Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Miért ti vagytok...

Anyukák! Miért ti vagytok megsértődve, ha egy 3. személy rászól a rendetlenkedő, tutuló gyerekre?

Figyelt kérdés

NEM provokációnak szánom.


Nemrég voltunk színházban, egy átlagos előadáson. Erre megint (mert nem első eset) azt kellett hallgatnom, hogy páf gyerek megállás nélkül ordít, az anyjuk meg magasról tojik rá. Aztán egy idősebb bácsinak elege lett, és rájuk szólt erélyesen, hogy vagy befejezik, vagy menjenek ki.

Erre az anyuka vérig volt sértődve, hogy hogy merészel valaki az hibátlan gyerekére rászólni. Szünetben egymással ordítoztak, majd anyuka a gyerekével hazament.


De nem csak ez volt az egyetlen eset.....hasonló volt már velem étteremben is.

Miért, kérdezem, MIÉRT esik sok anyukának nehezére rászólni a rendetlen vagy tutuló (esetleg mind2) gyerekére, hogy ha már egyszer elrángatta magával? (3-6 vagy néha 8-10 évesek)

Miért az anyukák vannak megsértődve, ha valaki rájuk szól, mert igenis irritáló a tutulás?


Nem vagyok gyerek ellenes, sőt, szeretem a gyerekeket, de éppen az ilyen helyekre sosem hoznám el, mert tudom, hogy nem élvezi, nyűgös lesz.


Miért kell megsértődni, ha valaki elmondja az igazat?



2013. jún. 11. 09:30
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
91%
Egyesek majomszeretettel szeretik(?) a gyerekeiket, és még a pedagógusokat is képesek befenyíteni. Én nem vagyok a Kádár-rendszer híve, de azért a nyolcvanas évek végén pl. mindenki tudta, hogy egy ált. isk. igazgatót magázni illik. Ma meg tegeződnek össze-vissza. Akkoriban nem hallottam olyat, hogy pedagógusra támadtak volna a gyerekek és/vagy szülők.
2013. jún. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
54%
A legfelháborítóbb, amikor a szembe ülő karonülő az ember nadrágjának nyomja a piszkos cipőcskéjét...
2013. jún. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 klopusz ***** válasza:
100%

Engem is felháborítana az ilyen eset. Ezek elkerülése érdekében kicsi koruktól magyarázom a csemetéimnek, hol, hogyan kell viselkedni. Szerencsémre eddig nem volt gondunk.

Ha pedig azt látom, hogy a gyerekeim az adott szituációban unatkoznak, akkor annak egyenes következménye mások zavarása, tehát inkább lelépünk arról a helyről.

2013. jún. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
96%
Az engem még soha nem zavart, ha valaki jogosan szólt a gyerekre. Persze volt olyan is, hogy valaki szimplán csak kötekedni akart, és a gyerek persze úgy sem mer visszaszólni. Az már inkább zavar, ha engem akarnak megnevelni, mikor éppen rászólok a gyerekemre. Hogy mit vétett az a gyerek, meg milyen jogon, meg, hogy nem hagyom kibontakozni azt a gyereket, neki is élni kell, istenem, hát unatkozik, stb. Na az ilyentől a falra mászok, és elküldöm őket a búsba.
2013. jún. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
100%
Ha már ők nem képesek rászólni a gyerekre meg rendesen megnevelni arra, nyilvános helyen hogy illik viselkedni, akkor igenis, akit zavar, annak joga van szólni. Az előadás, étterem, színház nem azért van, hogy az ember kifizeti a jegyet, aztán nem tud a műsorra/ételre figyelni és élvezni azért, mert Petikének ordíthatnékja van, a hülye anyja meg nézi, hogy jáj, de cuki eleven kisfiú. Ja, és nem kéne megsértődni, mert ez nem teljesen a nevelésbe való beleszólás, max. annyi, hogy legalább szóljon rá a rendetlenkedő kölökre, mert nem körülötte forog a világ...
2013. jún. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
100%
Ez a "nevelési" módszer lett mostanában divat, hogy kb. csináljon a gyerek, amit akar, aztán ha másokat zavar az meg le van tojva.
2013. jún. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
97%

Nem tudom, nem szoktam így járni, mert mindig fegyelmezem a 3 évesem, így nincs szükség arra, hogy más rászóljon. Én rá szoktam szólni más gyerekére, ha a szülők nem teszik meg, de csak ha nyomós okom van rá, és nem durván, hanem kedvesen de határozottan. Nem érdekel ilyenkor, ha megsértődik a szülő.

