Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire volt döntő nálatok...

Mennyire volt döntő nálatok az, hogy milyen anyagi helyzetben vagytok a gyerekvállalás előtt?

Figyelt kérdés
Annyiszor lehet hallani, hogy "hát ilyen körülmények közé nem" meg "majd akkor, ha minden adott hozzá". Mit értenek a "minden" alatt???
2013. jún. 13. 17:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nem kell szégyenled, sőt szerencsés vagy, hogy ilyen körülményeket tudsz biztosítani a babádnak! Az én szüleim is tisztességesen dolgoztak de mégsem kaptunk lakást a testvéremmel. Nekünk hitelünk van pici lakásban lakunk, van autó egy kis félretett pénz de nem engedhetünk meg mindent magunknak. Van egy 7 hónapos kislányunk, boldogok vagyunk így is és még a testvéren gondolkodunk. Azt,hogy de jól megy arra írtam, hogy nem mindenkinek adatnak meg a megfelelő körülmények, de ha meg arra vártunk volna nem lenne gyerekünk, meg ha más is csak így vállalna kihalna az ország. Persze mi is keményen melózunk, hogy jobb legyen, de bevallom irigy vagyok néha az olyanokra, mint akik ide írogatnak, hogy jól megy nekik. Azok miért nem írnak akik velem együtt nehezebb helyzetben vannak? Én vállalom és én sem szégyenlem magam e miatt.
2013. jún. 14. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Végképp nem kell szégyellned neked sem magatokat! Sőt igenis legyél rá büszke. Én se mondtam h ez nekem alap feltétel legyen. De mivel így alakult bátran mertem 25 évesen szülni. De szerintem ha hiteles lenne a lakásunk és egyebek úgyis szültem volna én is gyereket. És ebben igazad van sokan szégyellik leírni de meg is lehet vhol érteni ezt a dolgot. Nagyon sokan itt mindenért lehurrognak és megvetnek. Felesleges konfliktusokat kerülnek el így szerintem nagyon sokan.
2013. jún. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem az a baj,hogy kaptatok lakást,illetve,hogy a szülők spóroltak Nektek erre. Sőt,ez szuper dolog. A gond az,legalábbis szerintem,hogy így már azt mondjátok (és könnyen mondjátok ezt...),hogy alap feltétel a saját lakás.

Ha nem kaptatok volna és mondjuk a fizetésetekből csak 20 év múlva lenne lakásotok,vagy hitelt kellene felvennetek 15 évre,netán albérletben élnétek,akkor nem vállalnátok babát addig,míg van ez a fizetnivaló?

Na ugye :)


Szerintem ami feltétel egy babához,az a szerelem,a biztos párkapcsolat,apukának biztos munkahely az igényekhez elegendő fizetéssel,illetve az anyukának az,hogy járjon a biztosítottság,ne csak gyest kapjon. Bármi történhet....


Lakás,esküvő nem alapfeltétel. Persze szuper,ha van,eléggé megkönnyít sok mindent a saját ingatlan. :)

2013. jún. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!