Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másnak is megváltozott a...

Másnak is megváltozott a férje szülés után? Hogy kezelitek?

Figyelt kérdés

Ugyanúgy törődnék a férjemmel, mint azelőtt, de átnéz rajtam, igaz voltak nyűgös napjaim nekem is. Hiába próbálkozok vele kettesben is lenni, rám se figyel, egyszerüen nem érdeklem, sem mint feleség sem mint ember.

Nagyon nehéz így, szeretném visszakapni, tudom neki is új ez, de azért nem kéne levegőnek néznie.


1 hónapos a kislányunk.


2009. szept. 30. 08:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Én ellentmondást nem tűrve leültetném,és beszélnék vele.Mondja el,h mi a problémája.Így nem tudtok rajta változtatni,a kapcsolatot viszont mérgezi.Nekünk 2 gyerekünk van,de semmi negatív változást nem tudok mondani,SŐT!Mióta a kicsi megszületett(már 16 hós)még erősebb véd és dacszövetséget kötöttünk.Ez alatt azt értsd,h ha bárki,akár a családból,baráti körből beszól a másiknak,vagy piszkálja,a másik egyből ugrik és megvédi.
2009. szept. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj vele. Az én férjem semmit nem változott azzal, hogy gyerekünk lett. Végig bent volt a szülésnél, még "úgy is" látott, mielőtt összevartak volna és megőrül értem.
2009. szept. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen üljetek le egy nyugis pillanatban és mondd el neki bátran, mi bánt, hogy érzel. Valószínűleg őt is bántja valami, csak ő sem meri elmondani. Ha van rá lehetőségetek, kérjetek meg valakit, aki vigyáz mondjuk pár órára a picire, addig menjetek el sétálni és beszéljétek meg.

Nálunk szerencsére nem volt ilyen gond, de így utólag tudom, hogy nagyon nehéz volt velem, gyakran kiborultam apróságokon is.

Drukkolok nektek!

2009. szept. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy azt hittem ez velünk nem történik meg, mivel szülés előtt rajongtunk egymásért. Soha nem gondoltam, hogy pont ő lesz az aki megváltozik. Sajnos nem szokta elmondani ha valami bántja, mindig kitér a válasz elől, úgyhogy hiába kérdeztem tegnap este is, hogy mi a baja, nem adott választ.
2009. szept. 30. 08:50
 5/13 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Nem vagy egyszerű helyzetben, sajnos. Megmondom őszintén, az első hónap után én azt mondtam, nem csodálom, hogy olyan sokan szétmennek a baba érkezése után. Kemény időszak és ilyenkor a türelem és a tolerancia elengedhetetlen.

Ki kell derítened az okát, hogy mitől változott meg. A babával hogyan viselkedik, segít körülötte? Lehet még nem tud mit kezdeni a helyzettel, hogy egy pici baba körül mennyi feladat van és milyen felelősséggel jár és ezt valamilyen szinten rajtad vezeti le.

Még mindig azt mondom, próbáljatok meg kettesben maradni, ha van rá lehetőségetek (séta, vacsi, hasonló) és ott nyiss Te! Mondd el neki először, hogy mi bánt és lehet úgy könnyebben elmondja ő is! Ha azt válaszolja,h. semmi, kicsit erőltesd a dolgot,h. de, látom, valami bánt, nyugodtan elmondhatod, hátha tudok segíteni.

2009. szept. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

köszi szépen a válaszokat!

azért érdekes , hogy most, hogy van babánk, boldogok lehetnénk, de sajnos lehet most jön rá, hogy elrontotta az életét? másra nem tudok gondolni

eddig minden szép és jó volt...

amúgy a baba körül segítkezik, de csak rutinszerüen inkább. kb. fél óra és megunja a babázást is...

2009. szept. 30. 11:40
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nálunk is hasonló (lehet már csak volt) a helyzet. Azt tudom mondani türelem. Meg kell szoknia ezt az új helyzetet. Mi nők 9 hónapot együtt töltünk a babánkkal míg a férfiak akkor ismerkednek a babával amikor megszületik. Kislányunk 6 hónapos elég sokat veszekedtünk mostanában. Anyagiak, rajtam súlyfelesleg, fáradtság, szexhiány, családtól megjegyzések. Nekem ebből elegem lett azt mondtam új életet kezdek kezdünk! Azóta van szex, én fogyózók a többit meg folyamatosan igyekszünk megoldani.

2009. szept. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Szia 13:55-ös!

És miben változtattál, hogy sikerült elérned legalább ennyit?

Szex az nekünk sincs, és szerintem nem is lesz, mert a férjem teljesen elzárkózik tőlem. Pedig mikor hazajöttünk a kórházból mondta, hogy csinos vagyok, (rajtam szinte semmi plusz nem maradt), de nagyon hamar megváltozott. Nem figyel rám és sokszor meg sem hallja ha hozzá szólok.

Türelmem nem sok van, mert az én életem körülötte forgott eddig is és most sem akarok nélküle egy napot sem eltölteni. Nekem ő az egyedüli támaszom, nagyon hiányzik és fáj, hogy ilyen.

Remélem nekünk nem telik fél évbe míg megoldódnak a dolgok, mert így nem sokmindenhez tudok kezdeni magammal.

2009. szept. 30. 14:38
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy egy nyűgös napodon nagyon megbántottad valamivel? A férjem akkor szokott így viselkedni, amikor túllövök a célon a hisztivel és a beszólásaimmal. A szülés utáni bő három hónapban sajnos nálunk is volt ilyen. Egy szívből jövő bocsánatkérés szerencsére mindig segített. Próbálj ezzel indítani majd elmondani neki, hogy ez mennyire nehéz időszak neked testileg-lelkileg és hogy kéred a megértését, türelmét.

Egyébként én menstruáció előtt is elképesztő hisztis vagyok, uh amikor érzem a "löketet" szoktam szólni hogy a következő x napban bármit is mondok, azt valójában nem úgy gondolom és előre is elnézést kérek. Így amikor tobzódok csak legyint és nincs konfliktus.

2009. szept. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

De lehet. Sajnos én is ilyen vagyok, hogy a hormonok könnyen kilendítenek a valóságból és hamar szívemre veszek olyat aminek talán semmi jelentősége sincs.

Én is szoktam szólni ha túlzásba esek ne haragudjanak meg.

Jó lenne ha volna valami biztos módszer, amivel megoldhatnák sokan ezt a problémát. Mármint a családalapítás utáni konfliktus kezelést.

2009. okt. 1. 07:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!