Egyik nap viszont kifejezetten sérelmeztem, hogy nem szóltak rá a gyerekemre. Okmányirodában épp időpontot kértem, az ügyfélszolgálatossal beszéltem, így nem tudtam figyelni a gyerekre, aki odament a vizes automatához, ami takarásban volt, így nem láttam, mit csinál a gyerek. Furcsa volt, hogy többen néznek arrafelé. Jó 5 perc után végeztem, akkor tudtam csak odamenni. Hát engedte ki a gépből a vizet, már hatalmas tócsa volt a gépnél. Senki nem szólt rá, csak nézték, pedig a meleg vizes csappal a kezét is leforrázhatta volna. Dühös lettem akkor, de azt hiszem, nem mertek rászólni, mert sok szülő ilyenkor patáliát csapna....

2013. jún. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
100%

Belefutottam már én is ilyen szituációba, mint vendéglátó egység üzemeltető.

A gyerek minősíthetetlenül viselkedett, anyuka és apuka rá se rántott, beszélgettek a többi felnőttel. ( Azok között sem volt senki,aki érzékelte volna, hogy nem stimmel valami.) Megküzdöttem a nevelési vágyammal, és megpróbáltam terelni a gyereket, hogy foglalja már el magát, csekély sikerrel.

Aztán -később- megkérdeztem a szülőket, hogy mit akartak elérni azzal, hogy nem reagálták le a gyerek viselkedését, nem vettek tudomást arról, hogy a gyerekük -ugyan őket nem- de a környezetüket zavarja ?

Válasz: Ők a korlátozás nélküli gyermeknevelés hívei. Semmiben nem korlátozzák a gyereket.

Magyarra lefordítva: Majd felneveli a környezet, és lesz belőle ugyanolyan tapló felnőtt, mint a szülei.

Szóval a kérdésre a válaszom: Némelyek nem ismerik a jó modort, a gyereknevelést összetévesztik a korlátozással, gondolom saját életükben is korlátok nélkül élnek. Pl.:Az ilyenek szorítanak le előzés közben, löknek fel a buszon, vágnak bele a beszélgetésbe kérdezetlenül, stb.)

És ők meg fognak sértődni, ha elmondod az igazat.

De Te ne add fel, a világ nem miattuk lesz élhetőbb !

2013. jún. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én sosem értettem minek kell egy kisgyereket feltétlenül elcipelni egy színházba, moziba, ballagásra, vagy bármi egyéb rendezvényre, amiből semmit sem ért, viszont a többiek sem fognak érteni belőle semmit, a gyerek visítása miatt.Nem hiszem, hogy arra az 1-2 órára ne tudna leakasztani valami ismerőt, hogy vigyázzon agyerekre.Engem nagyon tud bosszantani, ha más kisgyerekétől egy mukkot nem hallok a műsorból, mert a kicsi tele torokból visong.Nem oda való,na.
2013. jún. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
100%

Mert nagyon sok "gyökér" ember van.

Múltkor vásárolunk az Ázsiában, erre egy nő tartja a gyerekét kb 2 évest és biztatja hogy kiabálj apának aki a bolt túlsó végén van. Ott óbégat a gyerek -aki nem hibás- mert anyuka bíztatja.

Vagy ami a halálom amikor a szülő a már 6-8 éves gyereket berakja az utcai cipővel a bevásárló kocsikba. Oda ahova más az élelmiszert rakja.Hogy lehet ennyi eszük?

2013. jún. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!