Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Abortusz után normálisak ezek...

Abortusz után normálisak ezek az érzések?

Figyelt kérdés
Még mielőtt leírnám, kérlek ne ítéljetek el amiatt, amit most érzek, tisztában vagyok az abortusz ellenzők álláspontjával is. 4 hónappal ezelőtt volt abortuszom, saját döntés alapján. Nagyon nehéz döntés volt, de egyszerűen mást nem tudtam tenni. Most nem írom le azt, hogy miért választottam ezt az utat, mert nem is ez a lényeg. Nem tervezett baba lett volna. Szinte sokkot kaptam, mikor megtudtam terhes vagyok, az alatt a két hét alatt az abortuszig, amikor már tudtam hogy terhes vagyok, nem is tudtam magamat beleélni az egészbe. Olyan volt, mintha kívülről néztem volna magamat, aki nem is én lettem volna. Számomra felfoghatatlan volt az egész állapot. Jártam az orvoshoz, megelőző vizsgálatokra, de mintha nem is én lettem volna. Mikor a nevemet szólították, nem éreztem, hogy az én vagyok. Nem tudom másképp leírni ezt sajnos, de nagyon furcsa volt. Én azelőtt nagyon szerettem volna babát, még amikor ez nem történt meg, mindig azt képzeltem, majd lesz egy babám. A gyerekeket is szerettem, szerettem a kicsikkel lenni, többször vigyáztam kisgyerekekre. Aztán az abortusz után már eltelt négy hónap, és azt vettem észre, hogy nem is gondolok arra, hogy nekem 8 hétig volt egy babám, mintha az egész meg sem történt volna. Ha visszagondolok az egészre, megint olyan, mint mikor a vizsgálatokra jártam, mintha az egész nem velem történt volna meg. Nem érzek semmmit. Nem vagyok szomorú. Mintha meg sem történt volna. És azóta szinte reflexszerűen kerülöm a kisgyerekeket. Vonattal utazom, és ha meglátom, hogy kicsi gyerek is van a vonaton, inkább elmegyek a túlsó végébe, csak ne halljam, ne lássam. Vagy a másik, hogy tudomást sem veszek róluk. Míg azelőtt megláttam egy babát, hogy milyen aranyos, elmosolyodtam, elképzeltem milyen lenne, ha nekem is lehetne. Most meg keresztül nézek rajtuk. Hol tudatosan, de többségében tudattalanul, egyszerűen mintha nem is léteznének. A másik meg, hogy el sem tudom képzelni most, hogy valaha nekem gyerekem legyen. Egyszerűen a gyerek gondolata ellenérzést vált ki belőlem. És ez annyira zavar, tudom, hogy nem így kéne éreznem, hogy szomorúnak kéne lennem, vagy "gyászolnom", vagy nem is tudom. De én nem érzem ezt. Akkor most rossz ember, nő vagyok? Érzéketlen? Mert már ezt is gondoltam magamról. Vagy a lelkem így próbálja feldolgozni ezt az eseményt? De még csak nem is sírtam. És szörnyen érzem magam attól, hogy nem érzek semmit.
2009. okt. 14. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom. :( De igen, érzel, és ez pont ebben fejeződik ki, hogy kerülöd a gyerekeket, nem akarsz kisgyereket látni, mert a tudatalattidban dolgoznak a történtek. Félek, ez nem most fog igazán fájni neked, hanem sokkal később!
2009. okt. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval.

Valószínűleg még nem dolgoztad fel a dolgot, ezért van a "tagadás." biztos hogy foglalkoztatni fog még téged ez jó ideig, és hidd el, ezzel nincs semmi gond, majd belenyugszol és egyszer, később képes leszel újra vágyni fogsz egy babára.

Majd ha elengedted ezt az elsőt.


A miénk beteg lett volna, ezért nem hordhattam ki. Nekem segített, hogy többször is gyertyát égettem, elmondtam fennhangon az érzéseimet és elbúcsúztam tőle.

Aztán egyszer csak már nem fájt annyira és rájöttem, hogy képes lennék egy másik babát is szeretni - szinte azonnal megfogant a lányunk.

2009. okt. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is azt gondolom, hogy nem vagy bűnöző. De azt is gondolom, hogy ez a dolog nem csak rólad meg a babáról szól, sokkal inkább rólad meg a párodról. Ha most más van, akkor az akkori párodról. Nyilván ösztönösen érezted, hogy nem születne jó helyre a baba. Ha még mindig ő van melletted, azért érzel ilyeneket. Ha már más, akkor meg talán még friss a kapcsolat és benned maradt az előző trauma. Nem könnyű dolog ez. Mindenesetre ne pánikolj tőle, tutira el fog múlni, és szeretni fogod a majdani babádat, ha majd belülről is megfelelőnek találod a körülményeket és az időzítést.

Nekem a múlt héten volt műtétem, és én sem bőgök reggeltől estig. Ahogy bementem a műtőbe, már mindent lejátszottam magamban, és pontosan tudtam, hogy miért így a "legkevésbé rossz". Az ember az ilyet sose viccből csinálja. Ha pedig nem tehetünk mást, szerintem tök fölösleges utólag nyöszörögni. Mások véleményével meg ne törődj. Ez csak a te ügyed. Magaddal. Lehet, hogy ha ezt megérted, megszűnik a problémád is.

Üdv, egy kétgyerekes anyuka

2009. okt. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az elsőnek van igaza.Nekem missed abortuszom volt.Olyan gyorsan történt minden.Megműtöttek,erősnek akartam látszani,siettem vissza dolgozni,homokba duktam a fejem.Nem gondoltam gyerekre,gyerekekre,ha láttam természetes volt.Majd olyan 3hónap mulva a kollégámnak bejött a 2éves kisfia.Az apukája nagyon örült neki,és a kicsi is az apjának.Ahogy ölelték egymást,abban a pillanatban éreztem meg mit veszitettem,összeomlottam akkor,ott.
2009. okt. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a bíztató válaszokat!
2009. okt. 15. 08:21
 6/6 anonim válasza:

Szia!

Látom, hogy már régi a kérdésed, de érdeklődnék, hogy hogy érzed magad az idő eltelte után?

Hasonló cipőben járok most én .

Köszönöm, ha válaszolsz

2012. márc. 1. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!