Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Miért ti vagytok...

Anyukák! Miért ti vagytok megsértődve, ha egy 3. személy rászól a rendetlenkedő, tutuló gyerekre?

Figyelt kérdés

NEM provokációnak szánom.


Nemrég voltunk színházban, egy átlagos előadáson. Erre megint (mert nem első eset) azt kellett hallgatnom, hogy páf gyerek megállás nélkül ordít, az anyjuk meg magasról tojik rá. Aztán egy idősebb bácsinak elege lett, és rájuk szólt erélyesen, hogy vagy befejezik, vagy menjenek ki.

Erre az anyuka vérig volt sértődve, hogy hogy merészel valaki az hibátlan gyerekére rászólni. Szünetben egymással ordítoztak, majd anyuka a gyerekével hazament.


De nem csak ez volt az egyetlen eset.....hasonló volt már velem étteremben is.

Miért, kérdezem, MIÉRT esik sok anyukának nehezére rászólni a rendetlen vagy tutuló (esetleg mind2) gyerekére, hogy ha már egyszer elrángatta magával? (3-6 vagy néha 8-10 évesek)

Miért az anyukák vannak megsértődve, ha valaki rájuk szól, mert igenis irritáló a tutulás?


Nem vagyok gyerek ellenes, sőt, szeretem a gyerekeket, de éppen az ilyen helyekre sosem hoznám el, mert tudom, hogy nem élvezi, nyűgös lesz.


Miért kell megsértődni, ha valaki elmondja az igazat?



2013. jún. 11. 09:30
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
Nem vagyok még anyuka, de rémálmom, hogy elviszem a gyereket étterembe és nem fog viselkedni... nem szeretném ezt megérni, és nem csak azért, hogy másokat nem zavarjunk, hanem azért, mert a gyereknek tudni kell viselkedni. Én pl. színházba kisgyerekkel nem is mennék...
2013. jún. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim válasza:
100%
Nekem az a kedvencem, amikor télen, a sáros-vizes cipőjükkel mindenkit összerugdosnak, mert az anyja nem szól rá, hogy ekkora tömegben - meg egyáltalán, koszos cipővel - ne akarjon fellépni a székre, hogy kilásson. És akkor én vagyok a szemét, hogy szólok, hogy összemocskolja a kosztümömet... :D
2013. jún. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a gyerekem az első, de úgy gondolom, azzal, ha hagyom "korlátozás nélkül" felnőni, neki ártok a legtöbbet. Vagyis igenis rászólok, ha kell, és igenis hazaviszem, ha nem tud viselkedni. Nem azért, mert szégyellem őt vagy magam, hanem mert meg kell tanulni az alapvető társadalmi normákat. A saját és a közösség érdekében is. Mondjuk pont ezért nem is viszem olyan helyre, ami még nem neki való.
2013. jún. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
100%
Na a héten rendesen kiakasztott egy gyerek, pontosabban az anyja. Ülök a buszon, gyerek velem szembe 5 év körüli fiú. Folyik a taknya, és közbe erősen krákog de bele a világba, véletlen sem teszi a szája elé a kezét. Vártam egy darabig, hogy az anyja esetleg rászól, hogy tegye a szája elé a kezét, de nem tette, így én szóltam, hogy légy szíves ne köhögj rám. Aztán szerencsére leszálltak. Amúgy ezek a korlátozás nélkül felnövő gyerekek igencsak boldogtalan felnőttek lesznek, mert az ilyen embereket, akik azt hiszik minden körülöttük forog, senki nem szereti.
2013. jún. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:

Azok, akik ilyen emberek, azok nem fognak ide jönni válaszolni.


Egy színházban, vagy bárhol másutt, ahol elemi szinten elvárható egy embertől az, hogy viselkedjen, ott bizony rá lehet és rá is kell szólni a visitozó, hangoskodó kölyökre, ha anyuka nem teszi!


"Miért kell megsértődni, ha valaki elmondja az igazat?"


Azért, mert nem veszi igaznak, hanem személyes sértésnek. Ő maga neveletlen, ő maga titokban nagyon is élvezi, hogy a kölykei másokat zavarnak - de ő anya, őrá nem szabad rászólni, neki mindent szabad! -, és ha bárki rászól a kölyökre, akkor úgy tekinti, hogy ő mint anya van leszólva.


