Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Miért ti vagytok...

Anyukák! Miért ti vagytok megsértődve, ha egy 3. személy rászól a rendetlenkedő, tutuló gyerekre?

Figyelt kérdés

NEM provokációnak szánom.


Nemrég voltunk színházban, egy átlagos előadáson. Erre megint (mert nem első eset) azt kellett hallgatnom, hogy páf gyerek megállás nélkül ordít, az anyjuk meg magasról tojik rá. Aztán egy idősebb bácsinak elege lett, és rájuk szólt erélyesen, hogy vagy befejezik, vagy menjenek ki.

Erre az anyuka vérig volt sértődve, hogy hogy merészel valaki az hibátlan gyerekére rászólni. Szünetben egymással ordítoztak, majd anyuka a gyerekével hazament.


De nem csak ez volt az egyetlen eset.....hasonló volt már velem étteremben is.

Miért, kérdezem, MIÉRT esik sok anyukának nehezére rászólni a rendetlen vagy tutuló (esetleg mind2) gyerekére, hogy ha már egyszer elrángatta magával? (3-6 vagy néha 8-10 évesek)

Miért az anyukák vannak megsértődve, ha valaki rájuk szól, mert igenis irritáló a tutulás?


Nem vagyok gyerek ellenes, sőt, szeretem a gyerekeket, de éppen az ilyen helyekre sosem hoznám el, mert tudom, hogy nem élvezi, nyűgös lesz.


Miért kell megsértődni, ha valaki elmondja az igazat?



2013. jún. 11. 09:30
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen korlátozás nélküliekből lesznek az állatkertbe való idióták.És sajnos feltűnően szaporodik ez a tipus.Addig jó, míg legalább a környezetéből veszi valaki a fáradtságot, hogy rászóljon, ha már sok!
2013. jún. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
94%
18. az ilyen szülőket legszívesebben megpofoznám azzal a mondattal, hogy engem sem korlátoztak gyerekkoromban...
2013. jún. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
70%
Mert azt hiszik, hogy azért, mert a világra szültek egy gyereket, akkor minden csak körülöttük forog... a járdán nem hajlandó félre állni, mert ő gyerekkel van, a buszon nem hajlandó arrébb menni a fél buszt elfoglaló bevásárló kocsinak is használt babakocsijával, és amúgy is, ő gyerekkel van, neki mindent szabad, persze tisztelet a kivételnek, mert vannak, akik nem egy gyökérnek nevelik a gyerekeiket.
2013. jún. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább csak azt bírom, hogy szinte mindenkit zavar, és ha valaki nem tűri tovább és szól, akkor mindenki más csak meghúzza magát, mint a szar a fűben és várja, hogy mi lesz. Ahelyett, hogy örülne, hogy más kimerte nyitni a száját és nem hagyná, hogy egyedül hülyét csináljon magából. És ez kb. mindennel így van, mikor mindenkit zavar valami, de csak egy valaki áll fel.
2013. jún. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a hozzászólásokat, így lehet, hogy már leírták, amit mondani akarok.

Bizonyos szinten tökéletesen egyetértek veled. Engem is sokszor irritálnak neveletlen gyerekek olyan helyeken, ahol nem illik az adott viselkedés, és másrokra nézve egyértelműen zavaró, és nem értem, hogy miért nem teremti rendre az anyja, vagy természetesen az apja. Színházban dolgozom, így elég sok ilyet látok :) De igaz étteremre, mindenre.


DE!!! Lehet, hogy célravezetőbb lenne ilyenkor nem a gyerekre szólni, mert egyértelműen nem az ő hibája, hogy nincsen megnevelve, nem tudja, hogy az adott helyen hogyan illik viselkedni, hanem a szülőé. Én ilyenkor inkább anyukára/apukára szólok, hogy szóljon rá a gyerekére, mert zavar másokat. Persze ezt is sokszor zokon veszik, hogy ne mondjam meg, hogy hogyan neveli a gyerekét, de azt általában még jobban, ha valaki más akarja nevelni a gyereküket. A szülőket kell rávezetni arra, hogy tanítsák meg viselkedni a gyereket, nem a gyerekre kell rászólnia egy vadidegennek, mert arra még jobban tojni fog. A szülőnek is "meg kell tanulnia" ilyen esetben, hogy igenis, kordában kell tartania a gyerekét, vagy ne jöjjenek ilyen helyre, ha nem tudja. Később ugyanis nem lesznek ott ilyen helyen, de a gyerek nem tanulja meg, hogy mi a helyes viselkedés.

