Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki kell töltenem ezt a gyeddel...

Ki kell töltenem ezt a gyeddel kapcsolatos nyilatkozatot?

Figyelt kérdés

2008 nov-ben szültem, majd kaptam TGYást, és pár hónapja a GYEDet (ennek összege 80-83 között mozog). Múlt héten küldtek egy nyilatkozatot, az adóterhet nem viselő járandóságok figyelembevételéről, amit vissza kell küldenem. ezt kell: [link]

Mit kell aláhúzni, és milyen összeget kell beírnom?


2009. okt. 12. 10:18
 1/9 A kérdező kommentje:

és még annyit, hogy januárban újra vissza kell küldeni egy ilyet?

ÉS az OEPhez kell küldeni? vagy amunkáltatónak odaadni?

2009. okt. 12. 10:19
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A tgyás, gyed NEM adóterhet viselő járandóság, hanem kőkeményen leadózod.

Amit belinkeltél az a családi pótlékra (egyes pont), gyesre (kettes pont) vonatkozik.


Azt a hónapot, azokat a hónapokat kell aláhúzni, amikor utaltak csp-t: ha 2008. nov-ban szültél, valószínű, hogy szept, okt., nov., és dec. is fogtok kapni, vagyis mindegyiket húzd alá.


Te vagy a párod kapjátok a családi pótlékot? Azt húzd alá, amelyikőtök nevére jön.


A "havi ......... forint rendszeres" részhez írd be azt az összeget, amit havonta átutalnak.

A következő ............-höz ennek az összegnek a felét írd be.


Ha a munkáltatód számfejti a gyed-ed, akkor nekik, ha az oep-től kapod a gyed-et, akkor nekik küld vissza.

2009. okt. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm, bocsánat elírtam, a családival kapcsolatos. Köszönöm még egyszer!!
2009. okt. 12. 11:03
 4/9 A kérdező kommentje:
kitöltöttem az 1es pontot a leírásod alapján. akkor a 2es, 3as ponthoz ne írjak semmit, ha még nem kapok gyest?
2009. okt. 12. 11:07
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan :)
2009. okt. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mégegyszer!!!!!!
2009. okt. 12. 11:13
 7/9 anonim ***** válasza:
OFF!Kedves válaszoló!Én is köszönöm Neked,mert így most ki tudtam tölteni.Nem volt teljesen világos.Még 1x KÖSZI!
2009. okt. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Köszi ez nekem is segítség!
2009. okt. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy ennyi embernek tudtam segíteni :)
2009. okt. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!