Az idős úr nagyon jól tette, hogy rászólt a kölykökre, azt nem tette jól, hogy leállt anyukával vitatkozni és ordítozni a szünetben. Az ilyen embert IGNORÁLNI !!! kell, mint amilyen ez az anyuka. Ott sincs, fordíts neki hátat.


Rendszeresen járok komolyzenei koncertekre. (Németországról van szó.) Láttam már csöndben ücsörgő másfél évest is egy Csajkovszkij-koncerten, de háromévest is. A szülők mindig csak akkor hozzák el a csemetét, ha tudják, hogy a gyerek élvezi a zenét és hallgat.

Itt felnőtt embert is kiküldenek, és vissza sem engednek, ha nem tud viselkedni (pl. csörög a telefonja).

2013. jún. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:

Az ilyen szülők akkor fognak nagyot nézni, ha a gyerekük serdülőkorba kerül, és az édes picike lefogja tojni, ha akkor szól a szülő bármiért is, élik majd az életüket korlátok nélkül továbbra is, csak akkor már valúszínűleg nem olyan kis ártatlan csínytevésekbe fognak bonyolódni, amin mosolyogni lehet...A rossz ebben az, hogy a társadalomra is kihatással vannak, és valamilyen szinten tönkre teszik a saját gyerekük életét ezek a szülők...

(amúgy sokszor látom én is, hogy nem szólnak a gyerekre, volt, hogy buszon hallottam, hogy a gyerek büszkén mesélte, hogy kiabált a tanárával, mert nem amellé ültette , akit elképzelt, és végül a tanár engedett neki, majd folytatta, hogy legközelebb is kiabálni fog, mert azzal célt ér- a szülő meg mosolygott, ahelyett, hogy helyre tette volna!)

2013. jún. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
Én a cigány gxerekeket utálom. Ők nagyon fegyelmezetlenk. Boltban rettenetesen viselkednek, sikoltoznak, mindenhez hozzá nyúlnak. Van, hogy az eladó is nekik ad igazat. Motorral is bemennek a boltba, volt, hogy a lábamnak ment egy fogyatékos kisfiú. Hülye az a szülő, aki színházba elvisz kisgyereket. Valamikor ezt nem engedték. Templomban is sokan rosszul viselkednek, egy kukkot sem hallok.
2013. jún. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:

Ez nekem nagyon tetszik:

[link]


Aki nem tud angolul: "szeretjük a gyerekeket, de kérjük, hogy a sajátodat tartsd az asztalodnál. A felügyelet nélkül hagyott gyerekek espresso kávét kapnak és egy ingyen kiskutyát"

2013. jún. 17. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:

Sziasztok!Már válaszoltam én is.Én írtam azt a videós történetet.....viszont most leírnám nektek a hétvégi történetemet hátha mondtok erre valamit,és kiváncsi is vagyok a véleményetekre,hogy kinek van/volt igaza.

Szóval elmentünk a két gyerekkel a párom unokatesójáékhoz.Ott is van unoka,bár most pont nem volt ott.A lakás tele van csecse becsékkel.Semmihez nem engedtem a fiúkat nyúlni,nehogy össze törjenek valamit,folyton rájuk figyeltem,eléggé le is fárasztott,nagyon nem volt pihentető nekem ez a kiruccanás.De az udvaron hagytam őket had játszanak a játékokkal,pőersze csak normálisan,de szerencsére az én gyerkeim nem is ez a romboló,mindent tönkre tevő tipus.Szóval ami felbosszantott az az,hogy a párom unoktesója folyton flegma stílusban szólt a gyerekeimre,hogy nem szabad,ne csináld,elrakom a játékot ha....stb És ezek mind olyanokért,mint pl,hogy kavicsot rakott a dömperbe,ami amúgyis kinti játék és az én véleményem szerint ebben nincs semmi rossz.Persze ha neki nem tetszik oké,szóltam is én is,hogy akkor ezt szívem ne csináld,mert xy-on nem örül neki.Sajnáltam a fiúkat,hogy nem érezhették jól magukat,már alíg várták,hogy haza érjünk.Úgyhogy én most igenis megsértődtem,mert ha ennyire gyerek ellenes akkor minek hívott minket vendégségbe,meg különben is lehet szépen is szólni ha nem tetszik neki valami,nem ilyen flegma stílusb egy 3 évesnek.

Mit gondoltok?

2013. jún. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!