ezt elétárod hogy hát a te kislányod fél9ig szeretne aludni...

Érted, ha reggel 6kor csinálnák a hangzavart akkor szólnék, de így nem igazán.

Persze szólhatsz veszteni nem vesztesz vele, hátha vmi csoda folytán onnantól tök halkak lesznek (de nem hiszem, a kicsi gyerekek valahogy zsigerből képtelenek a küszöb alatt közlekedve haladni) de leginkább csak háklisnak fognak tartani. Nem rosszból írom, megértem mi a gondod.

2013. ápr. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 Golan Trevize ***** válasza:
100%

Ezekből egyedül a korlátverés, amiért jogos szólni.

A többi sima hangos gyerekjáték.

2013. ápr. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Ne lepődik meg, ha ezek utàn bunkónak tartanak!

Társasház, szóval ez hozzá tartozik...

2013. ápr. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 Disi ***** válasza:
Egy ismerősöm egy varroda felett lakik. Reggel 6-kor kezdenek dolgozni. 2 kislánya van, ők is tovább aludnának. Viszont este 8-kor mennek is aludni. Nem irtad milyen idős a gyerkőcöd. Az én kislányom 22 hós beleért a dackorszakba, iszonyatos mozgásigénye van, parancsolbi pedig (még) nem lehet neki. Úgyhogy meg tudom érteni a szomszèdot is, nem hiszem hogy 3 kicsivel csöndben el tudna indulni. Persze nektek is rossz, mert így a te kicsid lesz nyűgös. Alattunk egy 3 gyerkőcös család lakik, hát ma találkoztam az anyukájukkal és mondta hogy sokszor sajnál engem... Pedig nekem még csak egy van :D Ha zavar mindenképp beszéljetek róla, nem jó hs magadban forrongsz és csak megromlik a viszonyotok. De kétlem hogy bármit tudna tenni ellene.
2013. ápr. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Norandi ***** válasza:
44%
Szerintem fiúk anyukájának kellene anny eszének lenni,hogy rászól a fiaira,hogy ne hangoskodjanak. Nálunk is hasonló volt a helyzet,csak a mi ablakunk alatt esett jól kiabálni a szomszéd gyerekeknek. Nem értették meg,hogy aludna a pici. Kérdező szerintem igazad van.
2013. ápr. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
62%
Akkor én most szóljak ki az autósoknak,hogy halkabban,mert a gyerekek alszanak?
2013. ápr. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Ebben teljesen igazatok van, és azt én is aláírom, hogy nem lehet csendben elindulni 2-3-4 gyerekkel! És nekem azzal nincs is semmi bajom, hogy lemennek a lépcsőházban, elindulnak, addig zajonganak. Vagy az ő szintjükön elvannak. De itt minden reggel (tegnap például vasárnap volt), 10-15 percig megy a kiabálás, a játékokkal nem egyszer ütögetik a mi bejárati ajtónkat, az ablak alatt rohangálnak, motoroznak kiabálva. Addig az anyjuk fent a lakásban van, azt se tudja, mit csinálnak a gyerekek. Ő is azt mondta, hogy neki könnyebb úgy összekészülni, ha nem körülötte zsonganak. De akkor miért én és az én gyerekem legyen ennek a szenvedő alanya?
2013. ápr. 29. 14:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!