Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "A férjem egész nap dolgozik,...

"A férjem egész nap dolgozik, egyedül nem akarok két gyereket nevelni" - szerintetek ez valós indok vagy csak kifogás?

Figyelt kérdés
2013. máj. 23. 18:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
83%

és még jut eszembe valami poénos

miért fehér a menyasszonyi ruha?

-minden háztartási gép fehér...

2013. máj. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
62%
és ha kifogás, mi közöd hozzá? te vagy a férj?
2013. máj. 24. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem lehet valos indok,mar magambol kiindulva.


Mi kulfoldon elunk, sosem volt segitsegem,mindent egyedul oldottam meg, gyerekneveles,haztartas, ugyintezes mert a ferjem olyan sokat dolgozott (dolgozik jelenleg is),hogy nem tudta ezeket elintezni. Masfel eves lett a fiunk mikor ferjem elkezdte pedzegetni a kisteso temat ,en meg mondtam neki,hogy nem akarok ket KICSI gyereket egyedul nevelni, varjunk meg legalabb egy evet vele. Igy is lett. Mikor 2,5 eves lett a fiunk (tervezetten) teherbeestem. 3 ev 3 honap lett a fiaink kozott. Meg ekkora korkulonbseggel sem konnyu "egyedul" de ha a nagy is meg csak 2 ev koruli lenne akkor nem tudom mit csinalnek. Most mar 7,5honapos a kicsi a nagy meg 4 eves lesz juliusban de az eleje iszonyu nehez volt, segitseg nelkul. Most mar egy kicsit konnyebb, viszont nehezebb is mert a kicsi mar kuszik,maszik, ul ,nagyon aktiv baba es a nagyfiam igazi partnerre talalt az occseben mivel most mar egyutt zsivanykodnak :)))


A "kedves" ferfi valaszolonak uzennem,hogy amig a ferfiak szamara delutan vege van a munkanak addig az anyasag 24 oras munka amit ketlem,hogy sok ferfi birna.Es most meg csak az anyasagrol szoltam.

2013. máj. 24. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
80%

Abszolút valós indok, amit csak a buta és korlátolt emberek nem tudnak felfogni.

2 gyerekkel rohadt nehéz egyedül. Az nem úgy van, hogy 1+1, hanem megsokszorozódnak a dolgok. 2 felé nem lehet 100%-osan figyelni a nap 24 órájában, arról nem is beszélve, hogy az anyukának is kell(ene) a pihenés.

Tudom, mert én is végigcsináltam. 7 hónapos terhes voltam a kicsivel, amikor a páromat jól fizető, normális munkaidejű cége megszűnt. 1 hónap múlva talált új melót, ahol persze sokkal többet kell dolgozni, kevesebb pénzért. Ez 3,5 éve volt, azóta lassan széthullik a kapcsolatunk, az egész életünk, mindez a rohadt válság miatt. Persze lenne más meló is, de mind egykutya, ez legalább tuti.

Szóval én majdhogynem egyedül nevelem a 2 gyerekünket, még nőgyógyászhoz a 6 hetes kontrollra is 2 gyerekkel mentem. Minden hivatalos dolgot én intézek és a háztartás is egyedül az én feladatom úgy, hogy közben már több, mint 1 éve ismét dolgozom főállásban. A gyerekeket egyedül én hordom oviba, tornára, mindent én csinálok. Ha betegek, én maradok velük táppénzen. A párom legtöbbször hétvégén is dolgozik, így a családi programok is sokszor 3 fősek...

Oda jutottunk, hogy már egyedül döntök mindenről, mert egyrészt sokszor időnk (és már kedvünk) sincs megbeszélni a dolgokat, másrészről olyan sokáig tartana elmagyarázni, hogy mit miért kell és mivel ő nincs benne ezekben a dolgokban, úgysem értené meg.

Bocsi, hogy így kipanaszkodtam magam :)


A lényeg, hogy a gyerekvállaláshoz, főleg a kistesóhoz mindenképpen egy teljes értékű családra van szükség, különben nagyon mély lesz a szakadék a 2 szülő között, ha az egyik csak a gyerekekkel, a másik pedig csak a munkájával törődik.

2013. máj. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
50%

Egy kicsit az én párom is "nyári miklós", vannak megnyilvánulásai, amikor a "pénzt keresek" címszóval próbál lerázni. Most 2,5 éves és 36 hetes pocaklakónk van. De, mondom, mit fogsz mondani, amikor majd én is dolgozni fogok, akkor is csak a munkád lesz az első? Hozzáteszem, néha kifakad, mennyire szeretne inkább valünk lenni, mint dolgozni. Imád minket.

Nemcsak magamnak szültem. Persze ha írunk egy szerződést, miszerint 80 éves koromig eltart, akkor máris nyugodtabb lennék, nem megyek tanfolyamokra, nem kapálózok, hogy én is beletegyem a pénzem a családi kasszába, de sajnos egyelőre erre is kell gondolni,mert vele is bármikor történhet valami.

2013. máj. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk ugyanez volt a helyzet.

Apám szerint neki csak annyi a dolga,hogy a pénzt megkeresse(anyám is dolgozik,igaz ő csak 12 éve,de apám mikor veszekednek,akkor kb 5 évnek mondja,észre sem vette,hogy elment az idő),aztán anyám alkoholista lett.Nem bírta egyedül ezt a nyomást.


Akik szerint a gyereknevelés csak abból áll,hogy eltartjuk a gyereket az ne is vállaljon,annak minek?Inkább éljen egyedül és dolgozzon magáért,aki nem képes többre nem tudom minek erőlködik.


Az a baj,hogy rengeteg ember nem ismeri a saját korlátait,bevállal olyat,amit nem bír teljesíteni aztán a gyerek issza meg a levét.

2014. júl. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Am ez olyan vicces hogy o penzt keres a családra.

Amig nem volt csalad addig is dolgozott. Szoval....eléggé el vannak tévedve a férfiak. Hogy annyiba kimerul az apaság meg a ffi szerep hogy van keresete. Ezzel az erővel eleg lenne egy otp automata is. Es legalább nem pofazik annyit

2023. aug. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!