Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy léphetnék túl ezen az...

Hogy léphetnék túl ezen az "irigységen"?

Figyelt kérdés
Nem szépítem, mindig is volt bennem egy adag azok iránt, akik jobb körülmények között éltek, többet engedhettek meg maguknak, mint mi. A szüleim is elég szegények voltak, de a tehetetlen fajtából ráadásul. Olyan rossz, hogy mióta itthon vagyok a gyerekekkel és egyre kevesebb a pénzünk (hiányzik a keresetem is, meg a férjem is volt munka nélkül időközben sajnos, szóval ami tartalék volt, annak rég annyi...). Mostanában kezd újra elhatalmasodni rajtam ez a rossz érzés, mint anno gyerekkoromban, hogy "utálok" mindenkit, akinek könnyebb vagy jobb az élete. Persze tudom, hogy az anyagi oldala közel sem minden. Nem tudom, hogy szakadhatnék ki ebből a hülyeségből. Érzett így más is, vagy ekkora baj van a fejemben ?
2013. jún. 5. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudnél újra munkába állni? Mennyi idősek a gyerekek? Akkor jobb lenne az anyagi helyzetetek.

Nem szerencsés így hozzáállni a dolgokhoz, nyilván mindenkiben van olyan érzés néha, hogy de jó lehet ennek vagy annak, de az igazi irigység nem szabad, hogy meglegyen. Nem tudom mi a szakmád vagy hogy állsz az élet többi területén, tehát megvalósítottad-e önmagad, a céljaid, stb...? Mert tudod anno az én családom, (szüleim) is szegéynebbek voltak, anya pl. faluról jött, 5-en voltak tesók... de ő kezébe vette a sorsát és talpra állt. Tanult, magárt is, (hogy soha ne kelljen senkitől függnie) ill. miattunk is. Én ezt láttam otthon, így én is ezt teszem. Szakmám is van, amiben dolgoztam 9 évet, majd gyerekekt szültem, most oedig közben már közel vagyok az államvizsgámhoz. Nagy ára van, de tudom, hogy csak így lehet majd egyszer jobb az életünk. És a férjem is erre tanítom, mert bizony ő sem azt kapta otthon, hogy mindenért tenni kell. Így bennem nincs soha irigység, főleg, hogy soha nem láthatsz bele más ember életébe. Persze néha én is gondolom azt, hogy milyen jó lehet valakinek, de nem rágódom ezen. Az én életem, az én sorsom. Persze kell hozzá egy nagy adag szerencse is:)

Szóval tégy valamit, amint lehet! Neked és a családodnak is jobb lesz!

2013. jún. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást, és a kedves szavaidat. Szeretnék dolgozni, de sajnos egyelőre nincs rá lehetőség, mert a kicsi még nagyon kicsi (kb másfél év de legalább 1 év, mire bölcsibe tudnám adni). Azon gondolkozom egyfolytában (mosogatás, etetés, takarítás közben), hogy mit tudnék akár itthonról vagy egy csecsemő mellett csinálni, hogy jobb legyen, de még nem sikerült sajnos megvilágosodnom, pedig érzem, hogy ez a kulcsa az egésznek. A régi munkahelyemen hiába volt jó pozícióm és magas fizetésem, sajnos lecserélődött a vezetőség, és eszük ágában sincs majd oda visszavenni, ezt már a tudtomra adták :(.
2013. jún. 5. 11:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Úgy léphetsz túl, hogy nem arra koncentrálsz hogy másnak jobb, hanem arra hogy neked hogy lehet jobb.Ennyi.Én is így nőttem fel mint te, most se vagyunk jó anyagi helyzetbe..De én a 2. terhességemnél is visszamentem dolgozni szülésig, pedig a gyerekem alig múlt 1 éves.Jelenleg vigyázok itthon ismerősöm gyerekére, persze nem sok pénzért, mert még is csak ismerős.Eladom a gyerekek kinőtt ruháit.Nem sóhajtozok új ruhákért, főzök amivel sokat spórolunk..figyelem az akciókat mindenhol, és általában olyan kaják vannak itthon amik olcsók.Sütit nem a cukrászdába veszem, hanem én sütöm meg itthon.

El kell fogadni egyszerűen hogy nem folyik az emberről a pénz.Én nem hiszem hogy akiről igen, az sokkal boldogabb lenne mint én.

2013. jún. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem tudtam visszamenni a helyemre, a fent leírtak miatt... Amit meg ajánlottak helyette, azzal sajnos nem lettünk volna egy forinttal sem előbbre (nagyobb gyerek bölcsödéje, utazgatás és egyebek kalkulálásával). Főzök én is, cukrászdába nem is emlékszem mikor voltam (utálom is), csak a példáknál maradva. És igen, van hogy 5 helyről szerzem be a bevásárlólistát, hogy jobban jöjjön ki.

Utálom sajnálni magam, csak néha elhagy a lelkesedésem, most pont ez van. Köszi a hozzászólásokat tényleg!

2013. jún. 5. 11:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is irigy vagyok, annyi a különbség, hogy mi jó anyagi helyzetből "csúsztunk le", egy rossz törvényhozatal miatt, az egész családom munkanélküli lett.

Én is megpróbálok mindent, ahol csak tudok spórolok és nem utálom a világot, de irigykedek, még ha nem is mondom vagy mutatom ki..

Megértem, hogy miről beszélsz, szerintem ez csak akkor fog elmúlni ha újra stabil anyagi bevételünk lesz, de legalább annyi, hogy ne keljen 1000 dologra nemet mondani, és még a kaján is spórolni.

2013. jún. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Néha én is irigykedek, hogy másnak milyen jó, mert van bőven pénze...

De aztán rájövök, hogy nekünk is jó, mert egészségesek vagyunk, van egy gyönyörű lányunk, szeretjük egymást, hitelmentes a házunk (sajnos örökség), úton van a kistesó.

Mi most ott spórolunk, hogy egy csomó zöldséget itthon termesztünk. Csillagtök, uborka, paradicsom, paprika, karalábé. Figyeljük az akciókat.

Januártól sokkal jobb lesz, nem lesz kocsi hitel, kölcsön...

2013. jún. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!