Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a tapasztalatotok: tényleg...

Mi a tapasztalatotok: tényleg hiba elkényeztetni a férjet gyed, gyes alatt?

Figyelt kérdés

A gyerek előtt feleztük a házimunkát. Amióta itthon vagyok, lényegében mindent én csinálok. Nekünk ez így most jó, hétközben megvagyok mindennel, az egész hétvége szabad.


De több anyuka ismerősöm mondta, hogy ha visszamegyek dolgozni akkor ebből baj lesz, mert a férjem ugyanazt fogja elvárni, amit most.


Mit gondoltok? Nálatok hogy volt?


2013. máj. 28. 10:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
nem kényeztettem el, a házimunkát mindet megcsináltam, de a gyerekkel kapcsolatban mindenbe bevontam, kb fele-fele arányban. Nagyon jó a kapcsolata a lányunkkal. most hogy már én is dolgozom, minden ugyanúgy alakul, csak a házimunkát rövidebb idő alatt végzem el. Most ő altat minden este. Nagyon elégedett vagyok ezzel a felállással.
2013. máj. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Hát pedig ez egy baromság,mármint a mi családunkat látva, hogy azért mert a nő van otthon, mindent neki kell csinálnia. Én kinyalom a férjem fenekét is, de azért, mert ő is az enyémet. :)


Ő hétfőtől péntekig reggel 9től dolgozik és fél 6ra van itthon. Semmit nem csinál itthon hétköznap, ami a házi munkát illeti, nem is várom el. Mondjuk nem szakad le a keze, ha elmossa maga után a kávéscsészét.


Viszont hétvégén ugyan annyit csinál mint én. Sokat segít, bár nyilván nem hétvégére hagyom a mosást meg a nagytakarítást, mert akkor inkább programot csinálunk...


Tehát van, ami itthon kimondottan az ő melója, esti kutyaséta, fűnyírás, ablakpucolás, hétvégén mosogat, megosztjuk a munkát. pl sétál a gyerekkel, amíg megfőzök, vagy fordítva. Nekünk erről nem kellett beszélni sem, eddig. Remélem ezek után is ilyen természetesnek veszi majd.


Szóval, igen, csináljon meg otthon dolgokat, de 8 óra munka után nem várnám otthon a mosatlannal,hogy akkor légyszi ez a tiéd, vagy tegyél be egy mosást.


De az olyan férfitól a hideg ráz, aki ezt természetesnek

veszi. Tegnap fürdettem a lányomat és a férjem kiteregetett, mert este járt le a mosás és én mást csináltam. Gyorsan megcsinálta, hogy utána, ha a babó elaludt, egymással tudjunk foglalkozni.

2013. máj. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szerintem meg simán maradhat a felezett felállás, a házimunka,és a gyereknevelés sem csak a nő feladata.Mi mindent közösen csinálunk,mondjuk mellette tanulok,és dolgozom is.
2013. máj. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!