Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A körzeti gyerekorvos mindenho...

Tica0121 kérdése:

A körzeti gyerekorvos mindenhol pénzt kér azért, hogy a szülés utáni kötelező ellenőrzésre kijön a védőnővel?

Figyelt kérdés
Csak mert nekem kicsit furcsa, hogy Nyíregyházán a körzetes gyerekorvos előre megmondta, hogy amikor szülés után hazaengednek a kórházból, akkor ő aznap jön a védőnővel ellenőrizni, mert kötelező, és ezért ő 7.000 Ft-ot kér... Azért sértő ez egy kicsit számomra, mert nem én hívom oda, én bevinném a gyereket hozzá, de kiemelte, hogy neki kötelező kijönni. Akkor miért kell fizetni neki, ha ki kell jönnie? Akkor a védőnőnek is fizetni kell, amikor jön a kötelező látogatásokra?
2013. máj. 13. 17:26
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a sima beteglátogatásért se kér pénzt, nemhogy egy újszülött "betegfelvételéért".

Egy lukas garast se adj neki. Ez nem SOS rendelést otthagyós betegellátás. Ez a dolga.

2013. máj. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez milyen már! :)

Válts orvost már azonnal! Kötelező ingyen kimennie, semmi jóra ne számíts, ha már az elején ilyen pénzéhes, ha nem pénzeled, le lesztek sz*rva!


Egyébként nem kértek érte egy fillért sem természetesen nálunk sem, Budapesten...

2013. máj. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Nálunk sem kért pénzt, ilyet még nem is hallottam!
2013. máj. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
én csak azután váltanék orvost,miután kijött. Dolgozzon csak ingyen,megérdemli.
2013. máj. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazság szerint én magamtól is úgy gondoltam, hogy ha nem én hívom oda, akkor nem kell fizetnem...És igazság szerint ha 1-2 ezer forintot kért volna, azt talán még zokszó nélkül ki is fizetem, de azért ezt már túlzásnak tartottam. Még nem tudom, hogy mit tegyek ezügyben, attól tartok, ha elmegyek egy másik gyerekorvoshoz, akkor az meg azért fog pénzt kérni, mert nem a körzetéhez tartozunk. Ezzel a dokival viszont valóban nem kívánok hosszabb távon együtt működni. Valószínűleg megvárom, míg az első kivonulása megvan, aztán bejelentkezem egy másikhoz. Ahogy kivettem a kommentekből, úgysem csinálhat jogilag semmit, ha nem fizetek neki.
2013. máj. 14. 08:31
 16/24 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy a körzetihez, vagy máshoz mész. Akkor szokás pénzt adni, amikot te hívod ki őt hozzátok. Érdeklődj körbe, keress egy jó hírű gyermekorvost a közelben, vagy ha van autótok mindegy is, hogy hol. Sajnos nekünk is egy pénzéhes nő a gyermekorvosunk, de azért ezt még ő sem merné megcsinálni.
2013. máj. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Van autónk, nem gond elhordani a babát dokihoz, csak amikor nem én hívom oda, akkor miért kellene fizetnem? Pláne ennyit....Egyébként ma beszéltem vele, és biztosan nem hozzá jelentem be a gyereket, mert előre megmondta, hogy a fürdetőkenőcsöt, popsikrémet csak 2 hónapos korig írja ki, utána már nem olyan érzékeny a baba bőre, lehet neki venni Neuranormon fürdetőt... Tápszert pedig egyáltalán nem ír fel, mert szoptatni kell, nem tápszerezni.( Ezzel alap esetben egyet értek, de sajnos műtét miatt nem biztos, hogy fogok tudni szoptatni...)

És lázcsillapító kúpot sem ír ki, lehet váltani nem vényköteleset, egyébként majd ő ajánl homeopátiás szereket... Na ezek meggyőztek.... Nem is tudom mit írjak. Nagyon fel vagyok háborodva!! A férjem is és én is mindig dolgoztunk, fizettük a TB-t. Sajnos én most a betegségem miatt nem dolgozom a terhesség alatt, amivel meg is fognak műteni szülés után, de egyébként még orvoshoz sem jártunk. És akkor a gyerekemnek nem írja fel amire szükség van? Vagy ez nem jár alanyi jogon mindenkinek? Vagy van akinek alanyibb jogon jár, mint a többinek?????

2013. máj. 14. 11:29
 18/24 anonim ***** válasza:
Pontosan, ahogy az utolsó mondatot írtad! :) Megírhatnád, hogy ez melyik városban van, hogy messze elkerüljük!
2013. máj. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi lennék...
2013. máj. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Nyíregyházán található az említett gyermekorvos....
2013. máj. 14. 13:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!