Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknek a gyerekük jövő nyár...

Akiknek a gyerekük jövő nyár végén töltik 6-ot, azok a szülők iskola v. óvoda pártiak?

Figyelt kérdés
azaz szívesen beíratod-e már az iskolába?
2013. máj. 4. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy szülő ne legyen óvoda vagy iskola-párti, hanem nézze a gyereke érdekét.
2013. máj. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

igen csak az új rendelet szerint aki aug. 31-ig betölti a 6-ot annak mennie kell iskolába..


ezért kérdezem,hogy mennyire szivesen iratja be a gyerekét?

2013. máj. 4. 19:12
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

nincs ilyen rendelet, tanuljátok meg értelmezi törvényt.

Aki aug. 31-ig betölti a hat évet, tanköteles, de minden papír nélkül, az óvodavezető döntése alapján (amit a gyakorlatban az óvónők és a szülők döntése, az óvodavezető aláír...) maradhat óvodában.


Csak akkor szükséges a nevtan véleménye, ha a hetedik év betöltése után is óvodában marad a gyerek.

2013. máj. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Nekem szeptember végi a kislányom, de én magam is "évvesztesként" mentem iskolába, és sokkal, de sokkal érettebb voltam, mint a többiek, simábban vettem az akadályokat, ezért a lányom is marad egy évet.
2013. máj. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
az én lányom is pont jövő aug.-ban lesz 6 éves. én egyáltalán nem szeretnék iskolába adni egy éppencsak 6 éves gyereket!
2013. máj. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Elnézést, kicsit off leszek, a 3. hozzászólótól kérdem:

Szerintem az óvodák nem fogják szívesen visszatartani a gyerekeket, mivel 3 éves kortól kötelező lesz ovi, tehát kell nekik majd a hely a kicsiknek. Vagy rosszul gondolom?

2013. máj. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A saját ovinkról tudok beszélni, idén 51 gyerek ment el, be lett íratva 28. Mínusz egy csoport.

Védőnőktől tudjuk, hogy jövőre is 30 körüli gyereklétszámra számíthatunk, ha csak azokat számolom, akik akár most is mehettek volna, mert iskolaérettek, akkor is több gyerek megy el jövőre is, mint amennyi jön. Szóval nálunk van hely bőven.

2013. máj. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

(6. vagyok megint)

A mi környékünkön már 5-6 éve is „vérre menő” harcok dúltak az óvodai helyekért, és szerintem ez máig így van. Egyik ismerősöm mondta, akinek most megy elsőbe a gyereke, hogy az iskolákban pedig még inkább megy a lökdösődés, mert idén sokkal több gyerek megy suliba (épp amiatt, hogy kitolták a korhatárt, de még vannak tavalyról „visszatartottak” is), mint eddig.

Nem vitázni akarok, és szerencsére engem már nem érint ez, csak érdekel, hogyan hat ez a rendelkezés vajon.


A ti óvodátokban eddig sem volt túljelentkezés?

2013. máj. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!