2013. jún. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
100%

engem meg öcsémet is szabad szellemben neveltek szüleink, de valahogy ez mostanában a visszájára fordult. mikor mi bele akartunk mászni a szökőkútba, fogták a kezünket. ha biciklitárolón egyensúlyoztunk, apa ott volt, hogy le ne essünk. ha be akartam mászni az ágyneműtartóba, bemásztam, anyu addig fogta az ágyat, hogy rám ne csukódjon. nem korlátoztak olyan dolgokban, ami a magunk szórakoztatására volt, de nem zavart másokat. mert pl. emlékszem, mikor 3 éves koromban meghalt a nagymamám pont karácsony előtt, elmentünk a karácsonyi misére, és nekem már a tököm kivolt, fáztam, oda akartam menni unokatesómékhoz, de anyu nem engedett, és elmagyarázta, hogy templomban nem illik rohangálni meg hangoskodni. utána csendben kivártam a mise végét. ugyanez volt egyszer a vonaton. őrült hisztiroham jött rám, mert fagyit akartam, de anyu rám szólt, és utána még otthon is kaptam egy jó kis fejmosást, hogy vonaton nem illik hangoskodni meg rosszalkodni, mert zavarunk másokat.

na, szóval én pont ezt látom mostanában. majomszeretet vagy mifene. a gyereket védik a napvilágtól is, de megfegyelmezni nem tudják. ez generációs probléma, ahogy én látom. kinyílt a világ, minden szabad lett, a szülők pedig ezt közvetítik a gyerek felé.

2013. jún. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
69%
Ilyen kicsi gyereknek a gyerekszínházban a helye. Sosem viszem a fiam ilyen helyre, mert előbb el kell sajátítania a társadalmi viselkedési normákat, arra meg ott a gyerekszínház stb. Étterembe se viszem, majd eljön annak is az ideje, ha nagyobb lesz.
2013. jún. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
71%

27-e vagyok.

Ha egy három éves hisztizik az nem feltétlenül a szülők/gyerek hibája hiszen dackorszakban van. Később öt éves kor táján szintén van egy dackorszak ergo ha egy ilyen korú gyerek balhézik az sokszor nem a neveletlenség kérdése hanem életkori sajátosság. Ezért fontos az, hogy olyan helyre vigye őket az ember ahol jól érzik magukat, nem unatkozik stb. Biztosan nem nézetném meg az óvodás korú gyerekkel Az éle tragédiáját

2013. jún. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
91%
Erről egy videó jutott eszembe.A zsúfolt buszon ül egy néni vele szemben az anyuka,ölében a gyereke.A kisgyerek rugdalja össze vissza a néni lábát,szegé egy darabig tűri,várja,hogy anyuka rászóljon.Nem teszi meg.Erre a néni kedvesen szól,hogy pont a fájós lábát rugdossa a kisgyerek,legyen kedves ne engedje neki.Ere a nő felháborító módon és stílusban ráüvölt a nénire,hogy ő aztán nem fogja korlátozni a gyerekét....senki nem sól egy szót sem csak lesnek,erre egy punk srác(tipikus kakas haj,poercing....)oda megy szó nélkül,belenyomja az anyának a hajába a rágógumit és csak ennyit mond:Engem sem korlátoztak a szüleim. :D tetszett a videó,de azért durva és elszomorító,hogy ilyenek tényleg vannak.Az ilyen anyáknak nem szabadott volna gyereket szülni soha :(
2013. jún. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
100%

Ertheto amit irsz, de nehez meghuzni a hatart az idegesito tutulas meg - ahogy mar egy elozo valaszolo irta - a dackorszak miatti nevelhetetlenseg kozott. Nyilvan, ha tudom, hogy a gyerekem nem birja a szinhazat, mert unatkozik, akkor nem viszem oda. Na de egy etteremben, vagy valami bufeben mit lehet csinalni, ha azt mondod a gyereknek, hogy nem szabad, o meg csakazertis? Ennek altalaban siras a vege, es lassuk be, a legjobban nevelt gyerekekkel is elofordul. Keresztapam ilyenkor pl azonnal felpattant es kivitte a gyereket a terembol, akarhol voltak is, legyen szo egy mekirol, ahol azert nem egy gyerek szokott visongani.

A felesege meg mondta, hogy irigykedik azokra, akik hagyjak bogni a gyereket, mert hat gyerek, hisztizik, es ha tenyleg ilyen hangos helyen vannak, akkor ugysem erdekel senkit, de nekik meg szinte soha nincs olyan, hogy normalisan egyutt esznek, mert apuka mindig felpattan, es mar viszi is ki a gyereket "megnyugodni".

Szoval nehez, de termeszetesen ertheto amit mondasz, hiszen azert nem mindegy, hogy egy jatekteremtrol, vagy eppen egy szinhazrol van szo.

2013. jún. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!