Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyós baj. Vagy csak én...

Lues kérdése:

Anyós baj. Vagy csak én reagálom túl?

Figyelt kérdés
Párommal most várjuk az első babánkat.Idő közben kapott egy állásajánlatot,ami miatt költöznünk kellett volna 7-8 hónapos kismamaként,új orvost, kórházat keresve.Nagy nehezen, de megbeszéltük, hogy ezt most nem fogadja el,mert lesz épp elég változás az életünkben,nem kell még direkt bonyolítani új környezettel.Utána húsvétkor egyedül látogatott haza a szüleihez (innen 63km)és úgy jött haza,hogy beszéljük már újra át ezt a meló ügyet.Na akkor már gondoltam, hogy az anyukája keze van a dologban,de nem kimondottan foglalkoztam vele.Újra megbeszéltük, hogy nem költözünk!!Aztán eljött anyák napja.Elmentünk hozzájuk,majd párom a barátaival elment focizni egy kicsit.Nos míg én náluk maradtam,jött a lelkifröccs!Első kérdése az volt,hogy még ott lakunk-e ahol laktunk és ha igen, akkor meddig maradunk ott.Miért nem a céges kocsival mentünk hozzájuk?Milyen a céges telefon, amit kapott párom?Én meg csak kapkodtam a fejem,hisz nem költözünk,nincs céges kocsi, mivel nem fogadta el az állást.Utána jöttek a megjegyzések,hogy addig jó, míg mi ketten egyet tudunk érteni, de ez a lehetőség nagyon jó volt, nem kellett volna kihagyni,stb...A végén az jött le az egészből, hogy én meg a kicsi gátoljuk a hőn szeretett fiát a céljai elérésében.A gáz csak annyi, hogy életében nem foglalkozott úgy a fiával, mintha a fia lenne!Én meg felálltam és otthagytam, mert teljesen felidegesítettem magam.Ti mit gondoltok erről a szituról?Mit lehet kezdeni egy ilyen anyóssal?
2013. máj. 7. 07:30
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
72%
Semmit. En ott elakadtak, hogy ha az állásajánlat jobb, a mai világban miért kell gondolkodni rajta? A terhesseg nem betegség, orvos, kórház mindenhol van, gondolom nem az isten háta mögötti kis faluba mennetek. A ferjed egyértelműen menni akar, nem értem miért akadályozod meg benne. A gyereket majd el is kell tartani, nem?
2013. máj. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Döntöttünk,maradunk.A kérdés nem ez,hanem az anyósom vélemény nyilvánítása.Miért nem akkor kezdett rá a mondókára mikor a fia is ott volt?Miért csak engem támadott?Közös volt a döntés!
2013. máj. 7. 07:39
 3/29 anonim ***** válasza:
86%

Tuti költöznék a mostani eszemmel, mert nekem már 2 gyerekem van és hidd el hogy új gyerekorvost keresni sokkal sz@rabb mint új kórházat meg szülészt. Nekünk is van pont most egy nagyon jó lehetőség, de egyszerűen nem merünk belevágni 2 kicsivel, arról nem beszélve hogy mi egy sokkal rosszabb városba költöznénk, itt kellene hagyni a gyönyörű kertes házunkat és egy kicsi panel albiba kellne becuccolni.

Csak a munka lenne jobb. Ha még az elsővel lennék "csak" terhes egy pillanatig nem filóznánk.

2013. máj. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
73%
Igaza van anyósodnak a javatokat akarja. Nem arra buzdította h hagyjon el benneteket. Csak azt szeretné h jó körülmények között élhessetek. És igen valóban egy jobb állásajánlatot manapság visszautasítani nagy luxus. Orvos váltás meg egyebek nem hiszem h nagy gond lenne. Ugyanezt láthatja anyósod is. Beszélj vele erről. Ha látná rajtad h csak megfontolod vagy rendes ész érveket mondanál akkor komolyabban venne ő is téged. De amíg egyből lemondod és esélyt sem adsz párodnak h jobb munkája lehessen addig az édesanyja mindig is mellette fog kiállni. Jogosan, teszem hozzá. Mivel kismama vagy majd megtudod ezt te is.
2013. máj. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
55%

Hú, hát tudom, hogy nem ezt akarod hallani, de én megértem anyósodat... Manapság egy jó munkalehetőseget luxus kihagynia, főleg ha szeretné is azt a munkát. Természetes dolog, hogy jót akar a fiának. Bár azt nem kellett volna mondania, hogy hátráltatjátok a fiát... Máshogy kellett volna kifejeznie magát.


Az egy dolog, hogy közös volt a döntés szerinted, de anyósod is tudja, hogy te nem akartál költözni, ezért mondta neked. (Az orvoskeresés, új környezet dolog biztos nem a férjed problémája volt...)

2013. máj. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
44%
Ez nekem sem szimpi reakció,(mármint Anyósodé) olyan "hátulról jövős". Szerintem jól tudta azt is, hogy nem fogadta el a párod az állást, csak szándékosan csinált úgy, mint aki most tudja meg tőled,nem? Én az ilyeneket nagyon nem szeretem. Csak az egyenes dolgokat. Szerintem nem reagáolod túl
2013. máj. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
56%
nem mondta h hátráltatják őt csak a kérdezőnek ez jött le belőle nem mindegy.
2013. máj. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
82%
Tényleg, igazad van 7-es, akkor meg maximálisan megértem anyóst.
2013. máj. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
31%
:)
2013. máj. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
20%
Megdöbbenek, hogy mindenki az anyóssal ért egyet. Szerintem teljesen mindegy, hogy a munkahelyváltás kérdésben igaza van-e,vagy sem, mert egyrészt nem neki kell eldönteni (fia már felnőtt, van családja akivel megbeszélje), másrészt nem ilyen módszerekkel (lelki zsarolás tulajdonképpen) kéne hatnia a fiára és a menyére. (Meg tényleg miért nem egyszerre beszél velük?)
2013. máj. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!