Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a tapasztalatotok: tényleg...

Mi a tapasztalatotok: tényleg hiba elkényeztetni a férjet gyed, gyes alatt?

Figyelt kérdés

A gyerek előtt feleztük a házimunkát. Amióta itthon vagyok, lényegében mindent én csinálok. Nekünk ez így most jó, hétközben megvagyok mindennel, az egész hétvége szabad.


De több anyuka ismerősöm mondta, hogy ha visszamegyek dolgozni akkor ebből baj lesz, mert a férjem ugyanazt fogja elvárni, amit most.


Mit gondoltok? Nálatok hogy volt?


2013. máj. 28. 10:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
Jogos. Amióta itthon vagyok ki van nyalva a segge. Most már egy szendvicset sem képes magának megcsinálni, inkább éhen hal. Régen sütött nekem, főzött, mosott, takarított, boltba járt, most meg örülök ha egyáltalán lehúzza maga után a wc-t. Nem szabadott volna elkényeztetni, hamar hozzászokott. Megpróbáltam visszazökkenteni, de nem lehet. De szeretem, és legtöbbször szívesen megcsinálom neki a dolgokat, elég nekem, hogy a babával sokat játszik, és nagyon jó apa.
2013. máj. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szia, az, hogy te otthon vagy, nem azt jelenti, hogy lustálkodsz egész nap, nagyon kemény meló ellátni és nevelni egy pici gyereket. Szerintem a férjed vegye csak ki a részét a házimunkából valamennyire, mert nagyon nehéz dolgod lesz később. Érdemes lenne a férjedre hagyni a kicsit 1-1 délelőttre, délutánra, hogy ő foglalkozzon vele (amikor ébren van és törődést igényel), hogy lássa, olyankor nem nagyon lehet mást csinálni és igencsak fárasztó.
2013. máj. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ez nem azon múlik, hogy mit csinálsz, hanem hogy hogy kommunikálod. Ha évekig szóba se kerül a dolog, csak megcsinálod, valóban természetessé válhat.

Tudatosítsd benne, hogy ez azért van, mert most otthon vagy, több időd és lehetőséged van ezeket megcsinálni, és ezért úgy gondoltad, hogy leveszed a válláról ezt a terhet. De nem azért, mert "ez a te dolgod", hanem mert ezzel segítesz neki.

2013. máj. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%

Le leszek pontozva de szerintem gyed gyes alatt az a nő munkája. A férfi 8. órába dolgozik a munkahelyén nem tőle fogom elvárni, hogy mosogasson el utánunk ha én otthon vagyok.

Amikor pedig visszamész, neki is ki kell vennie a részét,de egy értelmes férj ezt látni is fogja. Nem a gyerekem hanem a férjem, neveléssel már rég elkéstem volna

2013. máj. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A gyerekkel sokat van, reggel is és délután is. Amióta nem szoptatok, a barátnőkkel is elmegyek néha mozizni, koktélozni.

Ha elúszok, pl mert fogzik vagy beteg a lányunk, akkor persze ő is odateszi magát a házimunkában.


De az is olyan furcsa lenne hogy lenne időm megcsinálni, de meghagyom neki munka utánra, nehogy elkényelmesedjen.

2013. máj. 28. 10:45
 6/13 anonim ***** válasza:
Ez nehéz kérdés. Most itthon vagyok a kisfiunkkal és természetes, hogy több házimunkát csinálok, mert ő 8 mégis órát dolgozik, ráadásul tanul is, most lesznek majd a záróvizsgái. De ha visszamegyek dolgozni, nem szeretném, ha továbbra is úgy gondolná, hogy minden házimunkát én végzek majd el. Előtte kb. feleztük a feladatokat. Mostanában inkább vigyáz a gyerekre, vagy elviszi sétálni ha takarítani kell, végül is ez is segítség, mert nyugodtan meg tudom csinálni. Remélem majd ha odakerülünk akkor meg tudom vele beszélni a dolgot.
2013. máj. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem meg ilyenkor kicsit el kell őket kényeztetni, hogy ezt kapd vissza is. Lehet tőle közben kérni dolgokat, ha látod hogy nagyon lustul. Engedj vizet a gyerekeknek, mosd ki a kádat, indíts be egy mosást, szedjétek le a gyerekkel a szárítót. Ilyen apróságokat. A gyerekek köré meg persze be lehet vonni normálisan. Nálunk ilyen téren sosem volt gond. A házimunkát úgy ahogy te én is szerettem megcsinálni hétköznap, 5 napra beosztva nem olyan vészes az, mint ahogy állítjuk:) Az esték, hétvégék pedig közösek voltak. Mikor visszajöttem dolgozni tényleg kellett egy kis átmenet, de visszaszokott. Max kitalál valamit, pl. hogy inkább lemossa addig a kocsikat a gyerekkel. De legalább mindig tiszták azok is:) Egyébként ugyanúgy megfogja a porszívót, ha kérem. Az mondjuk igaz, hogy tényleg kérnem kell azóta, míg előtte csinálta magától. De ilyenkor sem morog, szóval nekem mindegy:)
2013. máj. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 zabmester ***** válasza:

Saját tapasztalatom nincs ebben a témában, nekem nem volt férjem, amíg otthon voltam a kicsivel, tehát ugyanúgy minden az én dolgom volt, mint utána.

