Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Miért ti vagytok...

Anyukák! Miért ti vagytok megsértődve, ha egy 3. személy rászól a rendetlenkedő, tutuló gyerekre?

Figyelt kérdés

NEM provokációnak szánom.


Nemrég voltunk színházban, egy átlagos előadáson. Erre megint (mert nem első eset) azt kellett hallgatnom, hogy páf gyerek megállás nélkül ordít, az anyjuk meg magasról tojik rá. Aztán egy idősebb bácsinak elege lett, és rájuk szólt erélyesen, hogy vagy befejezik, vagy menjenek ki.

Erre az anyuka vérig volt sértődve, hogy hogy merészel valaki az hibátlan gyerekére rászólni. Szünetben egymással ordítoztak, majd anyuka a gyerekével hazament.


De nem csak ez volt az egyetlen eset.....hasonló volt már velem étteremben is.

Miért, kérdezem, MIÉRT esik sok anyukának nehezére rászólni a rendetlen vagy tutuló (esetleg mind2) gyerekére, hogy ha már egyszer elrángatta magával? (3-6 vagy néha 8-10 évesek)

Miért az anyukák vannak megsértődve, ha valaki rájuk szól, mert igenis irritáló a tutulás?


Nem vagyok gyerek ellenes, sőt, szeretem a gyerekeket, de éppen az ilyen helyekre sosem hoznám el, mert tudom, hogy nem élvezi, nyűgös lesz.


Miért kell megsértődni, ha valaki elmondja az igazat?



2013. jún. 11. 09:30
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
67%

Mint egy dackorszakos kétéves anyukája:.........hatásszünet

Tökéletesen egyetértek veled!

Sajnos vannak olyan időszakai a gyereknek, hogy "alkalmatlan" arra, hogy színházba, vagy étterembe menjünk vele. Mostanában próbálkozunk újra.

Sajnos volt már példa, hogy tutuló gyerekkel kellett végigmennem a városon, bolton. Mocskosul kellemetlen.

Az utolsó ilyen élményem akkor volt, mikor el kellett mennem bölcsességfogat húzatni. A férjem elkísért, de utánna rögtön szaladt dolgozni, szóval lüktető sebbel, nyálzó szájjal rángattam a vasútra. A kiscsaj meg kitalálta, hogy ő márpedig bemegy a szökőkútba.

Hát kaptam hideget-meleget, mert annyit láttak, hogy a gyerek be van pöccenve, én meg rohannék a vonatra.

2013. jún. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 zabmester ***** válasza:
100%

Én nagyon szeretem a gyerekeket, és korukból kifolyólag sok mindent hajlandó is vagyok elnézni. Viszont a szülőnek már nem, elvégre ő már felnőtt, az ő dolga figyelni a gyerekre, és arra is, hogy a gyerek másokat ne zavarjon, ha ez megoldható.

Vittem már a fiamat színházba, sőt, könnyűzenei koncertre is (nem színpad előtt ugrálósra, hanem olyanra, ahol ülni kellett), de minden esetben úgy voltam vele, hogy ha nem élvezi, ha ficereg, ha hangoskodik, akkor hazamegyünk, mert értelemszerűen addig bírta. Többször volt, hogy csodálkoztak, hogy ide vagy oda elviszem a gyereket, de utána mindig odáig voltak, hogy mennyire élvezi ez a gyerek a zenét, vagy a táncot, vagy akármit, és mennyire észre sem lehetett venni, hogy ott van. De számomra egyértelmű, hogy ami nem kimondottan gyerekprogram, oda csak addig a határig viszem el, amíg a felnőttek szórakozását nem zavarja.

Nyilván nekem sem esne jól, ha idegen rászólna a gyerekemre, de pont ezért mindent meg is teszek, hogy az ilyen eseteket elkerüljem.

