Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy győzzem meg a férjemet,...

Hogy győzzem meg a férjemet, hogy a (majdani) gyerekünk kötőjelesen megkapja mind a kettőnk nevét?

Figyelt kérdés

Én mindenképp szeretném, ha a gyerek mind a kettőnk nevét viselné, de nem tudom meggyőzni róla a páromat.

Ötletek?


Szerinte nem ez a megszokott. Meg azt mondja hogy az én családomban senki se "normális"... De hát könyörgöm, a nevelés alakítja azt a gyereket, nem a neve....


Én mindenképp szeretném, és ebből nem kívánok engedni, akkor addig inkább nem szülök :(


Valaki volt hasonló helyzetben?


2013. júl. 23. 11:35
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
50%

Te ilyen miatt inkább nem szülsz??

Hülyeség a dupla né, ha lányod lesz majd hogyan vegye fel a férje nevét? Legyen 3 vezetékneve??

2013. júl. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
56%

Erre nem tudok mit mondani.

Te sem engedsz és ő sem enged.

Akkor ne szülj

2013. júl. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
2013. júl. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
45%
igazad van ne szülj inkább ha ez a hülyeség a legfontosabb.
2013. júl. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy győzd meg.Szerintem kezd elterjedtem lenni.A lányom ovis csoportjában 3 gyerek is van aki kötőjelesen mindkét szülő vezeték nevét megkapta
2013. júl. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

"Meg azt mondja hogy az én családomban senki se normális"

- ez azért problémás kijelentés a részéről,nem normális kijelentés...


"De hát könyörgöm, a nevelés alakítja azt a gyereket, nem a neve...."

- igen, de a név fontos mégis.. két keresztnév nem tetszene?

2013. júl. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
31%
Azt írod a férjed. Ha házasok vagytok, akkor az anyakönyvvezető beírta már a házasságkötéskor, hogy milyen vezetékneve lesz (ha lesz) majd a gyerekeknek. Ezt nem kellett akkor eldöntenetek? Mi 2010-ben házasodtunk, barátnőmék 2012, és náluk is megkérdezték már akkor.
2013. júl. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
24%
Nekem volt kötőjeles vezetéknevű osztály társam. Nekem nem tetszik. Nem tudni belőle, hogy ha lány akkor ez a neve és hajadon, vagy már férjezett. És valóban , ha férjhez megy mi lesz, Úgy tudom, csak 2 vezetéknév engedélyezett, tehát ha egyszer felveszi a férj nevét, akkor a saját dupla vezetékneve közül az egyiket el kell hagynia majd. Ha szereted a férjed, ez nem számít.
2013. júl. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Legyen kompromisszum: aki enged a vezetéknévben, az adja a keresztnevet.


De házasságkötéskor nekünk is be kellett diktálni, hogy fogják hívni a gyerekeinket. Ti mit diktáltatok be?

2013. júl. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

azt nem én kérdeztem, de az miatt jutott eszembe feltenni


elterjedt... hát az meg, hogy az apa nevét viseli, az meg megszokott..


Nyilván nem ezen fog múlni, hogy lesz-e baba, csak engem bánt.

Az a gyerek mind a kettőnké. Nem azt kértem, hogy CSAK az én nevem viselj, hanem, hogy a közöst.

Ha lány és férjhez akar menni, akkor is lehet X-né Z-Y M


A két keresztnév nemjátszik, azt értelmetlennek tartom, úgyis csak egyiket használja.

Az, hogy aki enged a vezetéknévben, az adja a keresztnevet, még tetszene is, de ennyi erővel a vezetéknél ő Z-t, én Y-t mondok, akkor már a Z-Y a kompromisszum, nem??


Ha ez akkora hülyeség, meg nem számító dolog, akkor miért nem lehet engedni benne?


Amúgy igen, megkérdezték, csak az Ő neve lett beírva, de ezt 10.000Ft-os illetékért meg lehet változtatni 1X.

2013. júl. 23. 12:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!