Anyukám példája van csak előttem. Illetve az, amit elmesélt. Hogy mielőtt tesóm és én megszülettünk, nagyjából ketten végezték a házimunkát, aztán amikor anyu otthon maradt először velem, majd öcsémmel gyed-en, akkor az ő feladata lett minden, és ez akkor is így maradt, amikor vissza ment dolgozni. A későbbiekre már én is emlékszem, apukámnak soha fogalma nem volt róla, hogyan működik a mosógép, ha anyu pár napig nem volt otthon, akkor a nagymamám jött át mosni, vagy vitte el a ruháinkat és hozta vissza kimosva, vasalva. Apukám lényegében semmi házimunkát nem végzett, leszámítva pár mosogatást, de azt se magától és azt se gyakran. Én már gyerekkoromban eldöntöttem, hogy ez az én családomban biztosan nem így lesz.


Hát többé-kevésbé sikerült is ezt megvalósítanom, a párom is kiveszi a részét a házimunkából. Igaz, hogy általában szólni kell (ha magától csinál valamit, akkor az azért van, mert érzi, hogy valami miatt épp haragszom rá), de ezzel nincs bajom, morgás nélkül megcsinálja a dolgokat, és el is ismeri, hogy neki épp úgy feladata pl. teregetni, mint nekem.

Igaz, nálunk elvileg senki sincs itthon napi 24 órát, viszont kicsit mégis hasonló a helyzetünk, mert én elég sokat vagyok itthon. Egyetemista vagyok, csak részmunkaidőben dolgozom, sokszor van, hogy később megyek csak el itthonról, vagy korábban jövök haza, vagy pl. most vizsgaidőszakban sokszor egész nap itthon vagyok. Ez persze nem jelenti azt, hogy semmi egyéb dolgom nincs, mint hogy mosogassak meg takarítsak. Amire az időmből futja, azt megcsinálom napközben, de ha délután adódik házimunka, azt közösen végezzük.

A gyes-es idővel is így vagyok, hogy természetesen az végzi a házimunkát, aki otthon van. De ha mindenki otthon van, akkor épp ilyen természetesen mindenki végzi.

Lehet azt mondani, hogy a férfi napi 8 órát dolgozik, míg a nő otthon van, akkor a férjnek ne kelljen otthon csinálni semmit, de azért ezzel tudnék vitatkozni. Abban a 8 órában valószínűleg a feleség sem a lábát lógatja, neki is megvan a dolga otthon. Neki nem jár pihenés munka után? Úgy értem, a nő reggel felkel, ellátja a babát, ebédet főz, beágyaz, berakja a mosást, kitereget, kiporszívóz, elmosogat főzés után, stb., mert ezeket mind akkor kell megcsinálni, amikor ő otthon van, ez eddig oké. De utána, ha hazajön a férj, leül enni, utána nehogy már nehezére essen elmosni maga után a tányérját. A felesége is hozzávetőlegesen ugyanannyi ideje van talpon, mint ő maga, nem lenne szép elvárni tőle, hogy reggeltől estig mindent egymaga csináljon otthon.

2013. máj. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem, normális esetben a házimunka közös feladat, még akkor is, ha gyerkőc miatt otthon vagy. Persze, ilyenkor te többet ki tudsz venni belőle, mondhatni neked jut az oroszlánrésze, de nálunk ez megosztás kérdése marad, és mindig az is volt. Van, amit én utálok csinálni, van, amit a párom. Van, amit mindketten, azt felváltva csináljuk. (Pl. teregetés)

A párom eleve nagyon házias, és szeret főzni is. Így van, hogy övé a terep a konyhában, de a munka miatt ez hétvégére szokott tolódni.

Szóval, én nem tapasztalom, hogy nálunk bármi problémát eredményezne, hogy itthon vagyok, és többet ki tudok venni a házimunkából. Sőt, néha jó közösen tenni-venni, megbeszélni, hogy pl. egy-egy elhasznált pólóját kidobhatom-e, vagy még tervezi-e hordani.

A párom szó nélkül észreveszi a teendőket, és van, hogyha én kimerült vagyok ő csinál egy röptakarítást. Rossz szavam sem lehet. (Bár be kell vallanom, nagyon sok ismerős panaszkodott már, hogy a párja otthon egy gyufaszálat nem tesz keresztbe. :()

2013. máj. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

És igen lepontoztak.

Akkor magyarázza már el a lepontozó, hogy egy normálisan vezetett háztartásba mi olyan nagy munka van nap mint nap amit nem lehet megcsinálni baba mellett, addig amíg a férj hazaér a munkából?

2013. máj. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!