2013. jún. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
100%
Igen,amikor a gyerek lerámolt mindent a polcokról,játszndtt velük,majd egy pillanat alatt eltörte a dísztárgyat,aztán nyúzta a macskát,majd a maszatos,csokis kezét a fotelba törölte,akkor bizony rászóltam. A szülő meg csak félig vette komolyan,szinte elnevetgélte.
2013. jún. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
100%
Szülőként egyetértek veled, még barátnőmmel is volt erről vitánk mert együtt mentünk valahová, az ő gyereke ordított mint a vadszamár, mondtam, hogy ezt talán nem kéne, de közölte, hogy mindenki le van sz.rva. A gyerek az gyerek, érezze jól magát. A vicc az, hogy nemcsak nekem égett a pofám, hanem az akkor 6 évesemnek is, aki utána mondta, hogy ez de ciki volt....
2013. jún. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
*jav.: játszott
2013. jún. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
90%
15. vagyok. Azt elfelejtettem odaírni, hogy nyilván nem a gyerekre ripakodok rá először, hogy Öcsike, ezt sürgősen be kéne fejezni, mert baj lesz... hanem a szülőnek, hogy állítsa le, mert ilyenkor még, ha kicsi, nem a gyerek a hülye, mert nem tudhatja feltétlen, hogy amit csinál, az rossz és nem illik. Hanem a szülőnek mondanám el nem kertelve a véleményemet a csodás gyereknevelési módszereiről.
2013. jún. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 A kérdező kommentje:
Én sokszor azt látom, hogy a gyerekre hatásosabb rászólni, mert ha a szülőre rászólnak az vagy tojik rá, vagy még neki áll feljebb.
2013. jún. 11. 19:13
 38/49 anonim ***** válasza:
100%

Mert lehet hogy a szülő szereti a színházat, de nem hiszem el hogy valaki miért nem képes észrevenni hogy az nem 6 éveseknek való program?Tlaán pont az a cél hogy a gyerek később is utálja...mindegy....nem tudom ha az én gyerekem ordítoznak, mégh anem is ilyen csendigényes helyen, de akárcsak egy buszon, tuti sülne a pofám, és teljes erővel nyugtatnám... vagy megpróbálnám elterelni a figyelmét....de ezek az anyukák cska ülnek mellette..."Igen sír a ggyerekem, igen meg ordít is, gondod van vele,"

Mi az Isten ez?

2013. jún. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 A kérdező kommentje:

Én nem értem ezt a gondolkodásmódot, hogy mindenre ráfogják, hogy "még gyerek, hadd csinálja".

Láttam olyan jelenetet a cipőboltban, ahol a kisgyerek leszórt mindent, anyuci rá se bagózott, de amikor a biztonsági őr kihajította őket (mert figyelmeztette őket 5-ször) akkor anyuka volt megsértődve, és kiakadva.

2013. jún. 11. 19:38
 40/49 anonim ***** válasza:
68%
Nekem olyan élményem volt nemrég, hogy anyuka leült mellém a metrón a 3 éves, visítozó kislányával és az ott hancúrozott, meg hangosan vijjogott mellettem. Nem néztem rá, nehogy a nyakamba másszon, mert az anyuka tuti, azt is hagyta volna. De azért jót nevettem rajtuk, olyanok voltak, mint két IQ nulla. A körülöttünk állók már mind őket nézték, de nem vették észre magukat és ez duplán vicces volt. De nem szólt rájuk senki. A gyerek meg csak vinnyogott és az út végére kiszakadt a dobhártyám. Nem azt mondom, hogy agyon kell fegyelmezni a gyereket, de az se jó, ha mindent ráhagyunk. Ismerek olyan családot, ahol szabad szellemben nevelkedtek a gyerekek, de úgy, hogy az anyjuk mindig ott volt mellettük, így nem volt ez a féktelenség. És annyira irigylem őket, mert nagyon jó életük van. kiegyensúlyozott, normális emberek lettek. Én amúgy ha jó kedvem van, csak nevetek az ilyen ökör embereken, mert mást nem lehet velük csinálni. Akinek nincs esze, az úgysem fogja felfogni.
2013. jún. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!