Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek is elfogadható,...

Szerintetek is elfogadható, ha egy terhes nő elmegy táppénzre, pedig nincs eü-i indoka?

Figyelt kérdés
Tényleg azokra gondolok, ahol NINCS eü-i gond, nem veszélyes a munkahely stb. Aki okkal van otthon, ne vegye magára és szedje le a fejem.
2013. máj. 23. 18:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
52%

Mindenki okkal van otthon, amihez másnak, jelen esetben neked, kedves kérdező, hangyafa@zányi közöd sincsen. :)


Én otthon maradtam a 25. héttől. Tanítok középiskolában és egyetemen is és időben el kellett mennem (magamtól), hogy ne egy vadidegen érettségiztessen, hanem időben megismerjék az új tanárukat a diákok, tudjanak még együtt dolgozni. Az egyetemen ugyan ez volt, nem akartam a vizsgaidőszak közepén elmenni, mert akkorra voltam kiírva.


De mi van akkor, ha valaki azért marad otthon, mert élvezni akarja a terhességét és anyag is megteheti, valamint nem egyből bejelentés után megy táppénzre, hanem még lerendezi a dolgait, kvázi nem hagyja a kakiban a munkáltatót? Ez is egy ok, élvezni a várandósságot, fészket teremteni. Kinek van ehhez joga, hogy elítélje ezt a kismamát. Mire föl?

2013. máj. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Utolsó szerintem a kérdezőt sem az zavarja, hogy elmegy táppénzre, hanem az hogy van olyan aki utána nyávog, hogy kevés a pénz meg hogy unatkozik. Az én szomszédom konkrétan nekem ment az agyamra ugyan ettől. Fogalmam sincs aférje, hogy bírta.
2013. máj. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Igazad van utolsó, ez baromi idegesítő lehet, de mondjuk ezt sehol nem olvastam a kérdezőtől. Csak azt, hogy megérti a munkáltatót, ha nem szívesen alkalmaz nőket, bocs, nem szó szerint idéztem.
2013. máj. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
62%

Mennyi ügyfélszolgálatos van itt :)

Engem rögtön táppénzre vettek, mondjuk nekem elég nyomós eü indoka volt, ennek ellenére úgy gondolom, ha nincs gondja a kismamának, akkor is elfogadható.

2013. máj. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nem mindenki fogja nagy dobra verni, hogy ha van e.ü. gondja, vagy volt valami terhelő előzménye. Azt se tudjuk mindenkiről, mennyi ideje vár már a babájára, vagy hogy valójában milyen stresszesen éli meg az amúgy rutindolgokat várandósan.

Aki jól érzi magát és vissza akar menni a munkahelyére valószínűleg nem hagy ott mindent váratlanul. Persze ez sem garancia a jövőre nézve, aki meg nem előrelátó az csak magára vessen.

2013. máj. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én hánytam és nem akartam télen valami sz.rt összeszedni a bkv-n. Akkor ez most indok?
2013. máj. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Persze, hogy az! Ezért írtam, hogy mindenkinek van indoka. :)
2013. máj. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!